מחאת הנכים בחיפה | צומת צבר תחסם לתנועה משעה 18:30

מחאת הנכים באיילון דרום (צילום: נאור לוי)

היום (א' 25/07/21) בשעה 18:30 תחסם צומת צבר לתנועת כלי רכב עקב "מחאת הנכים"

"מחאת הנכים" אשר מתרחשת כיום במספר מוקדים בארץ ביניהם תל אביב ובכניסה לאילת, היא עקב בקשת משרד האוצר לקיזוז של כ 600 מיליון שקלים מהכסף אותם מקבלים התושבים בעלי קצבאות הנכות הארץ. קיזוז זה גרר תגובות מאוד קשות מצד אותם אזרחים בעלי נכויות שונות הקוראים למשרד האוצר לחזור מכוונותיו לקזז את התקציב שלהם.

נראה כי מחאה זו בצומת צבר נעשית ללא אישור המשטרה, אך כן יידעו אותם לכוונתם לחסום את הכבישים לזמן קצר עבור המחאה כנגד החלטת הממשלה החדשה בנוגע לתקציב הנכים.

"אנחנו לא מעוניינים לפגוע בציבור אלא לבוא ולהפגין"

נאור לוי ממארגני המחאה מסר לחי פה – תאגיד החדשות:

בשעה 6 וחצי בערב תתחיל המחאה, יהיו שם הרבה מאוד מפגינים והצומת תחסם לתנועה 10 דקות רבע שעה.

אנחנו לא מעוניינים לפגוע בציבור אלא רק לבוא ולהפגין ולומר למדינת ישראל ושר האוצר לכבד את הזקנים ואת החוק. מכיוון שעד היום הם לא רק לא כיבדו אותם אלא גם רוצים לקזז 600 מיליון שקלים, בטענה שהכסף הזה יעבור לנכים חדשים שהצטרפו למעגל הנכות.
3 תגובות
  1. אשר אמר/ה

    ממשלה בושה לקחת לנכים ולתת לעבס 53 מיליארד זה בסדר ממשלה מגעילה שכבר לא מעניין אותם אנשים חסרי יכולת לעבוד להוסיף בחוק הנורבגי 20 ח"כים זה חייב כדי שהשרים יקבלו כסף בלי לעבוד מי שיעבוד זה הפיונים שנכנסו תתבישו

  2. א.ד. אמר/ה

    אני בעד הנכים ולדעתי הממשלה חייבת להעביר לנכים את שהובטח ונחתם איתם. אולם, במקום לפעול נגד הממשלה, הם פועלים נגד האזרחים שרוצים להגיע הביתה אחרי יום עבודה. ככה אבדה האמפטיה כלפיהם בעבר וכך יהיה גם בהווה. שיילכו להפגין מול הבית של שר האוצר, מול בית ראש הממשלה וכד', למה להוות מטרד על האזרחים שרוצים להגיע הביתה לילדיהם ומשפחתם.

  3. מוטיצצ אמר/ה

    ממש מסכנים ולא ראיתי כאלה שרעבים ללחם הזכויות מסביב לאותם נכים מסתכמים בשנה בכ חמישים אלף שח (ארנונה הנחה ברכישת רכב תרופות שרות רפואי מקצועי ארנונה ועוד)

לא ניתן להגיב