"די לקנסות הלא מוצדקים" • מאכילי החתולים במחאה מול עיריית חיפה • צפו

מחאת מאכילי החתולים (צילום: מיכל ירון)

730 ש"ח קנס מקבלים אנשים שמאכילים חתולי רחוב שלא על פי ההנחיות החדשות | עשרות רבות של מאכילי חתולים הגיעו לרחבת העירייה כדי למחות על הקנסות ועל היחס הכללי למאכילי החתולים בחיפה

ההנחיות לא מונגשות והקנסות לא מוצדקים – מחאת החתולאים | צפו


קנסות כבדים וללא הסברה

עשרות רבות של מאכילי חתולים הגיעו היום להפגין אל מול העירייה ולקרוא לראש העיר ד"ר עינת קליש רותם לבטל קנסות, שניתנו למאכילי חתולים. לטענת המפגינים העירייה הוציאה כללים להאכלת החתולים, אך לא עידכנה את המאכילים והפקחים רשמו מיד קנסות בסך 730 ש"ח.

"בסה"כ רוצים לעזור לחתולים"

הפעילה החברתית עו"ד אליס גולדמן, אמרה לחי פה שלא ייתכן לתת קנס של 730 ש"ח לאנשים, שמתקיימים מהבטחת הכנסה של 2,000 ש"ח. "אני לא מבינה למה הפקחים לא יכולים להתחיל מאזהרה. מה שקורה הוא שהשכנים פונים לפקחים על מנת לפגוע באנשים המאכילים, כשמדובר באנשים שבסך הכול רוצים לעזור לחתולים. אני באופן אישי מאכילה חתולים בחצר שלי וגם דואגת לעקר אותם. לאנשים האלה יש את הכוונות הטובות ביותר, ואם יש שינוי באופן שבו צריך להאכיל חתולים, צריך להסביר בצורה ברורה את השינוי ורק לאחר מכן לעבור לקנסות. לא מתחילים בקנסות, במיוחד שרוב המאכילים והמאכילות הם אנשים מוחלשים".

אלה בר דוד שחר מאכילה 30 חתולים בשכונה מוחלשת 3-4 פעמים בשבוע. "זה לוקח לי שעה וחצי בכל פעם ואני אישה עובדת. אם הייתי מאכילה על פי הכללים החדשים, הייתי צריכה לחכות בכל נקודה עד שהחתולים מסיימים לאכול, ואז זה לא היה לוקח לי שעה וחצי, אלא 3 שעות בכל פעם וזה לא הגיוני. אנחנו רק רוצים להאכיל חתולים, אין לנו שום כוונה לתת אוכל לחזירים או משהו כזה. אומרים לנו לשלוח את החתולים למקום אחר, אבל בשום מקום לא מחכה להם אוכל".

חיי רחוב (צילום: עומר מוזר)
חיי רחוב (צילום: עומר מוזר)

הירוקים תומכים במחאת החתולאים

סגן ראש העיר מסיעת הירוקים, אביהו האן, הצטרף אל המפגינים: "אנחנו הירוקים תומכים במחאה. בחיפה נוצרה סיטואציה שבה חזירי הבר מסתובבים בעיר ואת כל בעיית חזירי הבר מפילים על מאכילי החתולים וזה לא תקין. היו צריכים לבצע פעילות הסברה רחבת היקף, כיוון שיש כללים חדשים להאכלה ואותם צריך להנגיש לכולם, לא מיד להשית עליהם קנסות. הרעיון בכלל שהחתולאים אשמים בכל בעיית חזירי הבר זה רעיון בזוי, וצריך לעקור אותו מהשורש. כל העיר מלוכלכת ומטונפת. במקום לייצר עיר נקייה ולדאוג שפחי הזבל בשעות הערב והלילה יהיו נקיים, מצאו בעיריית חיפה את האשמים – מאכילי החתולים. אנחנו נעזור למי שקיבל קנסות לא צודקים. העלנו שאילתות בנושא ולא נרפה עד שלא נקבל פתרון".

מחאת מאכילי החתולים (צילום: מיכל ירון)

הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. חיפאית אמר/ה

  צריך לתת קנס לקליש היותה ראש עירייה-למה בכלל בחרתם בה? מקווה שתעוף כבר

 2. איריס אמר/ה

  אמרתי שאני חושבת שתפקיד ראש העיר גדול עליה ענת קליש הראתה לתושבי חיפה שהיא לא מתאימה לתפקיד ,מחדל בעלי החיים ברחובות ,קנסות של הפקחים על המאכילים, בהוראת מי זה המחלקה הוטרינית כפופה לעירייה ולראש העיר שלא איכפת לה .
  לא לעניין אבל גם שדה התעופה שסגור מחודש מרץ אשתקד כל אלה מחדלי העירייה

 3. מירי אמר/ה

  עיריה גנבה. אוכלי חינם. כל היום מחתימים כרטיס ומטיילים על חשבון הציבור. גנבים מושחתים

 4. דין דין אמר/ה

  מאכילים חתולים ויש מכת חולדות.

