אמא ל-3 ילדים נעצרה בהפגנה בחיפה • ילדיה נשארו לבד

הפגנה של הורים בחורב - נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)

אם ל-3 ילדים צעירים טוענת שנעצרה באלימות בהפגנה שהתקיימה במרכז חורב ביום שישי האחרון

אמא ל-3 ילדים, כולם בני פחות מ-10 נעצרה בהפגנה ביום שישי האחרון (21/1/22) במרכז חורב ונלקחה לתחנת המשטרה. שלושת ילדיה שגילם מתחת ל-10 שנים, נשארו בלעדיה. לטענת האם היא נעצרה בברוטליות ללא כל סיבה מוצדקת. את האימא ייצג עורך הדין תומר אשש שאמר היום לחי פה שכרגע האימא שוקלת אם היא לפנות למח"ש ולהגיש תלונה כנגד השוטר שלטענתה נהג בה בברוטליות.

לא למסכות, לא לתו הירוק

בהפגנה בחורב ביום שישי בשעות הצהריים השתתפו כ-100 הורים. ההורים טענו שמצבם הנפשי של הילדים מתדרדר כתוצאה מתקנות משרד הבריאות. לדבריהם, הבריאות הנפשית של הילדים חשובה לא פחות, ואולי אף יותר מנגיף הקורונה, לכן יש להפסיק את האפליה בין מחוסנים ללא מחוסנים ואת מדיניות הבידודים, המסכות והתו הירוק. ההורים טענו עוד שקולם לא מגיע לתקשורת והסיקור התקשורתי הוא מגמתי מאוד ונותן מקום רק למי שתומך בממסד, כלומר למי שתומך בחיסונים.

"השוטר פעל מתוך הקשיים שלו, לכאורה"

אחת הפעילות הבולטות במאבק נגד הבידודים והתו הירוק, הגיעה לביתה של האישה שנעצרה, עזרה לה להירגע וסייעה לה באמצעות דמיון מודרך, כדי להקל עליה את ההתמודדות עם מה שעברה. מטרת הטיפול, לדברי המטפלת, היא בין היתר להראות שהשוטר שלכאורה פעל באלימות, עשה את הדברים מתוך חוויות קשות שהוא עבר.

במפגש שהוקלט והופץ באמצעות הפייסבוק, מספרת האישה שנעצרה שהיא לבד בארץ עם בעלה ו-3 הילדים. היא הפכה להיות עצמאית מעט לפני שפרצה לחיינו הקורונה. העסק שלה כולל תרגום של משחקי קופסה לעברית ומכירתם לבתי ספר ומתנ"סים. האישה מסבירה, שבעקבות הקורונה בתי ספר רבים הפנו את התקציבים להתמודדות עם הנגיף ולמעבר ללימודים בזום. התוצאה היא שמכירות המשחקים היו נמוכות בהרבה ממה שהיא ציפתה וחלק מזה גם בעקבות ביטול ירידי מכירה רבים בהם תכננה למכור את המשחקים.

בסרטון רואים גם את סלון ביתה של האישה שמלא בספרים, רובם ברוסית, חלקם הקטן בעברית. האישה מספרת שהילדים אוהבים מאוד לקרוא וגם לנגן על האורגן.

הפגנה של הורים בחורב - נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)
הפגנה של הורים בחורב – נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)

"עוד פן של הדיקטטורה"

כשרואים את עדינותה של האישה בסרטון, קשה לדמיין כי התפרעה עד כדי כך שלא היתה ברירה אלא להפעיל כלפיה אלימות, לכאורה. "זה עוד פן של הדיקטטורה" היא אומרת, "זה קורה בכל ההפגנות. פן אחר זה חוסר הכיסוי התקשורתי של הפגנות כגון אלו, שמתקיימות במוצאי שבת. אג'נדה אחת בלבד שמוכתבת בערוצי התקשורת המרכזיים, כשהמקרה של הורדת משפחתנו מהשידור הוא רק דוגמה אחת זעירה. הגחכת מתנגדי האג'נדה כגון מתנגדי חיסונים, שרק מתנגדים לכפייה, כינויים שמופנים אלינו כמו מפיצי דלתא ומחלות וכך הלאה… אנחנו ממש לא הזויים. אנחנו רק רוצים שילמדו מההיסטוריה. להשוות להיסטוריה זה לא אומר שהכל שווה, זה אומר שצריך ללמוד מזה".

