"הפגיעה בגמלאים מסגירת המועדון היא קשה" • התנגדות לכוונת העירייה להסב את המקום לבית קפה

חברי מועצת העיר – גולן שטיינברג, נקש, אלמוג ולנדאו, הגישו ערר כדי למנוע מהעירייה להקים בית קפה במקום מועדון הגמלאים

4 חברי מועצת העיר (סגנית ראש העיר סופי נקש וחברי המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג, חדווה אלמוג ואלי לנדאו) הגישו בקשה דחופה להארכת המועד להגשת ערר לוועדה המחוזית.

לטענתם, האפשרות להגיש ערר על החלטות הוועדה המחוזית תמה בתאריך 08/08/2021, בעוד שהתנגדותם הוגשה בתאריך 11/08/2021 (3 ימי איחור). חברי המועצה מבקשים הזדמנות להתנגד לתכנון של העירייה לקחת מועדון קשישים של מיל"ב ולהסב אותו לבית קפה.

העותרים מבקשים דיון נוסף בהחלטה בוועדת המשנה לתכנון ובנייה. לטענתם, על אף שההחלטה התקבלה באמצע חודש יולי האחרון, היא פורסמה רק בסופו של חודש יולי, לכן לא היה בידם זמן מספיק כדי לקרא את ההחלטה ולהביע את התנגדותם.

שרית גולן וסופי נקש

מהעתירה עולה כי ההחלטה להסב את מועדון הגיל השלישי מיל"ב לבית קפה, עלולה לפגוע בגמלאים הפוקדים את המועדון באופן יום יומי ונהנים בו מחיי חברה ומפעילויות שונות בעלות ערך רב עבורם. לטענת העותרים, לא יפגע הדיון בוועדה המחוזית כלל, ומוסיפים כי חשוב שקולם של העותרים יישמע, כיוון שהפגיעה בבני הגיל השלישי המפיקים תועלת מהמועדון היא בעלת משקל רב.

מיל"ב הוא תאגיד עירוני המפעיל 17 מועדונים בחיפה והקריות, המיועדים לגמלאים. הגמלאים מגיעים באופן עצמאי למועדוני מיל"ב ונהנים מפעילויות שונות כגון חוגים (התעמלות, אמנות, ברידג', תיאטרון וכיו"ב), טיולים, הרצאות, אירועי תרבות ועוד.

הכניסה למועדון ולספריית מיינץ (צילום: מיכל ירון)

חברת מועצת העיר חדווה אלמוג מספרת כי לפני 20 שנה הוקמה על ידי עיריית מיינץ (גרמניה), במסגרת שיתוף פעולה פורה בין הערים חיפה ומיינץ', ספרייה במקום, ומעליה נבנה בתרומת עיריית מיינץ מועדון לגמלאים.

"המועדון פורח ונותן מענה למעלה מ-400 גמלאים שמוצאים במקום בית לפעילות פנאי איכותית וחיי חברה עבורם. עיריית חיפה, בכוחנות וחוסר התחשבות, החליטה לשנות את ייעוד המקום ולהפוך אותו לעוד בית קפה. ולצורך העניין, החליטה לשלוח את חברי המועדון למקום אחר, אשר אינו יכול לתת מענה לכל הפעילויות המתקיימות בו.

הוגש ערר על ידי עו"ד שרית גולן, סגנית ראש העיר סופי נקש, יו"ר מיל"ב אלי לנדאו ועל ידי, במטרה להחזיר לדיון בוועדת המשנה את הנושא, כאשר הפעם יהיו כל(!) הנתונים בפני הוועדה.
הכוחנות שבה פועלת העירייה, אי העברת מידע וחוסר השקיפות בכלל הנושאים העירוניים, ממשיכים גם בנושאים רגישים וחשובים כמו איכות חייהם של גמלאים בעיר.

בתור חברת דירקטוריון במיל"ב, אני רואה זאת כאחריות שלנו לספק לתושבים המבוגרים איכות חיים בכל קשת הפעילויות והתחומים. ומי שחשב שחניה חינם תיקנה את הגמלאים, רואה את הגמלאים הנאבקים על זכותם לזכות בפעילות איכותית, במקום נגיש להם וכשהם לא תלויים בגורם נוסף".

