שכונת הדר בחיפה "הולכת להפוך למודל ארצי בהתחדשות עירונית"

יו"ר סיעת כולנו – חבר הכנסת פולקמן: "הדר הולכת להפוך למודל ארצי של התחדשות עירונית"

שדולת_הצעירים_בהדר.jpgקרן שח"ף הזמינה את יו"רי השדולה לקידום מדיניות הצעירים בכנסת, חברי הכנסת סתיו שפיר ויו"ר סיעת כולנו – רועי פולקמן, לסיור בשכונת הדר על מנת לבחון את השפעת הקהילות והקבוצות המשימתיות הצעירות המתגוררות בהדר על התחדשות השכונה
קואליציה של קהילות וקבוצות משימתיות, ארגוני חברה אזרחית והרשות המקומית שינו בשנים האחרונות את פניה של השכונה.

השכונה הפכה למוקד משיכה לקהילות משימתיות וצעירים אשר פועלים ביחד עם תושבים בני המקום להפוך את הדר ללב הצעיר של חיפה ולהתחדשות השכונה.

הגיע_זמן_הדר.JPG

ביום חמישי האחרון הגיעו חבר הכנסת רועי פולקמן ("כולנו") וחברת הכנסת סתיו שפיר ("המחנה הציוני"), המכהנים כיו"רי השדולה לקידום מדיניות הצעירים בכנסת, לסיור בשכונה על מנת ללמוד מקרוב אודות השפעתן של קהילות הצעירים המשימתיות בנושא ההתחדשות העירונית.
עוד נכחו בסיור, חבר דירקטוריון קרן שח"ף, דורון לבנת ומנהל תאגיד קהילות בהדר, יעקב ברודר. הסיור נערך ביוזמת קרן שח"ף, התומכת ומלווה קהילות צעירים משימתיות בכל רחבי הארץ.

במהלך הסיור הדגיש חבר הכנסת פולקמן כי על הגורמים העירוניים לחשוב בצורה קהילתית בכל הקשור לנושא ההתחדשות העירונית. עוד אמר פולקמן כי יפעל לקידום פתרונות דיור הולמים לצעירים בכלל ולחברי הקהילות בפרט..

ח״כ סתיו שפיר אמרה בסוף הסיור "שילוב אוכלוסיות צעירות וצמצום פערים חברתיים הם משימה לאומית". בנוסף, הציעה שחברי הקהילות יחד עם קרן שח״ף יעבירו אליה ואל חבר הכנסת רועי פולקמן פניות על בסיס שוטף כדי שהם יקדמו אותן מול הגורמים הרלוונטיים.

הסיור לא הסתכם בדברים אלו, השניים הבטיחו כי בחודש יוני הקרוב יערך כנס מיוחד בכנסת בנושא: התחדשות עירונית וקהילות צעירים משימתיות.

דר' חיה גמשי, מנכ"לית קרן שח"ף: "אנו שמחים לראות כי תנועת קהילות הצעירים המשימתיות צוברת תאוצה והופכת להיות פקטור בקרב קובעי המדיניות במדינת ישראל. נמשיך לפעול לטובת קידום התנועה על מנת ליצור שינוי חברתי בשכונת הדר בחיפה, ובערים נוספות ברחבי הארץ".

כיום פועלות בהדר 12 קהילות וקבוצות צעירים משימתיות, וסה"כ כ- 400 חבר'ה צעירים, שהחליטו להתיישב בשכונה ולייצר שינוי אמיתי הן במגוון פעילויות והן בנראות של השכונה. לאחרונה, סיימה קרן שח"ף, ומנהלת השכונה לערוך מחקר אודות התחדשות שכונת הדר, במסגרתו עלה כי פעילותם של חברי הקהילות בשכונה תרמה מאד להתפתחותה ולתחושת הבטחון שחשים תושבי המקום.

תגובה
  1. לאה אמר/ה

    אנחנו מבוגרים בני שישים וחמש ומתלבטים אם לקנות במגדל שיקום ברחוב אחד העם. לא כדאי? מפחיד? רצוי?

לא ניתן להגיב