מהמשטרה נמסר בתגובה:

מדובר בהפגנה שנערכה ללא רישיון וללא האישורים הנדרשים. על אף האמור, המשטרה אפשרה למפגינים לרדת אל הכביש. בהמשך התבקשו המפגינים לעלות חזרה למדרכה, המפגינה סירבה, גם לאחר שהודיעו לה כי במידה שתסרב להוראות השוטרים ייאלצו לעכבה בתחנת המשטרה.

בתוך כך, משביקשו השוטרים לעכב את המפגינה, היא סירבה לעיכוב והחלה להתפרע, כאשר כתוצאה ממעשיה שוטרת שהיתה במקום נפצעה באורח קל והשוטרים במקום נאלצו להורות על מעצרה. המפגינה נלקחה לתחנת המשטרה, נחקרה ושוחררה בתנאים מגבילים.

יודגש כי המשטרה תמשיך לאפשר כל מחאה, אך בתנאי החוק ומבלי לאפשר כל הפרת סדר.

הגיבו כאן לכתבה

21 תגובות
 1. ערן אמר/ה

  הטענות של המשטרה סבירות מאוד. מי שלא מוכן להתערב וגורם לפציעת שוטרת ראוי שיעצר. עדינה ככל שתהיה כשהיא רגועה, לכולנו יש פרצוף אחר כשאנחנו עצבניים.

  1. הגיע הזמן להתעורר אמר/ה

   "טענות סבירות של המשטרה"… נגמר הפשע ברחובות חיפה, נגמרו הרוצחים והאנסים ואין ירי ברחובות, מה שנשאר זה לעצור אנשים שנלחמים על השפיות של ילדיהם ועל זכויות אדם וגם על הזכויות שלך אבל אתה עדיין רדום חזק, כשתתעורר תגיד להם תודה.
   משטרה שחזקה על חלשים, מפחדים ממשפחות הפשע אז מוצאים על מי לעשות שרירים. עבד כי ימלוך.

  2. אבי אמר/ה

   אם היית שם אז היית רואה שהשוטרים נתלים דווקא לנשים שהיו שם

 2. חן אמר/ה

  צודקים ההורים. כל הכבוד להם. הדיקטטורה שולטת פה בשנתיים האחרונות גם בתקשורת. בוקר טוב גם לחי פה שהתעורר בשבועות האחרונים וגם קול המקומון נדם שנתיים ונתן ידו לדיקטטורה. לאט חאט האמת תצא לאור וגם נפגעי החיסונים יצליחו להשמיע את קולם למרות ההשתקה מחרישת האוזניים.

 3. יוצמח אמר/ה

  אם הילדים יכלו להשאר לבד (או עם סבתא/אבא/שכנים) כשהאמא בהפגנה לא חוקית, אז הם יכולים להשאר עוד קצת לבד…..
  כל הכבוד למשטרה

  1. שקורונה אמר/ה

   הילדים היו עם האמא בהפגנה.. אבל מה אכפת לך לכתוב שטויות זה נמצא בקורלציה עם דעות חשוכות ודיקטטורה.

  2. חיים אמר/ה

   שטויות, לא היו ילדים בהפגנה שהתחילה והסתימה בשעות הבוקר המאוחרות . הגבר והאשה נעצרו לאחר שדחפו שוטרת שנאלצה לקבל טיפול רפואי במקום

  3. ק אמר/ה

   ילדים היו ביחד עם אמא, באפונת הורים, באור היום. הם נשארו ברחוב לבד. ראו סרטון ביוטיוב – האישה לא נוגעת לשוטרת – אבל כשחולפים אותה פתאום- נלחמת כדי להשתחרר ולחזור לילדים שלה!

  4. אבי אמר/ה

   ומי קובע מה זה הפגנה חוקית

 4. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

  הפגנה מיותרת

 5. אבי כהן אמר/ה

  גועל נפש של מפגינים, כל הכבוד למשטרה על ההתחשבות.

