ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

יאיר וויטסון בן ה-13, תושב חיפה מצא טבעת בת כ-1,800 שנה בכרמל

(חי פה ארכיאולגיה) טבעת בת כ-1,800 שנה, שעליה חריתה...

נסראללה מאיים: "נשגר טילים למושבות חדשות שלא היו מטרות בעבר"

(חי פה) - כותרות ודיווחים מהתקשורת בעולם הערבי, נכון...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית אתא קיץ 2024

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

הייתם מעורבים בתאונה עם חזיר בר? חזיר השחית את רכושכם? יש מה לעשות! • חזירים בחיפה

הייתם מעורבים בתאונה עם חזיר? רכושכם נפגע מחזירים? חזיר פגע בכם באופן כלשהו? מה עושים? למי פונים ואת מי תובעים? עו"ד שמואל שטיינר עונה על כל השאלות

בעיית החזירים בחיפה כבר כ"כ מוכרת לכולם, גם ברמה הארצית, ומזמן כבר הפכה לאחד ממאפייני העיר. אלא שבשנים האחרונות הבעיה גדלה אף יותר, בעקבות התרבות החזירים המהירה וההתבייתות שלהם במרחב האורבני. חזירי הבר בעיר הפכו כבר לחלק מהנוף החיפאי, ניתן לפגוש אותם בכל יום ובכל שעה, בשעות הבוקר או בערב. בדרככם לעבודה, לסופר, לבתי הספר או בחזרה הביתה, בכל רגע יש סיכוי טוב שתתקלו באיזה חזיר בר או במשפחה שלמה.

אם פעם חזיר הבר פחד מבני האדם ואפילו למשמע רעש של אנשים מתקרבים היה בורח, כיום החזירים בחיפה מרגישים כבני בית לכל דבר. ישנם תושבים שרואים בחזירים יצורים חמודים וחביבים ונוכחותם בסביבתם אינה מפריעה להם ואף ההיפך מכך. מהצד השני, ישנם תושבים החוששים מפניהם, נרתעים מהמפגש איתם ודורשים למצוא פתרון מידי כדי להרחיקם מהמרחב העירוני.

חזיר בר בשכונת כבביר בחיפה (צילום: שי כרמי)
חזיר בר בשכונת כבביר בחיפה (צילום: שי כרמי)

לאחרונה אנחנו אף עדים למספר מקרים לא מבוטל של פגיעות בגוף וברכוש בעקבות מפגשים עם חזירים. פגיעות כתוצאה מריצה מבוהלת מפני חזיר מתקרבים דווחו מספר פעמים לאחרונה כך גם תאונות דרכים בהן רכב התנגש בחזיר או להיפך – חזיר שבעת דהרה התנגש ברכב וכיו"ב.

שוחחנו עם עו"ד שמואל שטיינר, כדי לקבל ממנו תשובות לשאלות וכדי שנדע מה עושים במקרים של פגיעה ונזקים הנגרמים כתוצאה ממפגשים עם חזירים.

עו"ד שמואל שטיינר
עו"ד שמואל שטיינר

שני סוגים של תאונות

עו"ד שטיינר מסביר כי ישנם שני סוגים של תאונות: תאונת דרכים שמשמעותה בחוק פגיעה עקב נסיעה ברכב או תוצאה של פגיעה של רכב בהולך רגל, אשר גורמות לפגיעה בגוף. הסוג השני הא תאונות שגורמות לפגיעה ברכוש.

במקרה שנהג רכב פגע בחזיר בר שהתפרץ למרחב הנסיעה שלו וישנה פגיעה בגוף, ולנהג יש פוליסת ביטוח חובה, יכול הנהג לפנות באמצעות פוליסת ביטוח החובה ולתבוע את ביטוח החובה לנזקי גוף. חשוב לציין שהדבר תקף לרכב דו גלגלי וארבע גלגלי, וכל רכב שיש לו ביטוח חובה. קורקינט או אופניים חשמליים אינם כלולים, היות שאין בהם ביטוח חובה.

אם ההתנגשות או התאונה התרחשו במסגרת העבודה, כלומר, במהלך הנסיעה לעבודה או בחזרה מהעבודה, כאן אפשר להגיש תביעה לנזקי גוף נגד הביטוח הלאומי (תאונת דרכים בעבודה).

במקרה של פגיעה ברכוש

לדוגמה: רכב חונה ברחוב וחזיר שטייל בסביבה חיפש מזון בפח האשפה הפך אותו על הרכב או שהפח התגלגל ופגע ברכב וגרם לו נזק, כאן יש זכות תביעה כפולה. אם יש ביטוח מקיף לרכב אז פונים לביטוח מקיף שמחזיר את הכסף למבוטח וסביר להניח שחברת הביטוח תתבע את העירייה, בדרישה שתחזיר לה את הכסף. במקרה שאין ביטוח מקיף, אפשר להגיש תביעה נגד עיריית חיפה.

