מכת גשם אחת וכבר העיר התחתית בחיפה מוצפת • צילומים מהשטח

הצפות בחיפה

הצפות אינן כוח עליון, הן נגרמות כאשר מערכת ניקוז הנגר העילי בעיר אינה מצליחה לפנות את כמות המים הזורמת במורד הכרמל. בחיפה יש טופוגרפיה לא פשוטה, היות שהכרמל מנקז כמויות מים עצומות לכיוון שכונות החוף והעיר התחתית. הצפה נגרמת כאשר מערכת ניקוז הנגר העילי העירונית אינה מותאמת לספיקה או כאשר סורגי הניקוז על הכבישים נסתמים מלכלוך שזורם עם המים, כמו שקיות, קרטונים וכו'. היות שכך, במקרים רבים יש קשר ישיר בין לכלוך לבין הצפה.

נתקלתם בהצפות או מראות גשם מיוחדים? דווחו לנו בוואטסאפ של חדר החדשות וציינו שם צלם. צלמו לרוחב – 050-8289000

צפו בצילומי ההצפות בעיר התחתית (צילום: דודי מיבלום)

נהר במדרגות מרח מגידו לשדרות הנשיא (צילום: אקי פלקסר)

תמונות מהצפה בעיר התחתית בחיפה

הצפות בחיפה

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  במדינת קואליציות הג'ונגל (חיות טורפות כל אחת מחפשת לטרוף נתחי תקציב לשבט שלה בלבד) אז יש מליונים לתרבות תורנית תרבות ערבית ותרבות חגחגימית אבל לא מסוגלים לטפל בביוב.
  לא קרה פה שום דבר חדש, כל חורף יש שכונות מוצפות. פעם זה בת גלים ועין הים, פעם העיר התחתית ופעם זה הדר (כן גם ברחוב מסדה היו הצפות). ואל תשכחו קצת קרית חיים ונוה דוד בשביל הגיוון.
  חגחגים שמח לכולם. תוצפו ותסעדו

  1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

   זה לא ביוב
   זה נגר עילי

  2. הצפות במצדה אמר/ה

   איך בהדר יהיו הצפות בדיוק? מאיפה אנשים שולחים הודעות? מתל אביב? במסדה היתה הצפה? אולי הוא מתכוון למצדה:);במסדה גם אם 24 שעות יירדו גשמים ברצף תמיד הם יגיעו לנקודה הכי נמוכה שזה מול בסמת (החטיבה לשעבר)וירקדו במדרגות בדרך לבן יהודה:"מים מים וששון..:) ומשם קצרה הדרך לעיר התחתית בכל המורדות

 2. מציאות אמר/ה

  תשתיות כמו בעזה

 3. אריאלה אמר/ה

  זו היתה מכת גשם מטורפת. מטפטוף קל החל לרדת גשם זלעפות. כדקה לפני שמדרגות רח' מגידו צולמו עברתי שם והכל היה עדין יבש ופתאום החלה רוח מטורפת ומכת גשם שלא מן העולם הזה. לבשתי מעיל גשם מרופד והצלחתי להרטב עד לשד עצמותי

 4. דין דין אמר/ה

  גם ונציה לא אטרקטיבית כבר.

הגיבו כאן לכתבה