"הפסיקו להעניש על חמלה ומצפון!" • מחאת מאכילי החתולים בחיפה לפני ישיבת מועצת העיר • ג' 14/9/21, 17:00

חתולי רחוב בחיפה (צילום: עומר מוזר)

מחאת מאכילי החתולים בחיפה • יום ג' 14/9/21, החל מ-17:00 מול בניין עיריית חיפה

מחאת המאכילים היא נגד מדיניות הקנסות הניתנים להם, שלטענתם אינם מבדילים בין אלה המאכילים לפי ההנחיות הנכונות ואלו שאינם מקיימים את המצווה לפי ההנחיות, זאת בעיקר בשל חוסר הבנה וידע בנושא, שפעמים רבות אינו נגיש עבורם, כך טוענים המוחים.

אלברט - חתול חיפאי (צילום: יואל וונדרמן)
אלברט – חתול חיפאי (צילום: יואל וונדרמן)

מארגני המחאה טוענים כי בעירייה ניתנה הוראה לפקח על הנושא 24/7, אין יום ואין לילה למאכילים. לטענתם, הפקחים אורבים להם מאחורי מכוניות, מאחורי פחים, גם בשעות הקטנות של הלילה, עוד לפני שבכלל הניחו את האוכל בנקודת ההאכלה.

המאכילים, רובם דוברי רוסית, מבוגרים, שכל איש במדים, דוגמת הפקחים, מעורר בהם חרדה. מדובר באנשים המוציאים את מעט כספם על אוכל לחתולים האהובים, וכל קנס מאיים על הצלחת הפרטית שלהם. המפגינים קוראים לעירייה לקיים הסברה בכל השפות, בכל האמצעים ולא רק ברשתות החברתיות ובאינטרנט, כך שמי שצריך לדעת את הכללים, שיחסכו ממנו קנסות כבדים המקשים עליו באמת ובתמים, אכן ידע אותם.

גור חתולים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

עוד אומרים המארגנים כי על העירייה להבחין אם שיטת הקנסות מנוצלת ע"י שכנים מסוכסכים, במטרה להעניש את המאכילים, וכי עליה לבדוק כל קנס לגופו ולא לקנוס בצורה גורפת כל מי שמחזיק שקית עם אוכל.

המפגינים קוראים לעירייה לתת הדרכה גם לתושבי העיר לגבי איסור האכלה בשאריות אוכל ביתי הגורם לנזקים לכל חיות הבר וכן לעודף לכלוך.

המפגינים קוראים לעירייה לתת הדרכה לתושבים לגבי זריקת שקיות הזבל שנזרקות בחלקן ליד הפחים. המפגינים טוענים ובצדק, שהאוכל המועט שניתן לחתולים ,אינו גורם משיכה לחזירים, אלא הזבל הביתי.

חתול מסורס עם אוזן שמאל קצוצה (צילום: ירון כרמי)
חתול מסורס עם אוזן שמאל קצוצה (צילום: ירון כרמי)

ניר גרינברג ממארגני המחאה: "לא רק שעיריית חיפה מנהלת מדיניות כושלת בנושא העיקורים והסירוסים של חתולי הרחוב, שבגללה יש עשרות אלפי פיות רעבים ברחובות והנטל נופל על תושבים בעלי מצפון וחמלה, עכשיו מגלה עיריית חיפה כפיות טובה ובמקום לחבק את אותם מאכילים, היא רודפת אותם וקונסת אותם. אין גבול לחוצפה של העירייה. להאכיל חתולים צריך ומותר. רוב המאכילים עושים זאת בצורה מדודה ומסודרת ואין לקנוס אותם על פעילות זו, ואין לקשור בין האכלת החתולים לנושא החזירים. החזירים מגיעים לעיר בגלל סיבות אחרות".

חתול רחוב חיפאי (צילום: עומר מוזר)

אלה אבין, מנכלי"ת "נח" ארגון גג של בע"ח: "זאת לא עוד הפגנה, זה צו השעה! זה צו הסולידריות בין מאכילים ומטפלים בחתולי קהילה, לבד, על חשבון כספם הדל, על חשבון כוחות פיזיים ונפשיים דלים, שאוזלים בהתמודדות מול שכנים אלימים וחוסר מעש של המשטרה. בכירי העירייה בחרו במאכילים להיות השעיר לעזאזל של הכישלונות שלהם בעיר ולהעניש על חמלה בקנסות בסך 730 ש"ח כל קנס, במקום לתפוס משליכי פסולת ביתית ולמצות דין עמם. ככה בעירייה מסמנים V אחד גדול מול הציבור על "טיפול" בהרחקת חזירי בר מהעיר".