חזיר חיפאי בפוזה אופיינית (צילום: אלבום פרטי)

נקודה חשובה נוספת: נניח שבבית פרטי יש בריכה וחזיר נכנס לבריכה בעת ששוהים בה ילדים, קפיצת נחזיר לבריכה גרמה לפגיעה באחד הילדים. השאלה הנשאלת במקרה כזה, היא האם ניתן לתבוע את העירייה. ההערכה הזהירה שלי, היא שיש סיכוי, במצב של פגיעה בגוף, שבית המשפט ימצא את הדרך לחייב את העירייה לשלם בגין הפגיעה.

ומה עם הבית?

לגבי פוליסת ביטוח בית, הדבר תלוי בסוג הפוליסה, מה הכיסוי הביטוחי נותן ואילו החרגות ישנן בפוליסה. אין תשובה אחת לשאלה הזו, שכן תלוי הדבר בפוליסה הספציפית.

שטיינר מציין כי עדיין אין מספיק תביעות הנוגעות לפגיעות הקשורות לחזירים, ולדעתו הדבר מפתיע. ככל הנראה, הוא אומר, הסיבה לכך היא אי המודעות לנושא.

עו"ד שטיינר מוסיף: "אני פונה לציבור ואומר, אל תוותרו. השתמשו באפשרות למצות את זכותכם ולתבוע את העירייה ואת הביטוחים על מה שמגיע לכם".


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

9 תגובות

 1. האחראי היחידי במדינה לגבי דילול חזירים מכח סעיף 3 לחוק הגנת חיית הבר 1955 הוא עו"ד שהוא גם שר החקלאות עד שביבי יעיף אותו מהתפקיד.

 2. יש לחייב את החזירים בתשלום ארנונה , כמו-כן לכנסם ולתדרכם לזהירות בדרכים , לחצות רק במעברי-חצייה לקרוא תמרורים ושלטי-רחוב ולהישמע להוראת הרשות המקומית.

 3. לא נכנס להיבט הפוליטי אבל הנהלת העיריה חייבת לטפל בתו]פעה, אנשים נפגעים, לא יתכן שאנשים יחששו לטייל בלילה ברחוב בגלל שחזירים מסתובבים חופשי ופוגעים בבני אדם ומהווים איום ויוצרים פחד. צריך לטפל בתופעה גם אם זה כרוך בדילול החזירים באמצעות יריות. רק היום נפצע אדם בן 70 מחזים והובהל לביה"ח רמב"מ .

 4. במקום שהחיזירים יפחדו מבני האדם בני האדם מפחדים מהם

 5. אתם החזירים תפסיקו כבר להסית נגדם ימח שמכם
  בגללכם כבר כמב חזירים נפגעו מבני אדם הם לעולם לא פגעו באף אחד!! זה שפאקצה מטומטמת אחת נפלה על השרוך שלה וקיבלה שריטה שטחית ובכתה אוי אוי אוי ורצה לעיתון להצטלם כדי להגדיל עוקבים באינסטוש לא משנה את האמת ! הנסיונות הבלתי נלאים שלכם לפגוע בקליש על חשבון החזירים המסכנים יעלו לכם ביוקר יש קארמה !!

 6. העיקר שראש העיר מאמינה שהם היו פה קודם ובגלל זה אסור לדלל אותם…
  בבחירות הקרובות רק חזירי בר יצביעו לקאליש…
  היא פשוט מתנה לאופוזיציה!!!

 7. עיריה עלובה כולל כל ראשי העיריה וחברי המועצה שאמורים ליצג את הציבור ולא עושים כלום

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

עוגת סברינה של אינגליש קייק בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: אזהרת ליסטריה היצרן אינגליש קייק בע"מ קורא להחזרת המוצר: עוגת סברינה. בבדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות...

על דגי ״נסראללה״ שבקרקעית הים

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום מתחת למים שונה מקודמו. רשימת המינים הפולשים במימי ישראל ארוכה, אך ישנו דג אחד שהצליח למשוך...

מחיפה תצא בשורת הכתיבה • תחרות הכתיבה של ילדי ישראל

תעודת הוקרה ייחודית הוענקה לעיר חיפה על כמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל ב"תחרות הכתיבה של ילדי ישראל על שם ריקה ברקוביץ' ז"ל," תשפ"ד. יום רביעי...

היכל הספורט רוממה • הבית של הכדורסל בחיפה

היכל הספורט רוממה הוא היכל הספורט העירוני של חיפה, ביתו של הכדורסל החיפאי, השוכן בדרך פיק״א 69. היכל הספורט היכל הספורט הוקם כדי לארח תחרויות ספורט...

לקחת את הדברים בפרופורציה • על ויסות רגשי ומידתיות בתגובה

ויסות רגשי הוא מצב בו המערכת הרגשית מאוזנת ומתכווננת לפי מצבים. למעשה זהו מנגנון שמאפשר שליטה על הרגשות ועל התגובות, מונע תגובות אוטומטיות קיצוניות, מונע...