עשויים מחומר של אלופים • עוד שתי מדליות בטוקיו לשחיינים הפראלימפיים של חיפה

עמי דדאון ומדלית הזהב (צילום: קרן איזקסון, הוועד הפאראלימפי הישראלי)

לא עוצרים לרגע! השחיינים החיפאים ממשיכים לספק לנו נחת

שחייני איל"ן חיפה שמייצגים את ישראל במשחקים הפראלימפיים בטוקיו, כבר הוכיחו שהם קורצו מחומר של אלופים. גם היום (ב', 30/8/2021) הם המשיכו לתת את הטון בבריכת השחייה, עם שתי מדליות נוספות ושיא עולם חדש.

נתחיל עם עמי דדאון, שזכה במדליית זהב וגם שבר שיא עולם במשחה 200 מטרים חופשי. דדאון עצר את השעון על 2:44:84 דקות, מחק את השיא הקודם ב-6 שניות(!) ולקח את המדליה השנייה שלו במשחקים, לאחר שבשבת (28/8/21) זכה במדליית כסף.

עמי דדאון ומדלית הזהב (צילום: קרן איזקסון, הוועד הפאראלימפי הישראלי)

אל דדאון שעשה חיל היום, הצטרף גם מארק מליאר כשעלה לפודיום ולא בפעם הראשונה השבוע. לאחר שתי מדליות זהב ב-200 מטרים מעורב אישי וב-400 מטרים חופשי, מליאר זכה במדליית ארד ב-100 מטרים גב וזכה במדליה השלישית שלו במשחקים בטוקיו.

מארק מליאר ומדלית הארד (צילום: קרן איזקסון, הוועד הפאראלימפי הישראלי)

קארן ליבוביץ סווט, עוזרת מאמן השחייה יעקב ביננסון, מסרה לחי פה:

אין לי מילים! אלה שני ספורטאים ענקיים! מארק אחרי שני שיאי עולם, ממשיך לשמור על השיא שלו וקובע שיא ישראלי חדש ומדליה נוספת לאוסף בצבע ארד. עמי אחרי פסילה במשחה העיקרי שלו, שיכלה לרסק כל אחד, אוסף את עצמו וזוכה בכסף במשחה השני, וב-200 מטרים חתירה, מנפץ ב-6 שניות את שיא העולם שהוא בעצמו קבע וגורף את מדליית הזהב שהוא כל כך כיוון אליה ושר את התקווה בגאווה. כל כך חשוב לעמי לייצג את ישראל.

שלל רב של מדליות לספורטאים של איל"ן חיפה

נכון לרגע זה עומדת המשלחת הישראלית למשחקים הפאראלימפיים בטוקיו על 7 מדליות. פרט למדליית הכסף של מורן סמואל בחתירה, כל המדליות מגיעות משחייני איל"ן חיפה. מארק מליאר זכה ב-2 זהב ואחת מארד, עמי דדאון זכה בזהב ובכסף ואיאד שלאבי פתח את גשם המדליות עם זכייה במדליית זהב משלו.

הגיבו כאן לכתבה