מדליית זהב לשחיין איאד שלאבי מהנבחרת החיפאית במשחקים הפראלימפיים • כל הכבוד!

איאד שלאבי (צילום: דותן דורון - מתוך ויקיפדיה)

שלאבי הוא הערבי הישראלי הראשון שזוכה במדליה אולימפית או פראלימפית.

הישג ענק לספורט הישראלי ולעיר חיפה. השחיין הישראלי איאד שלאבי המתאמן באיל"ן חיפה, זכה היום (ד', 25/08/2021) במדליית זהב במשחקים הפראלימפיים בטוקיו, במשחה 100 מטר גב לדרגת הנכות S1, דרגת הנכות הקשה ביותר.

שלאבי ייצג את ישראל ב-3 האולימפיאדות הקודמות לנכים (בייג'ינג 2008, לונדון 2012 וריו דה ז'נרו 2016), אך כעת גם הצליח לקבוע לעצמו את המקום הראשון על הפודיום.

שלאבי, בן 34, במקור משפרעם, חירש ואילם מלידה. לשלאבי אח נוסף חירש ואילם. בגיל 13 החליק מגג ומאז הוא מרותק לכיסא גלגלים.

איאד הגיע לאיל"ן חיפה כדי לקבל טיפול בהידרותרפיה ונתגלה על ידי מאמן השחייה יעקב בננסון שמצא בו את הפוטנציאל המרשים להתחרות בשחייה.

איאד שלאבי (צילום: דותן דורון – מתוך ויקיפדיה)

"עבודה קשה ומקצוענות"

שחר פרקיס, מנהל מרכז שיקום וספורט איל"ן חיפה, אמר לחי פה: "זה הישג שמגיע משילוב של עבודה קשה ומקצוענות. האנשים האלה מתאמנים 12 אימונים בשבוע. הם כל יום בשנה נמצאים כאן ובמהלך החיים נתקלים בקשיים ענקיים. לנסוע לתחרויות זה סיפור גדול מאוד עבורם, זו אופרציה של ממש".

פרקיס:

יעקב בננסון מאמן נבחרת השחייה, ותיק מאוד. הוא מנחה ומוביל את השחיינים ומגיע לו קרדיט גדול. איאב מתקשר איתו באמצעות שפת סימנים ייחודית שפיתחו יחד, כדי לבין זה את זה. תודה רבה גם להתאחדות ספורט הנכים על ההשקעה הארוכה בספורטאים שלנו.

פרקיס מוסיף: "במשחקים בריו דה ז'ינרו ב-2016 איאד היה רחוק 4 מאיות השנייה מזכייה במדליית ארד. היו ממנו ציפיות בשמיים בפעמים קודמות והוא לא הצליח. אבל עכשיו הוא הצליח להביא מדליה אולימפית. הכל הלך חלק והתחבר לו טוב. שאפו גדול לו ולכל המתחרים שאיתו", סיכם.

שחר פרקיס מנכ"ל מרכז הספורט איל"ן חיפה (צילום: חי פה)

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח היום (25/8/21) עם השחיין איאד שלבי ובירך אותו על זכייתו במדליית זהב בשחייה ל-100 מטר גב במשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020. בשיחתם אמר הנשיא לאיאד ולמאמנו יעקב: ״כולנו כל כך גאים בך. אתם סיפור מדהים ומעורר השראה. כל אחד בזכות עצמו. כבוד גדול הבאתם למדינת ישראל, מדליה יפיפייה מזהב!״

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אחמד אמר/ה

    מברוק

הגיבו כאן לכתבה