טופלו בזריקת "אווסטין" בבי"ח חולים כרמל ולקו בזיהום

זיהום בבית החולים


מטופלים שעברו טיפול בהזרקת "אווסטין" לתוך העין בבית חולים כרמל בחיפה, בימים האחרונים, לקו בזיהום וכעת הם מאושפזים ומטופלים בבית החולים. ביה"ח דיווח על האירוע למשרד הבריאות ושאר הגורמים הרלוונטים. והחל בבדיקה מקיפה .כמו כן הוחלט על הפסקת ביצוע הזרקות אלו בבית החולים, עד להשלמת הבדיקה.

מרכז_רפואי_כרמל_מבט_משער_הכניסה_מחסום.jpg

מרכז רפואי כרמל מבט משער הכניסה
בתאריכים 27-28-29 לינואר טופלו 39 מטופלים בהזרקת "אווסטין" לתוך העין בבית החולים "כרמל' בחיפה. ונמצא כי תשעה מתוכם לקו בזיהום שעל פי התוצאות הראשוניות הוא נגרם ע"י חיידק מוכר. עם היוודע הדבר לבית החולים, זומנו כל 39 המטופלים לבדיקה והתברר כי תשעה לקו בזיהום. כעת הם מאושפזים בבית החולים ומטופלים בהתאם, אך בשלב זה לא ניתן עדיין לאמוד את חומרת הפגיעה הסופית בעין שטופלה ובחלק מהחולים אף נצפתה הדרדרות בראיה בעין שהוזרקה כאשר טרם ניתן לקבוע את חומרת הפגיעה הסופית.

מבי"ח כרמל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע נקודתי, שבו במהלך טיפול מקובל למחלה ברשתית העין, נגרם זיהום מקומי למספר חולים שקיבלו את הטיפול בתאריכים 27-28-29 לינואר. ביה"ח זימן במיידי את כל החולים 39 במספר שקיבלו זריקת אווסטין באותם התאריכים ונמצא זיהום ב 9 מטופלים שמאושפזים ומטופלים בהתאם. על פי התוצאות הראשוניות, מסתמן כי הזיהום נגרם ע"י חיידק מוכר, ולא קיימת סכנת הדבקה ממגע עם החולים. מדובר בפגיעה מקומית, הממוקדת רק בעין".

"מיד עם תחילת גילוי האירוע ביה"ח יידע את משרד הבריאות ושאר הגורמים הרלוונטים. והחל בבדיקה מקיפה .עד להשלמת הבדיקה הוחלט על הפסקת ביצוע הזרקות אלו בבית החולים. צוות ביה"ח עומד לרשות המטופלים ובני משפחותיהם בכל עת , באמצעות צוותים מתוגברים ועובדים סוציאליים", תגובת בית החולים.

לא ניתן להגיב