מהפך מצטרפים לקואליציה: משהו על התנהלות בשקיפות.

דני-1.jpg

 

טור דעה


לפני שבוע נודע לנו דרך התקשורת כי סיעת “מהפך” הצטרפה לקואליציה! אמנם יעקב פרש מהמועצה ,אבל שרית גולן ויעקב פיינגולד הצטרפו. משהו על התנהלות בשקיפות…


בשתי מערכות הבחירות האחרונות הצבענו יחד עם אלפי תומכים בתנועת “מהפך” שהוקמה על ידי יעקב בורובסקי שרית גולן ונוספים,יחד עם אלפי מתנדבים ופעילים עבדנו קשה עבור ההצלחה למהפך ולשינוי הגדול שכולנו ציפינו לו-סיום תפקידו של יונה יהב כראש עיר שנכשל על פי הבנתם והבנתנו במשך 7 שנות כהונתו .

גם אנחנו היינו בדעה זו וראינו באנשי “מהפך” אנשים מצוינים שיכולים אכן להביא לשינוי.  נתנו בשמחה את ביתנו בשתי מערכות הבחירות למטה של התנועה בכרמל הצרפתי. כנסנו אנשים טובים לשמוע אותם, תלינו שלטים בעיר, עשינו נפשות תרמנו כספים ועשרות ואולי מאות שיחות טלפונים. קבלנו עזרה משמעותית מיעקב ושרית כאשר היו באופוזיציה במאבקנו על החנייה בכרמל הצרפתי וגם בזכותם הצלחנו!
הם עשו עבודה טובה באופוזיציה!
לפני שבוע נודע לנו דרך התקשורת כי סיעת “מהפך” הצטרפה לקואליציה! אמנם יעקב פרש מהמועצה ,אבל שרית גולן ויעקב פיינגולד הצטרפו.

גם אחרי הכישלון בבחירות (וזו ממש לא בושה) ציפינו לכנס של הפעילים לכמה מילות סכום ותודה. ציפינו לשמוע על תכניות להמשך הפעילות של התנועה הגדולה שהוקמה לא זכינו לכך…מילא סלחנו …
אבל הנה יום בהיר אחד לפני שבוע התברר לנו כי “מהפך” הצטרפה לקואליציה של אותו ראש עיר כאשר סיסמת הבחירות היתה בעצם “רק לא יהב”.
בפוליטיקה כנראה הכל מותר והכל אפשרי.
בדמוקרטיה זה מותר !!ומותר לשנות דעה.ומותר לחשוב כי ניתן לשרת את הציבור גם דרך הקואליציה. זה בסדר גמור….אממה… ולמרות שהתנועה התפוררה ונמוגה, בכל זאת יש דרך בפייסבוק או בעתונות להסביר לציבור ענק שתמך בהם האמין בכם ורצה מאד בהצלחתם ,למה הצטרפו?.אנחנו זכאים לדעת את הסיבות,את התפקידים שקבל ו,את פרטי ההסכם הקואליציוני שנחתם.קבלנו הרגשה שאחרי שנבחרו, הציבור שבחר בכם לא מעניין אותם.בקיצור איך אפשר להאמין כי בעתיד יהיו שקופים עם אלה שתמכו בכם?זו פוליטיקה מעליבה בלשון המעטה.שכחו בנראה שזה לא נכס פרטי שלהם.הם עדיין מחויבים לציבור שבחר בהם.

נקודת אור קטנה בכל זאת אנחנו רואים בכך שיעקב היה הגון ולא הצטרף אישית לקואליציה…אבל מצד שני הרי הוא חתם על ההסכם בשם “מהפך” !!

זו לא תופעה חדשה.היא גם חוקית כנראה..אבל ציפינו כנראה למשהו אחר .ככה מאבדים את האמון בין הצבור לאלה שרוצים להיות נציגיו.השקיפות וההסבר לאלה שהאמינו בהם ,עבדו עבורם ועבור הסיכוי לשינוי חשובה יותר מהכל.יתכן שקשה לשמור על כך..אבל הוא הבסיס הנדרש.

