המשטרה סגרה מועדון חשפנות נוסף באזור הצ'ק פוסט בחיפה

משטרת מחוז חוף ממשיכה בפעילות האכיפה כנגד מועדוני חשפנות ובתי בושת: אמש (ב') נסגר מועדון חשפנות נוסף, (הרביעי במספר) באזור וזאת בהחלטת ביהמ"ש לעניינים מקומיים בחיפה שקבע כי המועדון ייסגר לאלתר בשל סכנה מיידית וחמורה לסדר הציבורי.

 

מועדון החשפנות "גירלס" (צילום: עיריית חיפה)

את הבקשה לסגירת המקום הגישה עיריית חיפה בשיתוף פעולה עם תביעות רישוי מחוז חוף אשר הביאו בפני השופטת מידע מודיעיני חסוי. פעילות זו מצטרפת לסגירת שלושה מועדוני חשפנות נוספים באזור ובכך למעשה כמעט הושלמה המלאכה אותה דרשה הוועדה לקידום מעמד האישה לבצע במחוז חוף.

 

הסוף ל – "גירלס"


יש לציין כי מדובר בניצחון לעיריית חיפה שבתום מאבק ממושך ביהמ"ש נעתר לבקשתה והוציא צו סגירה לאלתר למועדון שפעל ללא רישיון.
ביהמ"ש בהחלטתו, קיבל את טיעוני העירייה לפיהם המועדון פעל בניגוד למדיניות העירייה בנוגע להפעלת עסקי מין במקום בו הוא מתנהל וסירוב המשטרה למתן אישור לעסק.

בעלי המועדון, הממוקם בשדרות ההסתדרות 56 מול קניון "לב המפרץ", הגישו בקשה לרישיון עסק לעיריית חיפה בשנת 2013. בבקשה הוצג המועדון כמקום המיועד למופעים ולאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים ניתן היתר זמני בלבד. ההיתר ניתן בכפוף לכך שבמידה שיתברר כי במקום מתבצעת פעילות המאפיינת עסקי מין, יפקע תוקף ההיתר.

בעקבות תלונות שהתקבלו בעיריית חיפה בוצעה בדיקה אשר העלתה ממצאים לפיהם הפעילות במועדון אינה עומדת בדרישות ההיתר הזמני שהונפק בשעתו וכי במקום מתנהל מועדון חשפנות. משכך גם ההיתר הזמני לא חודש אולם בעלי המועדון בחרו להתעלם והמשיכו להפעילו במתכונת של מועדון החשפנות. בעקבות זאת, פנתה העירייה לביהמ"ש בבקשה להוציא צו סגירה למועדון.

טענות העירייה התבססו על המדיניות שהיא מיישמת בכל הנוגע לאיסור פעילותם של עסקים מסוג זה, במקומות מסוימים, בהיותם בעלי פוטנציאל מובהק של עבריינות מינית. הטעם לכך: קיים חשש כי הציבור נחשף בעל כורחו לפעילות המועדון וזה לכשעצמו נותן לגיטימציה לפעילות עבריינית ולכן יש להילחם בה בחומרה. יודגש כי גם המשטרה סירבה להעניק למקום רישיון בתיק ולכן יש אינטרס ציבורי בהפסקת הפעילות במועדון לאלתר. בעלי המועדון טענו בביהמ"ש כי הפעילות במועדון תואמת לפעילות שבגינה ניתן ההיתר, קרי מועדון הופעות ואירועים ובשום צורה לא הפעילו מועדון חשפנות.

שופטת בית המשפט לעניינים מקומיים ג'אדה בסול, ציינה בפסק הדין:
"עיריית חיפה סיפקה את ההוכחה הדרושה לפיה במועדון מתנהל עסק של חשפנות ללא רישיון עסק חוקי. בהתאם לכך, אני מורה על סגירת העסק באופן מיידי ואוסרת להעביר את הבעלות או החזקה בעסק לאחר".

עוד ציינה כי היא אינה מקלה ראש בנזק הכלכלי העלול להיגרם למשיבים במקרה שיינתן הצו, ותיפגע פרנסתם של עובדי המקום ושל המשיבים, אך שמירה על שלום הציבור ובטחונו עולים על האינטרס הכלכלי אישי של המשיבים.

ביהמ"ש אף המשיך ונעתר לבקשת העירייה להותיר את החלטתו האוסרת על הפעלת שני השלטים של העסק המוצבים בחזיתו הפונה לשד' ההסתדרות: האחד השלט האלקטרוני הענק המואר, והשני אף הוא מואר, המוצב על גג המבנה. בנוסף, נעתר ביהמ"ש לבקשת העירייה שלא להשעות או לעכב את ביצוע צו הסגירה במידה שיוגש ערעור.

עו"ד ויליאם שוקייר, שייצג את עיריית חיפה בתיק:
"מדובר במאבק בעל חשיבות ציבורית מהמעלה הראשונה ואני מברך על החלטת ביהמ"ש".

מ"מ ראש העיר חדוה אלמוג והיועץ המשפט של העירייה עו"ד רשף חן, ברכו את עו"ד שוקייר, על הדרך בה נוהל התיק, הנחישות והידע המשפטי שהפגין. המאבק השיג ניצחון משמעותי וחשוב עבור תושבי חיפה.

לא ניתן להגיב