אופניים חשמליים בחיפה – 722 דו"חות לרוכבים ב-2020

רוכבי אופניים (צילום: אור ירוק)

עליה דרמטית בכמות הדו"חות שהוטלו על רוכבים בחיפה

בשנת 2020 חולקו מעל 31 אלף דו"חות לרוכבי אופניים חשמליים, כך עולה מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי עמותת אור ירוק. 

בחיפה חילקה המשטרה 722 דו"חות לרוכבי אופניים חשמליים בשנת 2020, עלייה דרמטית בהשוואה למספר הדו"חות בשנת 2019, במהלכה נרשמו לרוכבים 285 דו"חות.

עלייה של 153% ברישום דו"חות משטרה לרוכבי אופניים חשמליים בחיפה

רשימת הערים המובילות בדו"חות לרוכבי אופניים חשמליים – 2020

מתחילת שנת 2021 נהרגו 16 רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים, זאת לאחר ששנת 2020 הייתה שנת שיא במספר הרוכבים ההרוגים והסתיימה עם 25 רוכבים הרוגים.

רוכבי אופניים (צילום: אור ירוק)

על מנת להילחם בתופעה ולצמצם את מספר הנפגעים, אור ירוק וקרן עזריאלי מובילות יחד את נושא קידום הבטיחות בקרב רוכבי כלים חשמליים. במסגרת זו מתקיימות פעילויות הדרכה והסברה בדגש על קהלים בסיכון כבני נוער, קמפיינים ציבוריים להעלאת מודעות, קידום תשתיות וחקיקה בטיחותית.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק:

כולנו מרגישים את חוסר הביטחון האישי כאשר אנחנו הולכים על המדרכה וגם כאשר אנחנו נוהגים בכביש. רוכבי אופניים וקורקינטים רבים מתנהגים כאילו חוקי התנועה לא חלים עליהם. בכך הם מסכנים את עצמם ואת כולנו ויוצרים בכביש אווירה של כאוס שפוגעת בכלל הציבור ועולה גם בחיי אדם. מדינת ישראל אישרה את הכנסתם של מאות אלפי כלים חשמליים לכבישים אבל לא הגדילה את מספר השוטרים ומספר הניידות שאמורים לאכוף את חוקי התנועה. כאשר נהג עובר עבירת תנועה מדובר בכישלון של המערכת. תפקיד המשטרה הוא לא לתת דוחות ולהעשיר את קופת המדינה אלא ליצור אווירה הרתעתית, כזאת שתמנע את אותן עבירות תנועה. לכן כדי להשיב את הביטחון האישי של הולכי הרגל והנהגים חייבים להוסיף שוטרים וניידות לרחובות הערים. בכך נוכל גם לצמצם את מספר הנפגעים הגבוה בתאונות במעורבות אופניים וקורקינטים חשמליים.
רוכבי אופניים (צילום: אור ירוק)

שנת 2020 הייתה שנת שיא במספר רוכבי האופניים והקורקינטים החשמליים שנהרגו בתאונות דרכים. בנוסף לכך, חלקם היחסי של רוכבי האופניים והקורקינטים החשמליים מתוך כלל ההרוגים זינק בשנת 2020 לשיעור של 8.2%.

עד כה (1/12/2021) נהרגו בתאונות דרכים 16 רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים, המהווים 5% מכלל הרוגי תאונות הדרכים.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אפרופו אמר/ה

    איך הבטיחה ראש העיר בבחירות הקודמות לקדם תחבורת אופניים.
    לשקם את מסלולי אופני ההרים בואדי אזוב.
    לתת לרוכבי האופניים להשתמש בטיילות בים.
    כלום. יוק. לא שומעים כאילו נעלם.

הגיבו כאן לכתבה