רוצים להרוויח פי 2 מהמוצע במשק? יש לכם רישיון למשאית? הגיעו מחר (ג' 17/8/21) ללשכת התעסוקה בחיפה

משאית (צילום: אור ירוק)

בעקבות הפסקת החל"ת: מועצת המובילים פונה לדורשי עבודה בעלי רישיונות רכב משא להשתלב בתחום הנהיגה המקצועית ומחר (ג' 17/8/21) תקיים כנס מעסיקים בשיתוף שירות התעסוקה בחיפה.

החלטת שר האוצר להפסקת דמי החל"ת למי שמתחת לגיל 45 היוותה גורם התנעה של מועצת המובילים לפנות לאוכלוסיות הבלתי מועסקים בעלי רישיונות רכב משא מכל הסוגים להשתלב בתחום הנהיגה המקצועית.

לפני כשנה הוקם מנגנון ייעודי בשם: "גלגל התנופה" בשיתוף מועצת המובילים, עמותת ציונות 2,000 וקרן ביחד, להכשרת והשמת מועמדים פוטנציאלים, אשר יהוו עתודה לצוותי הנהגים בחברות ההובלה השונות.

משאית – ארכיון | אין קשר לנאמר (צילום – ירון כרמי)

במועצת המובילים מצפים שתנאי השכר הטובים – פי 2 מהשכר הממוצע במשק, וכן סביבת עבודה ברמה טכנולוגית מתקדמת ובכלל זה עבודה במרחבים פתוחים, עצמאות בניהול הזמן, תחושת "עוצמה" על כלי כבד לחובבי הרכב, אפשרות להתפרנס גם בפריפריה, והשתלבות בחברות משפחתיות שמקנות תחושת שייכות, כל אלה יביאו דור חדש של נהגים.

נכון לעכשיו, שני האפיקים בהם הושקע מאמץ הם דורשי עבודה בתיאום מול לשכת התעסוקה בעלי רישיונות רכב משא וחיילים המשרתים בבסיסי מרכז הובלה בצה"ל ועומדים לפני שחרורם.

במסגרת התייחסותו לסיום החל"ת ציין שר האוצר, ח"כ אביגדור ליברמן, את השכר האטרקטיבי של נהגי משאיות שמתחיל בכפול משכר המינימום, שמשמעותו היא כ-10,000 ₪ נטו לחודש.

במסגרת פרויקט "גלגל התנופה" יתקיים כנס של רשות התעסוקה בחיפה בו ייקחו חלק חברות ההובלה הגדולות במשק, במטרה להתחרות על ליבם של אותם דורשי עבודה בעלי רישיון לרכב כבד.

עיריית טירת כרמל – רחב

עופר אמסלם, מנהל תפעול ופיתוח עסקי בחברת ההובלה התנועה עמק חפר:

רוב הנהגים שלנו הם נהגים ותיקים שעובדים המון זמן בחברה, מרוויחים יפה ומקבלים את כל התנאים הסוציאליים על פי חוק, ומכיוון שאנחנו חברה שמתפתחת כל הזמן, אנו זקוקים לנהגים בתחומים שונים. הקושי בגיוס נהגים בא לידי ביטוי בתחרות לא שוויונית מול החברות הלא מסודרות שאינן מקפידות על העסקה על פי חוק ועל פי כל תנאי ההסכם הקיבוצי ומציעות שכר גבוה יותר שמשולם באופן לא חוקי. אותן חברות לא דואגות לעתידו של הנהג, לא מספקות תנאים סוציאליים, הפרשות וכדומה והנהגים שהולכים לעבוד אצלן לא מבינים שצריך גם לחשוב על התנאים הסוציאליים שמבטיחים את העתיד שלך. אנו זקוקים לנהגים בתחומים שונים – מנופאים, אגף מכולות, תחום הפצה, הגים למחלקת החלב והחקלאות, מובילי דלק ועוד. ומקווים שבכנס הקרוב בשירות התעסוקה בחיפה נצליח לגייס לפחות את חלקם.

מעוניינים? הגיעו מחר, ג' 17/8/21, ללשכת התעסוקה בחיפה | להלן הפרטים:

אז אם אתם רוצים לקבל משכורת התחלתית גבוהה פי 2 מהמשכורת הממוצעת במשק ויש לכם רישיון למשאית בדרגה E או C, אתם מוזמנים להגיע ביום שלישי הקרוב – 17/8/21, בשעה 13:30 ללשכת התעסוקה ברח' שיבת ציון 60 בחיפה ואולי תמצאו את עבודת חייכם.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. אלי אמר/ה

    תחליטו, או פי שניים מהשכר הממוצע במשק, או פי שניים משכר המינימום. בילבלתם

  2. רוני אמר/ה

    חרטטנים זה מה שהם תכתבו דרושים נהגים מעל 15 טון סמיטריילר ופול טריילר נהגים עד 15 לא לנגיע

  3. מוטי אמר/ה

    הכוונה פעמיים שכר מינימום ללא שעות נוספות

הגיבו כאן לכתבה