 6. לחייב התחסנות כמו החוק האוסטרי אמר/ה

  כמו אוסטריה. לחייב כל מי שמעל גיל 18 להתחסן מיידית.
  מי שלא רוצה, שימצא מדינה אחרת להיות בה מטורלל ולגרום לתחלואה.
  כולנו משלמים את נזקי התחלואה הזו מכיסנו בתקציבים לטפל במאות ובקרוב באלפי חולים קשה שלא התחסנו.
  להטיל קנסות כמו באוסטריה – 10,000 ש' קנס למי שלא התחסן, שיממן את התחלואה הקשה בקרב חבריו הלא מחוסנים שממלאים את חדרי האשפוז וגם תופסים מיטות וכח אדם שיכל להיות עסוק בהצלת אנשים עם מחלות קשות אחרות.
  כל מי שחי באגוטריפ ואגוצנטריות מטורפת כזו שישלם על ההזייה הזו כי הוא מזיק לכיס הלאומי ולא רק לילדיו המסכנים
  שבגלל הורה עם חרדות הזויות גם הם חשופים לתחלואה קשה.

 7. אבי אמר/ה

  המסיכות חוסמות כנראה את החמצן למוח של האנשים.

  1. חיים אמר/ה

   איך אתה מצליח לכתוב ללא חמצן?!

 8. דוד אמר/ה

  הפגנו נגד המושחט כמעט כל שבוע. לא הפרענו לתנועה ולא רבנו עם שוטרים. גם מסביבנו כולם שמרו על מסכה שהיה צריך ולא היו מעצרים. השוטרים השתעממו לבוא להפגנות והיו חסרי מעש. מעניין מה היא עשתה שהרגיז אותם.

 9. מנכל התאחדות יצרני מחזיקי הפיאות אמר/ה

  חיפאים חוליגנים.
  חיפאים נטולי הגיון
  ככה זה
  להבא שהיא תשמע להוראות השוטרים
  היא לא עליונה
  לא שמעת פשע ביצעת

 10. אביב אמר/ה

  כת מתנגדי החיסונים הופכת לכת מאוד מסוכנת.
  התנהגות פרועה צריכה להוביל למעצר כפי שאכן נעשה

 11. מישהו אמר/ה

  אישה יקרה שמפגינה למען כולנו. המשטרה נהגה בכוחנות ופזיזות ובאי סבירות קיצונית. השאירו ילדים קטנים לבד על המדרכה בשעה שעצרו את אימם. אז מה אם היא הלכה על הכביש בזמן הפגנה. בהרבה הפגנות עושים את זה. אז מה אם לא עלתה מיד למדרכה. יכלו לתת לה איזו התראה או שתיים לפני המעצר. זה לא מידתי. ממילא רכבי משטרה עמדו בנתיב הזה והוא היה חסום.

 12. אני אמר/ה

  אנשים, אתם פשוט איבדתם צלם אנוש. לפי התגובות כאן אני רואה שקורונה פגעה בעיקר במוח. אישה היתה בהפגנה שקטה עם שלושה ילדים בני פחות מ 10, היא לא סיכנה ולא תקפה אף שוטר. פשוט התנפלו עליה וזרקו את 3 הילדים שלה לרחוב, תחשבו איזו טראומה הילדים חוו כשהשאירו אותם לבד ברחוב ללא מבוגר שהם מכירים ודחפו את האמא בכוח לרכב משטרה. לפחות מינימום יחס אנושי תקחו גם את הילדים איתה ברכב למשטרה, זה לא יאומן שבישראל במאה 21 שוטרים הפכו לאנשים ללא מוח וללא לב. ככה בשיטת הסלאמי הופכים חברה דמוקרטית לדיקטטורה חשוכה.

  1. אייל אמר/ה

   אתם גורמים לתחלואה ענקית ופוגעים בנגישות של אנשים שצריכים ניתוחים ואשפוז בגלל שאתם ממלאים את בתי החולים כרגע בהתעקשות לא להתחסן, גורמים לאנשים ששנתיים נזהרו (כולל עם מחלות קשות) להידבק בגללכם וסכנת מוות, גורמים לילדים שלכם סבל בתחלואה שיכולה להיות מסכנת חיים, מפגינים על כלום ושום דבר, ואנחנו איבדנו צלם אנוש?
   התחרפנתם לחלוטין.
   טמטום ואגוצנטריות.

 13. אבי אמר/ה

  הכל נכון חוץ מאלימות של אותה אשה השוטרים ובכלל היו שם כמה קצינים שחיפשו להציק רק לנשים משום מה אלי הם לא ניגשו וכשהם הציקו לאיזה אישה ואני התקרבתי לאותו שוטר אז הוא פתאום עזב אותה .
  מחאה עושים ללא אישור משטרתי או ממשלתי כשמדובר על בריאות של ילדנו מקווה ששבוע הבא נפגשים עוד פעם באותו מקום

הגיבו כאן לכתבה