התפתחות בערר קרקעות הצפון: צו לתסקיר פליטת מזהמים

התפתחות מפתיעה בעניין הליך האישור של קרקעות הצפון: המועצה הארצית לתכנון ולבניה הטילה על המשרד להגנת הסביבה לבצע תסקיר פליטת מזהמים

קרקעות הצפון הוא כינוי לפרויקט שבמסגרתן תוקם חוות מכלי דלק ותוצרי לוואי של תעשיית הגז (קונדנסטים) ממזרח למתחם בתי הזיקוק. מכלים אלה יאפשרו, על פי המתכננים, להעתיק את חוות מכלי הדלק "תש"ן" הנמצאת מדרום לקריית חיים. ארגוני הסביבה טוענים כי החווה גדולה מדי וקרובה מדי ללב העיר חיפה וכי החווה תוסיף סיכון משמעותי לתושבי חיפה והקריות, הן בזיהום אוויר והם סיכון בעת התלקחות.

05_מפת_השטח_-_קרקעות_הצפון.jpg

החלטה זו נרשמת לזכות ארגוני הסביבה, אשר טוענים כל העת כי מיכלי הדלק והקונדנסטים הללו עלולים להשפיע לרעה על השכונות הסמוכות וביניהן קריית בנימין, השכונה הדרום מערבים של קרית אתא, הנמצאת בסמוך למתחם.

04_-_רויטל_גלדשמיד.JPG
רויטל גלדשמיד
רויטל גולדשמיד, פעילת מגמה ירוקה חיפה: "החשיבות בהחלטת הביניים שהתקבלה היא התייחסות לפליטות המזהמות כמכלול ולא כזיהומים נפרדים. יש כאן העמדה בחזית של טובת שכונות המגורים והתייחסות לתקינה על פי ערכי יעד ולא ערכי סביבה. אנחנו קוראים לשר גבאי ולמשרד הגנת הסביבה לשים מול עינייהם את שיגרת הסרטן שבהם חיים תושבי מפרץ חיפה, ולענות בכובד ראש על שאלות ועדת המשנה".
אביהו_האן.JPG
אביהו האן
אביהו האן, ממפלגת 'הירוקים של חיפה': "אני מברך על החלטת הביניים של ועדת המשנה לעררים שהטילה על המשרד להג"ס להכין תכנית כוללת לערכי יעד לכל מתקן שנמצא באיזור מיכלי האחסון העתידי של קרקעות הצפון. ברור לחלוטין שלא ניתן לספק מידע זה ב 14 יום . נדרש ממשרד הג"ס להכין תכנית מפורטת של ערכי יעד לכל המתקנים המזהמים במפרץ חיפה וזאת לפני מתן אישור להקמת קרקעות הצפון ובודאי להרחבת בז"ן חפא"ג 1200 ב. בנוסף נדרש להכין מסמך היערכות לצמצום מתקנים כדי לעמוד בערכי יעד למתחם עצמו."

החלטת הועדה:


ערר_קרקעות_הצפון_01.JPGערר_קרקעות_הצפון_02.JPG

לא ניתן להגיב