הורים לילדים בגני העירייה בחיפה: "למרות ההבטחות, הילדים שלנו נמצאים באתר בנייה"

הדחפורים כבר בשטח - סמוך לגנים ברחוב עובדיה (צילום: אלבום פרטי)

לאחר שב-16/12/21 פרסמנו בחי פה כי הורים לילדי הגנים לוטם וגלבוע ברמת התשבי חוששים מכך שבסביבת הגנים מתוכננת הקמת בניין חדש שתסכן את ילדיהם, ולאחר שלטענתם הובטח להם כי טרם תחילת הבנייה יעברו הילדים לגן חלופי, כעת הם מספרים כי למרות שהילדים עדיין פוקדים את הגן, הדחפורים כבר החלו לפעול.

"הבטיחו שקודם הילדים יעברו"

הפחד הגדול של ההורים בגני העירייה ברחוב עובדיה התממש השבוע, כשדחפורים עלו על הקרקע הסמוכה לגנים של ילדיהם והחלו לעבוד. לטענת ההורים הם קיבלו הבטחה שעד שלא ימצאו גנים חלופיים לילדיהם, לא תתחיל העבודה בשטח. גני העירייה המדוברים הם לגיל 3-5. ההורים יודעים כבר מספר שנים כי לצד גני הילדים עתיד לקום בניין חדש, אך הם קיוו כי קודם לכן ימצא מקום חליפי בקרבת מקום ורק אחר כך יחלו העבודות.

"איך זה אפשרי?"

העירייה הייתה קשובה למצוקתם של ההורים ומצאה להם גן חלופי, ומשבוע הבא, ביום ראשון (9/1/22) הילדים אמורים לעבור ללמוד בבית הספר טשרניחובסקי בכרמל צרפתי, אבל ביום שישי שלפני כן (7/1/22), כך נמסר להורים, הילדים יהיו למשך יום אחד בגן בשכונת ורדיה. "לא ברור לי איך אפשר מהיום למחר להכין שטח עבור הילדים שלנו בבית ספר טשרניחובסקי", אמרה אחת האימהות, "אני לא מדברת על הבעייתיות שילדים בגיל 3-5 נמצאים בסביבה של ילדים בני 12, אבל אפילו מבחינה טכנית, להפוך כיתה לגן ילדים ולסדר להם חצר שמתאימה להם לוקח זמן".

גן לוטם ולידו המקום בו מתוכננת הבנייה (צילום: אלבום פרטי)

"הילדים היו כלואים כל היום בתוך הגנים"

לטענת ההורים, אתמול (ג' 4/1/22) הגיעו למקום עובדים עם כלים כבדים על מנת לעקור עצים שעלולים להפריע לבנייה. "הובטח לנו שעד שילדי הגנים לא עוברים למבנה חלופי הבנייה לא תתחיל, ומה אנחנו שומעים היום? שהילדים היו כלואים כל היום עם הגננות בתוך הגנים. למרות שהיה יום יפה, הגננות חששו לצאת החוצה עם הילדים. זה לא נורמלי, שילדים צריכים להיות בגן, כשבחוץ עוקרים עצים. איזה אסון עלול לקרות, ואז יתחילו לחפש אשמים, במקום מראש לשמור על הילדים שלנו. אני לא רוצה לחשוב איזה רעש היה כל היום בגן, איזה אבק נכנס לגן מבחוץ, אף הורה לא היה מסכים שהילד שלו יהיה בתנאים כאלה וגם אני בעבודה שלי לא הייתה מוכנה לעבוד באתר בנייה".

הדחפורים כבר בשטח – סמוך לגנים ברחוב עובדיה (צילום: אלבום פרטי)

"נראה לי שהעירייה נטושה"

"פניתי לעירייה גם כדי לקבל תשובות לגבי עזרה מיוחדת שהעירייה אישרה לבת שלי ורציתי לוודא שהילדה תמשיך לקבל את העזרה הזו גם בגן החלופי. כל היום התקשרתי לעירייה, בכל אחד מהטלפונים שהיו לי, ונראה לי שהעירייה נטושה. יום שלם ואין אפילו עובד אחד, שיכול להרים את הטלפון ולתת לי תשובות? אני עובדת מחוץ לעיר, מה אני אמורה לעשות, לקחת יום חופש וללכת לעירייה בשביל תשובה של כמה מילים. אני לא מבינה מה הולך שם".

מהעירייה נמסר לחי פה בתגובה:
באתר המיועד לבנייה בוצעה הכנת קרקע לקראת תחילת העבודות. היום (רביעי 5/1/22) לא מתבצעת באתר כל עבודה. מחר (חמישי) יעברו הילדים כפי שנמסר להורים למבנה חלופי וביום שישי יחלו בלימודיהם הסדירים במתחם החדש שהוכשר עבורם.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. נילי אמר/ה

  לא רק שזו שערוריה.זה חוסר באנושיות מינימלית.
  לא תאמן ההתדרדרות ביחס לתושבים .

 2. לולה אמר/ה

  ראש העיר היגיע זמנה ללכת הביתה עושה יותר מדי טעויות מתי בחירות בושה למפלגת העבודה נציגה כזאת לא על אף אחד של המפלגות

 3. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  זו שערויה. ערב נעים

הגיבו כאן לכתבה