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  לא ברור כל הענין. לבניין שתי קומות העליונה משמשת גימלאים והתחתונה מאז שריפה כבר שנים סתם סגורה בלב מרכז הכרמל.
  מה הבעיה להפוך את הקומה התחתונה לבתי קפה או מסעדות ולהחיות את המקום הזה?
  הבנין שנים עומד מוזנח. גברת אלמוג הבניין סגור ומוזנח מאז שאת היית סגנית ראש העיר ויור הועדה המקומית לפני 4 שנים, שכחת??
  אתם הזנחתם את המקום הזה. יש שם שלד מעלית להנגשה שלא התקנתם. אולי תסתכלי במראה ותגידי לתוכה את אשמה.

  1. שרית אמר/ה

   למה שיהפכו את הקומה התחתונה לבית קפה במקום לפתוח מחדש את הספרייה? הייתה ספרייה מצויינת ומאוד אהבנו להגיע אליה. היה קפה יש מספיק שם במרכז הכרמל!

  2. שרית אמר/ה

   *בתי קפה

  3. יובל שלמה אמר/ה

   אייל שלום
   אני כותב כעת סיפור על התעללות העיריה בפסל גרשון קניספל ונזכר ב"תרומת" חדווה אלמוג לשיפוץ מרכז הספורט . היא אישרה תכנון אדריכלי שהתעלל ביצירת האמן והעלים מן החזית 3 מן התבליטים שהיו בחזית הבניה המקורית. יש מי שזוכר ויש מי שמזכיר !

 2. א.א. חיפה אמר/ה

  נכון נראה מוזנח. אבל כן לתת מענה לשפץ המקום . בנתיים לתת לגמלאים משהו חלופי

 3. אבי אמר/ה

  איך הצלחת למרוח כתבה ארוכה כזו.
  לכתוב 3 פעמים אותו דבר
  בלי לציין היכן המועדון ואיזה בית קפה

 4. אבי .בוחבוט קריות אמר/ה

  כנראה היערייה לא חרטה על דיגלה את האימרה אל תשליכני לעת זקנה בשביל להכניס עוד כמה שקלים לקופת העיריה מפרקים מקום כזה בעל ערך עליון לקשישיםשמוצאים בו יום יום נחמה לכן הגב' קליש רותם יכל הכופיה שלה תרדו מהעץ הגבוה

 5. אלינוער אמר/ה

  הגב' קליש חושבת שהיא לעולם לא תהיה זקנה לכן כך היא מתיחסת לגמלאים. חוץ מזה היא עושה בעיר ככל העולה על רוחה אינה מתחשבת באזרחים בשום נושא ומזלזלת בזולת.

 6. פטיש ברזל אמר/ה

  מה קרה הזיזו לטהורי הגזע הלבן את הגבינה ???
  וואלה כל שבועיים סוגרים מועדוניות לילדים בעלי צרכים מיוחדים ולילדים שרק במועדונית אוכלים ארוחה חמה פעם ביום. ולא שמעתי בזזז כזה . אבל להזיז למדושני עונג מהכרמל את הגבינה אווי הברוכ.🤮🤮🤮🤮🤮

 7. לוקץ' עזרי אמר/ה

  המבנה הוא ספריית מיינץ. מה שהיה פעם פנסיון פיני קורן.
  יושב על חלקת אדמה נחשקת, צמוד למלון נוף, בין שד' הנשיא, לבין יפה נוף.
  ראש עיר ללא מעוף.
  יש לי רעיון כביר. רבה יתר טוב.
  במקום המבנה הישן, תהנו בנין מגורים, כמו שעשתה משפחת חי. ממש צמוד למלון נוף.
  בקומה התחתונה תעשו מועדון גמלאים. ביתר הקומות תבנו דירות בנות 3 חדרים, לזוגות צעירים.תמכרו את הדירות. או תשכירו. תצעירו את אזור מרכז הכרמל. גם לצעירים מגיע לחיות במקום הכי יקר ויפה, בחיפה.
  אבל ראש העיר היא ד"ר שיקום עלק. היא
  רק הורסת ולא משקמת. בכלל, הזקנים זה טירחה. בואו נסגור את כל המודוני מיל"ב. נשכיר
  אותם. נפטר עובדים. חסכנו כסף.
  זה. ראש של ניר שובר.

הגיבו כאן לכתבה