חתולים חיפאים (צילום: חי פה)

ר., פעילה ומאכילת חתולים: "אנשים מטפלים בחתולים באהבה רבה. משקיעים את מיטב זמנם וכספם ועכשיו נרדפים עד חורמה על ידי פקחי העירייה. קנסות ניתנים ביד רחבה בלי התיחסות לבני האדם. הפחד שולט ברחובות והעירייה ממשיכה בשלה. קשה להאמין שזו אותה עירייה שקידמה כל כך יפה את נושא העיקורים בעיר. מה המטרה? עיר יפה חיפה, עיר שקטה ואהובה, חבל כל כך!"

חתולי רחוב (צילום: עליזה ברקן)

פעילה למען זכויות בע"ח בחיפה: "אלפי מאכילים ומאכילות חיפה ששנים מאכילים את חתולי הקהילה בנאמנות בחום הקיץ ובגשמי החורף , ביום ובלילה, ממש נרדפים על ידי עיריית חיפה בחודשים האחרונים. כל יום שומעים על מאכיל אחר שנפגע. עבור התנדבותם הנאמנה בה הם מוציאים סכומי כסף לא מבוטלים גם מפיהם לא רק שהם לא זוכים להוקרה אלא לקנס אכזרי ושיקרי פעמים רבות. פנסיונרים קשישים שמתקיימים מביטוח לאומי נקנסים ב-730 ש"ח על החתול הבודד החביב שהאכילו".

כנופיית רחוב 2 (צילום: עומר מוזר)
כנופיית רחוב 2 (צילום: עומר מוזר)

חשוב לפעילים להדגיש כי הם, חובבי החתולים וארגון "נח", לא יוצאים נגד העירייה. המחאה היא נגד המדיניות האגרסיבית וללא הסברה ראויה שמגיעה לכל המאכילים, לגבי הבחנה בין המאכילים וזורקי האשפה שלא נענשים. המחאה היא על כך שניתנים דו"חות שאינם צודקים ואח"כ צריך להפעיל מתנדבים שיבטלו את הדו"חות.

לטענתם, מתקיים כאן סוג של ניצול של המאכילים, כדי להצדיק את הטענות של ריבוי החזירים בחיפה. "כולנו יודעים שלא המאכילים ולא מעט הגרגירים שניתנים לחתולים הם אלה שהביאו ומשאירים את חזירי הבר בחיפה", הם אומרים.

הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. אדי אמר/ה

  "חברה נאורה נמדדת לא רק ביחסה לבני אדם, אלא ביחסה אל בעלי החיים שבתוכה" (מהטמה גנדי)

 2. לא להאכיל נקודה אמר/ה

  הפסיקו להפוך את חיפה לג'ונגל פראי של חיות בהתרבות חסרת שליטה בגלל ההאכלה שלכם.
  די להאכיל חיות. החיות ידאגו לעצמן. אתם לא פקחים בגן חיות ולא מנהלי שמורת טבע.

 3. מירי אמר/ה

  אם היית חתול גם היו מאכילים אותך. הזוי.

 4. נינה אמר/ה

  אכן כך ,הניחו לאנשים הנפלאים שדואגים לחיות העדינות והחכמות האלה .צריך להלל ולשבח אותם!!

 5. טלי אמר/ה

  תמשיכו להאכיל .מי שאין לו חמלה לחיות לא יבין לעולם .ננסה להסביר בדרך ההיגיון שחיות הן אומללות ואנו כבני אדם צריכים לקחת אחריות.
  הם הולכים ברחובות רזים וחולים ואנשים ממשיכים לעבור לידם כאילו הם אויר..לעזור זה לא מילה גסה.

