"פרשת קליש-גייט הולכת ומסתעפת" • עו"ד תומר נאור, היועץ המשפטי של התנועה לאיכות השלטון בתכנית עדשה מקומית

התכנית עדשה מקומית – התכנית של חיפה – כל ערב בשבע בחי פה

פרשת קליש-גייט: החשדות לכאורה שימוש בכספי ציבור לצורך ניהול חקירות אחר יריביה של ראש העיריה הולכת ומסתעפת • עו"ד תומר נאור: "עיריית חיפה לא מגיבה כלל למכתבנו ויש בכך משום הודאה בעובדות… נפנה למשטרה לחקירת חשד לפלילים וכן לוועדה לחיוב אישים"

התנועה לאיכות השלטון מתכוונת לפנות למשטרה בעיקר לנוכח התעלמותה של העיריה מפניות חוזרות ונשנות אליה בעניין זה.
עו"ד תומר נאור, היועץ המשפטי של התנועה, אומר בראיון ל"עדשה מקומית": "זה הזוי שעיריה לא עונה לפניות בעניין. בתנועה לאיכות השלטון לא ראינו מצב בו קיימות האשמות כל כך חמורות נגד רשות והעומד בראשה והרשות לא מגיבה. מדובר בעבירה על החוק", ומדגיש כי משלא מגיבה העיריה לטענות חזקה שהן נכונות.
הראיון משודר במסגרת שיתוף פעולה בין "עדשה מקומית" לאתר "חי פה"

צפו בתכנית:

No Fields Found.

עדשה מקומית – כל התכניות

9 תגובות
 1. רק עם חשב מלווה לעירייה אמר/ה

  אין לי בעיה שקליש תישאר אבל רק בליווי חשב מלווה שיעשה סדר במשכורות הענקיות של מנהלי האגפים והמזכירות הבכירות שמרויחים כמו 7-8 עובדים אחרים ויוצרים גם ירידה במורל כי הם עושים הכי מעט ומרויחים הכי הרבה. מנסיון באגף כזה.

 2. גיא לוי אמר/ה

  הערייה הזו מושחתת כול האנשים שם לא חסר להם כולל המועצה מחפשים רק מה לקחת חייבים חקירה פלילית רצינית שתעמיד את הכול ותחשוף את כול מה שקרה שם במשך השנים

  1. חייבים מנהל רציני יצירתי כראש עיר אמר/ה

   מי זה ברק? את מתכוונת מצנע? הוא השחית את העיריה יותר מקליש גוראל ויהב גם יחד. איש פה לא רוצה חונטה.
   תביאו מנהל צעיר רציני עם תואר mba במנהל עסקים, שייכנס לעיריה עם יועץ ארגוני ורו"ח ויקצצו שם מה שצריך מהשמנת של הבכירים והבזבוזים עד שהעיריה תתאזן. יטפלו בגבייה ובבלאגנים הרבים במנהל הנדסה, עובדים סוציאלים, חינוך. מנהל הנדסה. איפה אין בלאגן בעיריה?

  2. טרודו אמר/ה

   צריך אנטרופולוג שיחקור את הטיפשוח של בוחריה.
   את בית המשפט העליון שפסל את החלטת נשיא המחוזי והכשיר את מירוצה לראשות העיר למרות שנפל פסול בכל הליך רישומה לבחירות. צריך וצריך וצריך, אבל כשאזרחים משובשי דעה בוחרים במי שאינם מכירים ומתמכרים חמיני סיסמאות רחוב, זאת התוצאה.
   אין מזור לטפשות. לא תעודות, לארים. לא יועצים. לא מראית עין. דמוקרטיה בעליבותה. לא מפלגה. לא מוסדות. לא ניסיון פוליטי, מערכתי וניהולי. נאדה. כמה תמונות. כמה השמצות. כמה הבטחות.. והאספסוף מתמכר להבל. לך וחקור כל אלה

  3. א.א. חיפה אמר/ה

   ממש לא נכון . אני אישית פניתי והתלוננתי שפניתי למשרד של קליש בעניין תלונתי איך נתנה למועדון לאישה עבור ערביות חיפה . שניתנה להם סדנא על דם אל נאכבה. כעסתי איך נותנים להם במה לערבים ועוד לממן אותם בהפעלת הסדנה להסביר את נכבה שידעו ולא ישכחו איך קמה מדינת היהודים בשנת 48 . ומאשימים אותנו את היהודים . במקום להאשים את המופתי שעודד את הערבים לצאת נגד היהודים . משהו שמזכיר במאי 2021..
   התלוננתי לא חזרו עלי . אני נפגעתי עוד יותר כי סבתי נרצחה בפרעות חיפה. לא התביישו לא להגיב התעלמו
   מה שכן הבנתי שהיא הודיעה שהסכום ירד . אהל מי מאמין לה. כל סכום לא צריך לשלם במיוחד לאל נאכבה. אם היו נותנים עבור סדנאות אחרות אין בעיה רק בגלל אל נאכבה מרגיז. שקרו שכל מי שפנו קיבלו תשובה.
   מי שפירסם תדעו לא הגיבו ולא ענו.

