עיריית חיפה מגישה ערר נגד התכנית לבניית מלון ברחוב יפה נוף 48

עיריית חיפה החליטה להגיש ערר נגד בניית מלון ברחוב יפה נוף 48. מהנדס העיר אריאל וטרמן הציג את הבקשה להגשת הערר בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שנערכה היום בעירייה. לטענת מהנדס העיר היזם מנסה לבנות פחות חדרי מלון ויותר דירות למגורים, וזה מנוגד לאינטרס הציבורי. היזם מעוניין לבנות 170 חדרי מלון ולא 200, כמו שתוכנן לראשונה. יש לציין, כי תכנון בית המלון נמשך כבר מספר שנים ואישור התכנית עדיין לא נראה באופק.

"דירות המלון פונות לכיוון הלא-נכון"

וטרמן ציין עוד כי הוא מתנגד לתכנית בגלל דבר מרכזי נוסף – הנוף מחדרי המלון מול הנוף מדירות המגורים:

"היזם מבקש להפנות את הנוף בדירות המגורים צפונה למפרץ, הנוף האטרקטיבי והאייקוני של חיפה, ואת הדירות של המלון לרחוב יפה נוף. לא ייתכן שהנוף יהיה לבעלי הדירות ומי שבא למלון לא מקבל את המבט למפרץ. לא יכול להיות השבחה כל כך גדולה לדירות על חשבון מי שבא לחדרי המלון. בעיניי אי אפשר לקבל את זה".

אריאל וטרמן – מהנדס העיר חיפה

"הוועדה המחוזית שגתה". המדינה עלתה על זה שיזמים מעוניינים לשנות שטחי מלונאות לשטחי מגורים כי זה יותר כלכלי להם. אם רוצים לעשות שינוי כזה צריך ללכת לוועדה של משרד התיירות ולראות האם ניתן לעשות את זה. זה מקרה של מנהל לא תקין.

חבר המועצה מטעם מרצ תבור להט אמר בדיון:
"למה לדחוף להקמת עוד מלון, כשאין תפוסה מלאה גם במלונות הקיימים. יש היגיון בהחלטה להוסיף דירות ולצמצם חדרי מלון".

"בחיפה יש 1,500 חדרי מלון", הסביר וטרמן, "המינימום כדי לתפקד כעיר תיירותית הוא 6,000 ובאמת צריך 10,000 חדרים. חיפה היא מוקד לטיול בצפון הארץ. אתה לא יכול לקיים פה אפילו כנס משמעותי. מעבר לקורונה היו כאן תפוסה של 80%. האתר הזה הוא בפריים טיים של המלונות ולכן צריך לבנות פה מלון".

בהצבעה שהתקיימה בסוף הדיון, 10 חברי המועצה תמכו בהגשת הערר.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  תבור להט הזה פשוט הזוי את מי הוא מייצג?? אומר כאלה שטויות בכל דיון. ילד שלא מתאים למועצה.

 2. אייל אמר/ה

  עוד קומבינה שהאדון ווטרמן אישר לחבר שיטרית מהשקשוקות בתקופת יהב
  עכשיו נזעק לערער על החטא הקודם של הכנסת דירות במקום רק מלון.. שיטרית קיבל בוננזה על מה ולמה..

 3. רמי אמר/ה

  עיריית חיפה צריכה להגיש ערעור על כל החלטות הוועדה המחוזית (וגם שלה – של וועדת תכנון ובנייה העירונית, וכן של מהנדס העיר). לא רק ערעור על תוכנית יפה הנוף הפוצעת את לב העיר במקום הכי תיירותי והכי יפה לכולנו, אלא ערעורים כנגד המגדל ברח' מוריה 107 (כיכר ספר) שיחנוק את ציר הרכס (שדרה שהיא בקושי רחוב…), כנגד תוכנית צמרות אחוזה ועוד פרוייקטים לא שםויים ולא ראויים, אשר רק הורסים וחונקים את שכונות הכרמל תחת הגדרה הזויה של "התחדשות עירונית".
  כל הפרוייקטים הללו מאושרים תוך התעלמות מן המרקם העירוני של השכונות (רחובות צרים, חד סיטריים, עליות ו/או מורדות תלולים), התעלמות מהחורש, הצומח והטבע שהנם חחק אינטגרלי מהסביבה הבנויה (ומה שמייחד את חיפה), כאילו שאיןץ כאן טופוגרפיה ההררית (ועל כל זה עוד משווים את הבנייה כאן לבנייה בתל-אביב השטוחה, שאפשר לדווש בה באופניים), וכל זה תוך פגיעה הולכת וגדלה בסביבת החיים ובאיכות חיי התושבים.
  נמאס מהעיר הזו!!!

 4. שמואל אמר/ה

  בעיר שהעירייה שלה הפכה מלון לבית משרדי העיריה באמת אין צורך בחדרי מלון. יש להפוך גם את 170 החדרים שנותרו לדירות מגורים. הפריירית היא המדינה שמכרה קרקע תמורת 26 מליון שקל עבור 26 דירות ואת הקרקע למלון נתנה במתנה .

הגיבו כאן לכתבה