 6. בני אמר/ה

  זו לא חמלה! זה טוקסופלזמה גונדי Toxoplasma gondii טפיל הנמצא גם בחתולים וגורם לטוקסופלזמוזיס.( אתם מוזמנים לקרוא מה טפיל זה גורם לבני אדם, וכיצד משפיע על ההתנהגות שלהם!) בנוסף למה לעצור בחתולים? האם ידעתם שחתולים הורגים מיליארדי ציפורים וחיות אחרות בכל שנה בארצות הברית? יש לכם מושג מה חתולים עושים לאוכלוסיות הציפורים היציבות והנודדות?
  אתם בהאכלה שלכם מביאים חורבן על החי הטבעי העירוני! הפסיקו!

 7. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  אם חלילה הייתי פקחית, הייתי מתביישת ומאוד, לתת קנס דוקא לאנשים הכי טובים שדואגים לסביבה. אני מצדיעה למאכילי החתולים. רבים מהם יודעים מה זה רעב ועוני ועל כן דואגים להאכיל את מי שאין לו. רבים מהם שורדי שואה. בנוגע לאחרים, אנשים אוהבים לרחם על אנשים , אבל כשזה מגיע לחיות, קשה להם לחמול ולהבין. באופן אישי הערכתי את קאליש על יחסה ההומני לחזירים. לא ברורה לי מדיניות הקנסות ויחסה האכזרי דוקא לאנושיים ולחומלים שבינינו. אותי היא איבדה.

 8. אנשים מתים מחיידקים??? אמר/ה

  כי מוכרחים לזרוק אינספור שקיות אורז מהחלון שיהיה לחתולים מרוח על כל המדרכה, כי כשלא רואים חיידקים אז לא מאמינים בהם, ובו זמנית לממן את תעשיות המזון מהחי כי השם האמצעי שלי זה בורות.

 9. בת גלימי אמר/ה

  משנים את כל מארג המזון בעיר בכך שמאכילים חתולים ללא הפסקה.
  כמות שהחתולים בעיר מטורפת יש מקומות שאי אפשר לעבור בהם בגלל כנופיות של חתולים 40, 50 חתול.
  אלו הורגים ציפורים וזוחלים ויונקים אחרים…
  פעם היו בעיר צפרדעים, צבים וקיפודים וציפורים שונים… היום רק חתולים שתוקפים בני אדם וחיות בית אחרות…
  שיתחילו לסרס אותם ולהגביר עקיפה כנגד אותם מאכילים…

 10. איריס אמר/ה

  שנח עלה לתיבה הוא עלה עם 2 בעלי חיים מאותו סוג בורא עולם נתן לחיות חיים כמו לבני אדם .
  מה המסכנים האלו חסרי הישע החתולי רחוב אשמים הם רעבים ,אנו פעילים שקונים מכספנו אוכל להאכיל את החתולי רחוב צריכים לפחד שמא נקבל קנסות ? איפה האנושיות והחמלה אנו לפני יום כיפור שכל אדם יעשה את חשבון הנפש שלו .
  ולא ניתן לעיריות להפקיר את בעלי החיים

 11. כרמית אמר/ה

  הפיקוח העירוני נעשה בצורה עיוורת ואווילית. רודפים את כל מאכילי החתולים, גם את אלה שנוהגים באחריות רבה. שוב עיריית חיפה מגלה את החלמאות האופיינית להתנהלות של עובדיה. במקום לשרת את התושב, לעיתים פעילותם החלמאית גורמת נזק רב.

 12. אוהבת אדם וחי אמר/ה

  מאד מצער שאנשים טובים שכל כוונתם טובה וחטאם היחיד אהבת חתולים אמיתית ודאגה למחסורם- נרדפים ע"י פקחי העיריה שעושים קופה על חשבונם. ואנשים אלה לא רק מאכילים את החתולים. הם גם שמים לב למצבם ובריאותם ואם מבחינים בחתול פצוע או חולה דואגים לטיפול הרפואי בו על חשבונם. וזה יכול להגיע לאלפי שקלים עבור כל חתול. הם לא האיש הרע פה. לא זו בלבד שצריך להפסיק לרדוף אותם. יש לדעתי לסייע להם ככל הניתן. כי רווחתם היא רווחת החתולים החיפאיים.

 13. נ אמר/ה

  אז שכל המאכילים האלה יקחו את החתולים אליהם הביתה מה הבעיה?

הגיבו כאן לכתבה