למרות זאת אנחנו מקוים , שתהיה לשרית ולפיינגולד אפשרות אמיתית לפעול למען הציבור ולהוכיח שהשיקולים שלהם להצטרפות ראויים ומאחלים להם הצלחה ובעיקר הצלחה לקדם את כל הדברים שידעו להצביע עליהם כשליליים כאשר בקשו את קולות הציבור וכאשר היו באופוזיציה.בלשון העם- שלא ישתפנו עכשיו..
שידעו לעמוד על העקרונות ולא לפחד להלחם מבפנים גם כחברי קואליציה. “זכינו “לראות את שאר חברי הקואליציה בעליבותם ובהצבעות האוטומטיות שלהם. מקוים מאד שהם לא יהיו כאילו.
בהצלחה למען חיפה טובה יותר ומנוהלת מקצועית ובלי שחיתות.
שיוכיחו לנו שלא טעינו בעבר כאשר הצבענו עבורם
שבוע טוב
דני שנקר

 

תגובתו של יעקב בורובסקי:

 

יעקב_בורובסקי.jpg
דני שלוםתודה על תמיכתכם ופועלכם במערכת הבחירות, התייצבותכם ראויה להערכה ותודה.
יחד עם זאת המכנה המשותף של כולנו היה לתרום לעיר, איש בדרכו.לאחר 7 שנות תרומה באופוזציה החלטתי להתפטר ולאפשר לאחרים ליטול חלק בעבודת מועצת העיר, לא פרשתי מפעילות ציבורית אני יור מהפך ואמשיך לפעול מחוץ לועדות אפשר אפילו ביתר שאת.חושב שנהגתי נכון מצד אחד הציבור החיפאי לא בחר בי לרשות העיר ואני לא מסכים להגדרתך ש 30,000 איש שכן הצביעו הם כשלון.
אכזבה עמוקה כן, אבל לא כשלון, מנגד יהיה לא נכון שלא לאפשר לעוד אנשים לתפקד במועצה.

שירות האזרח חשוב באופוזציה וכן בקואלציה לחיפה שתי בעיות יסוד:
זיהום האויר
התחדשות עירונית

קיבלתי הדעה שמתוך הקואלציה ניתן להשפיע יותר, היה ועדיין חשוב לי שמהפך תשאר סיעה מאוחדת ולכן הכניסה לקואלציה מבחינתי היא הזדמנות לקדם הנושאים האלה טוב יותר.

מצטער שאיני רואה עין בעין את הבעייתיות כפי שמשתקפת ממכתבך, אני חושב ששרית גולן ויעקב פיינגולד ובודאי אני ייצגו את האינטרסים שלכם באותה אמונה ובאותו מרץ ואולי עם כוחות מחודשים.

קראתי ולא התייחסתי לעצות שקבלתי משמואל גלברט שישב בקואלציה 7 שנים חלקם הגדול בשכר והסביר לי מדוע זה לא נכון להצטרף.
לכם חשוב לי להסביר.
בכל הערכה שלי לכל אחד אני תרמתי למהפך אף יותר,הפסדתי ללא מרכאות מאות אלפי שקלים מכיסי הפרטי לשם הרעיון ואיני מצר או מצטער, הכל נעשה כדי שיהיה לנו החופש להחליט לבדנו על צעדנו וכך עשינו.

אתה ודאי יודע שמפלגות רבות הציעו את חסותן ונדחו ומדוע שדוקא עכשיו תפקפק ביכותלתנו ואו בזכותנו ללכת לקואלציה?
הציבור בחר בנו למועצה ולא לרשות העיר אז מדוע הספקות בהחלטתינו?
אני נגד סטריאוטיפים צריך לתת הזדמנות ולבחון ההחלטה בפרספקטיבה של זמן ובאופן השוואתי

אני שלם עם ההחלטה, לא רואה כל נזק, חושב שיכולה לצמוח תועלת ומאחל הצלחה גדולה

בהערכה רבה
יעקב בורובסקי

הגיבו כאן לכתבה