הורים מתלוננים:”משלמים הון וביה”ס מגלה חוסר רגישות לתלמידיו”

ליאו_באק.JPG

הכניסו את ביתם שסובלת מאלרגיה מסכנת חיים לבית ספר פרטי כי חשבו שיקבלו יחס אחר שלא מקבלים בבית ספר ממשלתי, אבל טעו.

הנהלת בי”ס ליאו באק בו לומדת ביתם החליטה להוציא את מערך החימום מחדר האוכל וכעת ביתם לא תזכה לאכול מנה חמה כמו שאר התלמידים. האמא: “הם מפלים את הילדה שלי על רקע רפואי וזה לא הוגן”.

©Nursery_school_dinner_time.jpg

(אילוסטרציה)

הילדה זהר אונים, בת 10 תלמידת כיתה ה’ בבית ספר ליאו באק בחיפה, סובלת מאלרגיה חריפה ומסכנת חיים למשפחת הבוטנים (אגוזים, פקאנים, צנוברים, שקדים, קשיו וכו) ולסויה. לאור זאת החל מגיל הגן הביאה עמה ארוחת צהריים חמה מהבית. ארוחה שקוררה במקרר וחוממה במיקרוגל בשעת הצהריים. כך זה נמשך גם בבית הספר היסודי בו היא לומדת, עד שהנהלת בית הספר יחד עם ועד ההורים המרכזי החליטו אחרת, והודיעו להורים שילדיהם מביאים ארוחה חמה מהבית, ולא מקבלים מנות חמות ממערך ההסעדה כי החל מהיום (ראשון) הם מוציאים את מערך החימום מחדר האוכל. הסיבה לטענתם טעמים בטיחותיים.

image.jpeg
הדס אונים
אמה של הילדה זהר, הדס אונים, לא מוכנה לקבל את ההחלטה שמפלה את ילדתה על רקע רפואי וגורם לה סבל מיותר בנוסף לסבל אותו היא נאלצת לעבור בגלל האלרגיה והחליטה לא לשלוח אותה היום לבית הספר.

בשיחה לחי פה אמרה הדס: “לוקחים ילדה שיש לה התמודדות קשה של סכנת מוות מאלרגנים ומפלים אותה לרעה על הרקע הרפואי שלה. עד עכשיו לא נתנו לשונות שלה להפריע להלך היום הרגיל ועכשיו זה ישתנה, במקום להביא אוכל מהבית ולחמם אותו ולאכול יחד עם כולם ארוחה חמה היא תיאלץ לאכל סנדוויץ’ שהכנתי 7 שעות מראש וזה לא הוגן. יש אפליה לרעה לילדה שסובלת בגלל האלרגיה שלה וכל זה נעשה כדי לשמור על נוחיות בית הספר שלא תהיה התנפלות על המיקרוגלים. אם זה עניין בטיחותי, שיעמידו 10 מיקרוגלים ויעמידו מורה שיסדר את הנושא, יעמיד את התלמידים בתור ויהיה מסודר, נקי ומהיר וכל תלמיד יקבל מענה הולם לצרכים הרפואיים שלו. אבל לקחת ילדים עם צורך רפואי מובהק עם מכתב מרופא ולהגיד להם יותר לא תוכלו לקבל ארוחת צהריים חמה כי זה לא מסתדר לנו ומעדיפים שיהיה מסודר ופחות בלגן, זה לא פתרון וזה לא נותן מענה לילדים שגם ככה סובלים”.

“זה בית ספר עשיר ששולח תלמידים לחו”ל. אנחנו ההורים משלמים אלפי שקלים לחודש כך שיש להם אפשרות לצייד את חדר האוכל בעוד שמונה מיקרוגלים ומורה שיעשה סדר ולוודא שכל התלמידים מקבלים את אותו יחס שווה וכולם יאכלו יחד וייהנו מהארוחה. מה שיקרה עכשיו זה שהבת שלי לא תהנה מהארוחה ותאכל אוכל קר. יש כאן חוסר הגינות”.

דני_פסלר_ליאו_באק.JPG
דני פסלר
מנהל בית ספר ליאו בק דני פייסלר אמר לחי פה: “הסיבה להחלטה אינה קשורה בתלמידה זה קשור במערך. יש לנו מערך הסעדה מסודר בבית הספר שמספק ארוחת צהריים לכל ילד ובשנה האחרונה אנחנו רואים כמה ילדים שמעדיפים להביא אוכל מהבית מטעמים רפואיים ואחרים. יש כמות גדולה של כ- 60 תלמידים שבעצם לא נהנים ממערך ההסעדה ומביאים אוכל מהבית מה שהפך את המערך של החימום לבלתי אפשרי מבחינתנו וגם לא בטיחותי, לכן החלטנו עם וועד ההורים המרכזי שמערך החימום שזה שני מיקרוגלים יוצאים לגמרי מהאופציה וילדים שמבקשים להביא לבית הספר אוכל חלופי שיביאו סנדוויצ’ים או מנה ארוזה קרה ובבית לחזור לארוחה חמה כמו בכל מיני מדינות בעולם וזה הפתרון שאנחנו מציעים לילדה”.

פייסלר מוסיף: “אין חובה לארוחה חמה בשעת הצהריים אבל התלמידה בהחלט יכולה להביא מנה המתאימה לצרכים שלה, שהיא מנה קרה כי אנחנו לא מסוגלים בתנאים שקיימים היום לספק מנה חמה לכל ילד על פי צרכיו. זה בלתי אפשרי זה בית ספר שיש בו 310 תלמידים ואין בבית הספר יכולת לתת מערך חימום לשישים ילדים. זה בלתי אפשרי ולא בטיחותי. יש אפשרות שההורים של התלמידה יזמינו לה במחיר מתאים מנה מיוחדת שעולה יותר ואם יש תווית שההורים ידאגו לה אנחנו נשמח לספק לה. ההורים צריכים ליצור קשר עם ספק מזון שיביא לה מזון חם כל יום או שיחברו עם ספק המזון שלנו והיא תוכל לאכול את זה ואין שום בעיה “.

לשאלת המערכת האם הוא חושב שמדובר בצעד הוגן לבטל את מערך החימום, פייסלר השיב בחיוב ואמר: “אני חושב שזה הוגן מאוד ולא רואה שום בעיה “.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.