   תגיד אייל אתה מדבר על עובדי עירייה העשירים. על הגמלאים אתה סתם זורק מילים באויר מבלי לדעת מה משכורתם של עובדי העיריה. לידעתך רוב העובדים בעיריה משכורתם בקושי עוברת את משכורת המינמום . ואקדמאים משכורתם התחלתית היתה מאוד נמוכה
   אבל בגלל התנאים ןהאוירה נשארו לעבוד . ובשנה האחרונה רבים מהם התפטרו מהעיריה כי האמירה לא נעימה ובגלל ציצמום העובדים בכל המחלקות . החליטו להתפטר מהעיריה כי המשכורות נמוכות ואף לעבוד במחיר לשעה כמעט המינמום יש גבול של טימטום. תתבייש שאתה מדבר על כלל העובדים שמשכורתם ננמוכה.. .אתה טועה ואף מטעה את הציבור שעובדים מרוויחים המון. מי ירצה לעבוד בחינם. תתבייש. לכן השירות היום העיריה לא משהו ומה יצא לכם בסוף אייל.. שקליש מחאה את משרד. בעובדים יועצים כביכול שמשכורות גבוהה על חשבון גבם של עובדים שעובדים קשה מאוד .אייל תתבייש

 3. דין דין אמר/ה

  היינו ברק לא יהב ועכשיו אנחנו ברק לא קאליש. מה השתנה בעיר הזאת?

 4. יוסי יונה אמר/ה

  השקיעה מיליונים בשוק לא מאהבת מרדכי. מי שישן אם כלבים שלא יתפלא אם יהיו עליו פשפשים

 5. אייל אמר/ה

  אני חושב שהבעיה הכי גדולה בעירייה זה לא קליש. זאת העירייה שקליש ירשה, כל ראש עיר עתידי יירש את אותה עירייה בעייתית. מה שדרוש מבחינת הבור התקציבי, שבתל אביב אולי אפשר למלא מהיטלי בנייה בלתי פוסקת אבל בחיפה רק מעמיק מהעדר גבייה והעדר היטלים לכיסוי כל התקנים החדשים בשנתיים האחרונות זה מעל הכל, מינוי רואה חשבון כיו"ר ועדה קרואה במקום ראש העיר. התפקיד שלו יהיה להסתכל על המשכורות בעירייה, התקנים הבכירים הרבים והכפולים, ולעשות סדר תקציבי שיקצץ כ-100 מליון שקל תשלומים עודפים לשכר הבכירים בעיריית חיפה.
  בשלב הבא, יו"ר הועדה הקרואה יצטרך לבקש מהממשלה לטפל גם בגמלאים המאד מאד עשירים, 2000 איש שמקבלים בממוצע 15 אלף שקל בחודש ובמצטבר עולים לעיר בסכום עתק של 350 מליון שקל בשנה. עיריית חיפה במצבה הפיסקלי הגרעוני, לא יכולה הלאה להרשות לעצמה את החגיגה הזו. יש לבצע קיצוץ מיידי ורוחבי בכל הפנסיה התקציבית בישראל, בכל המגזר הציבורי של הפנסיונרים המליונרים. אין מנוס יותר, כמעט כל הגופים הציבוריים קורסים תחת נטל הפנסיות התקציביות.
  הדבר השלישי שיצטרך יו"ר ועדה קרואה לעשות זה סדר ארגוני במנהל ההנדסה ובאגף הגבייה.
  מנהל ההנדסה – זהו גוף שתפקודו הכושל מייצר מטרדים רבים מאד בחיפה. כולל תכנון לקוי של שכונות, תשתיות, סדר עדיפויות מוטה אספלט, הרס שטחים פתוחים ותכנון בזבזני בצפיפות נמוכה מדי בשכונות העתיד של העיר.
  אגף הגבייה – לא יתכן שבכל הערים הגדולות גביית המיסים תעמוד על 90% ומעלה, ובחיפה לא מגיעה ל-60%. יש לייצר ועדת חקירה במשרד הפנים לגבייה בחיפה. לבדוק בעיקר את המפעלים שאינם משלמים ומתעלמים מחיובים. לפעול במישור הפלילי אם צריך כדי להעלות את הגבייה בחיפה ל-90%, דבר שיכניס תוספת עשרות מליוני שקלים לתקציב הפיתוח בעיר.
  ראש העיר במיוחד כה חלשה ללא קואליציה לא מסוגלת לבצע שום דבר ממה שנחוץ.
  כל הספינולוגיה והקישוטים בעיר, לא יכולים להסתיר את הבעיה העיקרית – העירייה.
  עיריית חיפה חייבת לעבור שידוד מערכות על ידי מומחה חיצוני, רואה חשבון בליווי יועץ ארגוני ובליווי מנהל מומחה לחברות גדולות, שיפתחו את הספרים, יסתכלו במשרות הבכירות הכפולות, ישוו עם עיריות אחרות איך פועלים האגפים והמינהלות, ויבינו למה עיריית חיפה חורקת כל כך ומכניסה את תקציב העיר לגרעון כל שנה מחדש, מדוע תקציבי תפעול נלקחים מתקציבי פיתוח, מדוע אין גבייה ברמה הארצית, מדוע נוספו מאות תקנים בשנתיים האחרונות, מדוע העירייה היא משקולת במקום להיות המנוף לקידום העיר.
  מאחורי הנהלות מנופחות, זריקת עשרות מליוני ש' על דוברות ושיווק (של המעט שעוד קורה), והעדר ניהול תקין ויעיל, יש אלפי עובדים מסורים שנותנים מעצמם, עבור שכר נמוך מאד (אפילו מינימום), כדי שאותם כמה מאות בכירים יחגגו בחוסר עשייה ובטיולים בארץ ובעולם… בלטייל בכירי העירייה מצטיינים – אבל איש מהם לא יקצץ בשכרם ובהטבות המופלגות שהם מעניקים לעצמם, בדיוק מסיבה זו חייבים ועדה קרואה חיצונית.

 6. בושה אמר/ה

  קליש היתה בעברות חוק ובתיחמונים נבחרה ,איך בחרתם בה? מי בחר בה? ועכשו תקבל תפקיד בוועדות הבניה בחיפה? זו שערוריה שמתגלגלת כמו כדור שלג במדרון

לא ניתן להגיב