 5. דני אמר/ה

  איזה קנסות רעים ומיותרים.
  משהו לא טוב קורה בחיפה.

 6. יהושע אמר/ה

  כל הכבוד למאכילי החתולים, אבל הם צריכים לשמור על הניקיון.
  על העיריות לדאוג לסרס ולעקר את חתולי הרחוב.

 7. אני אמר/ה

  כל הכבוד למפגינים/ות !!! במקום להוקיר אנשים טובי לב, שדואגים ומוציאים מכספם על אוכל לבעח חסרי אונים ויכולת למצוא לבד , מענישים אותם. באמת עירייה חלמאית. אני גאה בכם/ן! שנה טובה לנו ולהולכי על ארבע בכל מקום😍

 8. מיכאל אמר/ה

  חתולים מהווים את אחד מגורמי האיום החריפים ביותר על הטבע שהאדם יצר. צפיפותם הגדולה בתאי שטח טבעיים, במיוחד כמו אלו שיש בחיפה, גורמת לכך שהם מפעילים לחץ טריפה מאוד גדול על בעלי חיים מקומיים.
  מובן שהחתולים לא עושים זאת מזדון. זוהי בעיה שיצרנו אנו בני האדם, על ידי כך שאפשרנו לחתולים להתרבות מעל לכושר הנשיאה הטבעי של השטח, וסיפקנו להם הזדמנויות רבות לצאת לטבע ולצוד, ואנחנו עדיין עושים זאת. כשם שיצירת הבעיה באשמתנו, כך זו גם אחריותנו, ויש שיגידו חובתנו, לפתור אותה. הצעדים לכך לא פשוטים, וכוללים פעילויות במישורים חוקתיים, אכיפתיים, מחקריים, ואישיים. תושבי העיר חיפה מתמודדים בשנים האחרונות עם אוכלוסיית חזירי בר צומחת וגדלה, שמתפרצים למרקם החיים העירוני. אחת הסיבות העיקריות לכך היא עודף מזון בשטחים הציבוריים, בין היתר בעקבות האכלת חתולים.
  לתושבי חיפה יש אחריות כלפי הטבע שנמצא ממש ליד הבית שלהם.

 9. חוק עזר עירוני האוסר השארת אוכל בחוץ אמר/ה

  בערים רבות בעולם חל איסור להשאיר אוכל על מדרכות.
  הקנס על הפלה / השארה של מזון הוא 100 אירו.
  זה יוצר מפגעים רבים – מכרסמים, חיות בר, ציפורים, ג'וקים, חולדות.
  אין דבר כזה שמשאירים אוכל פתוח על מדרכה, שביל, חצר, כביש.
  הגיע זמן לחוק עזר עירוני כזה וקנסות כבדים. מטרד חזירי הבר בין היתר נוצר בגלל הדבר הזה.

 10. מירי אמר/ה

  הגיע הזמן לחוק עיכורי חתולים חינם.
  אם לא נאכיל את החתולים הם ימותו מרעב וממחלות והעולם זקוק לחיה המדהימה הזו וגם חיפה.

 11. אן אמר/ה

  ההסבר הוא החזירים. למאכילים מגיע קנסות כי הם מעודדים הגעת חזירים לעיר (וכנראה גם מתלוננים על כך אחר כך). החתולים יודעים לדאוג לעצמם.

 12. בקשה קטנה אמר/ה

  מאכילי חתולים יקרות – בבקשה אל תשאירו עצמות – אלה מסוכנים לכלבים שלנו, שיכולים לקבל חלילה קרע במעי, בייחוד מעצמות תרנוגלת. גם כלב קשור יכול להגניב עצם לפה ולבלוע בלי שהבעלים מספיק לעצור בעדו לצערי

 13. נטע אקר אמר/ה

  רק אתמול בלילה שמעתי על התקנה החדשה וההזויה הזאת של עיריית חיפה.
  גם אני מאכילה חתולי רחוב באופן קבוע. מפזרת להם אוכל יבש בכמות קטנה במקומות גבוהים וקבועים, מוודא שהם אוכלים.
  התקנה החדשה לא הגיונית ולא הומנית היא משיתה גזר דין מוות על חתולי רחוב רבים, באמצעות הרעבה.
  הרחוב בו אני גרה מלא צואה של כלבים שבעליהם לא אוספים אותה (יש לי גם כלבה), זבל שזרוק ברחוב, פחי האשפה ה"חדישים" שהתקינו לנו לא נפתחים ונסגרים כראוי ודיירים נאלצים לזרוק את האשפה ליד הפחים.
  הפתרון לכל הבעיות הן מאכילי החתולים באוכל יבש????

הגיבו כאן לכתבה