משרוקיות וצופרים בהפגנה מול ביתה של קליש בחיפה • "ילדינו לא יהיו הפקר!" • צפו

ההפגנה מול ביתה של קליש (צילום: המפגינים)

מחאה רועשת מול בית ראש העיר על מצוקת התלמידים בשל המחסור בהסעות

עשרות הורים עם ילדיהם הפגינו מול ביתה של ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם ברמות ספיר, כשהם מרעישים במשרוקיות וצופרים, במחאה על כך שאין מספיק הסעות לבית הספר הממלכתי דתי מוריה-ברקאי במושבה הגרמנית משכונתם ובחזרה.

ביום שישי האחרון (12/11/21), פרסמנו בחי פה – תאגיד החדשות, אודות מצב ההסעות של ילדים מנווה שאנן הלומדים בביה"ס מוריה-ברקאי במושבה הגרמנית, על כך שהם נאלצים להידחק באוטובוס בודד המסיע אותם לביתם בשל מחסור משמעותי במקומות, וכפועל יוצא מכך סובלים מהתעמרות צעירים במושבה הגרמנית, כשהם נאלצים להמתין במקום להסעות נוספות. הורי הילדים החליטו לצאת למאבק, וכצעד ראשון התאספו אמש (ג' 16/11/21) מול ביתה של ראש העיר כדי להביע את מחאתם.

רעש והמולה מול בית ראש העיר | צפו


אוטובוסים נוספים באופן מיידי

המפגינים מחו, כאמור, על כך שלרשות הילדים הוקצה אוטובוס אחד בלבד האוסף אותם מבית הספר הממלכתי מוריה-ברקאי במושבה הגרמנית ומביא אותם לביתם בנווה שאנן, בעוד שנזקקים להסעה 250 תלמידים (לידיעה, באוטובוס סטנדרטי ישנם 50-60 מקומות ישיבה).

בבי"ס בשכונה אין מקום

ההורים אומרים כי ישנו צורך ממשי ומיידי באוטובוסים רבים נוספים, כדי שכל הילדים יגיעו לביתם בנווה שאנן בבטחה. לטענתם ילדיהם מופקרים ע"י העירייה, שמאפשרת התעמרות בהם מצד צעירים במושבה הגרמנית. נזכיר שבנווה שאנן ברחוב התיכון יש בית ספר נוסף – יסודי ממלכתי דתי – רמב"ם, שנמצא סמוך לבתי התלמידים ואינו מצריך הסעה, אך אין בו מספיק מקום כדי להכיל את כל התלמידים.

הפגנת ההורים מול ביתה של קליש | צפו


השכנים סבלו

ההורים, כאמור, הגיעו להפגנה מצוידים במשרוקיות רבות וצופרים, ויצרו רעש והמולה גדולה. מי שלא שמעה את הרעש היא קליש רותם, שבאותה שעה שהתה בבניין העירייה. ההורים אמרו מראש שידוע להם כי ראש העיר לא תהיה בביתה, אך יש משמעות להפגנה הזו מול ביתה גם כך.

למקום הגיעו מספר ניידות, אך לא היה כל צורך בהתערבות משטרתית. הרעש אכן היה בלתי נסבל, ומי שנאלץ לסבול אותו במקום ראש העיר היו שכניה האומללים ששהו בביתם באותה העת.

"למה אתם מחכים? שהילדים ייפגעו?" • חבר מועצת העיר יואב רמתי תומך במאבק | צפו


זוהי רק ההתחלה

ההורים כבר הודיעו כי מבחינתם זוהי רק ההתחלה ואין להם שום כוונה לאפשר לילדים להמשיך להידחק לאוטובוס היחיד ולסכן את חייהם, או להישאר במושבה הגרמנית אחרי שהאוטובוס יוצא, דבר המזכה אותם בקללות, יריקות והשלכת אבנים מצד צעירים המתגוררים בסביבה. "אולי זה בגלל שלילדים שלנו יש סממנים יהודיים", אמרה אחת האימהות, "ואולי זה לא קשור, מה שבטוח הוא שההפגנה הזו היא יריית הפתיחה שלנו. אנחנו לא נוותר, לא נאפשר לזה להמשיך ככה עד שאחד הילדים שלנו יפגע בצורה רצינית. אנחנו נדאג לזה קודם!".

"אנחנו ממשיכים היום בכל הכוח בהפגנה למען בטיחות ילדינו, מול ביתה של ראשת העיר קליש" כתבו ההורים בהודעה שהופצה הבוקר (ד' 17/11/21) ברשתות ובקבוצות הוואטסאפ וביקשו מכולם לבוא ולתמוך במחאה מול בית ראש העיר בשעות אחה"צ.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. דין דין אמר/ה

  בושה לעיריה שלא מעמידה הסעה נוחה ובושה למשטרה שמאפשרת להציק לתלמידים.

 2. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  מעניין כמה אוטובוסים עמדו לרשותם בימי יונה יהב?
  ולמה הגענו בזכותו לעובדה שאין מספיק מקום בבתי הספר הסמוכים?!
  אולי הוא כבר הרגיש שימיו ספורים?!

  1. arnona glickman אמר/ה

   why didn't she correct whatyona yaavdid not do?

 3. יורם אמר/ה

  ניהול נכון של עיר על כל המרכיבים מצריך ראייה נכונה וחזון ל 50 השנים הבאות, אבל עיריית חיפה והעובדים בראשה לדורותיהם רצו לקצור פירות מיידיים כי כך הם נמדדים על ידי התושבים.
  להשאיר חותם חשוב בתכנון עיר לשנים קדימה, אין כנראה רייטינג גבוה.

 4. חמשושלייקס בגוגל אמר/ה

  הסממן הברור הוא שילדי בית הספר שנוסעים באוטובוס 17 מהשכונה לבית הספר לא למדו את הביטוי "מפני שיבה תקום". מתפרסים על המושבים כאילו עולמם והאוטובוס ואין בלתם. המנהלת כנראה לא חושבת על חינוך …

 5. חיפאי אמר/ה

  עוד פרזיטים דתיים שבוכים שאין להם מספיק כדי לשמר את פרזיטיותם.

  1. יגאלס אמר/ה

   תגיד אתה חיפאי נכון שאתה לא יהודי??

  2. דורון אמר/ה

   יהודופוץ אנטישמי גזען.

 6. קרייתית אמר/ה

  אולי תפסיקו כבר עם ה"צעירים" הזה? יש להם שם וזהות: שבדים!

 7. יהודה אמר/ה

  התדתיים הם מיתלוננים הכי הרבה למלשלנים לא תהייה

הגיבו כאן לכתבה