חיפה – מבט מהים

05_-_קריית_הממשלה_ומגדל_אשכול.jpg

קריית הממשלה (בניין המפרש) ומגדל אשכול

חיפה היא עיר יפיפה וייחודית הודות למאפיינים רבים. ישנם מאפיינים במאקרו, כגון צורות הנוף העיקריות – התבליט והתכסיט, ולעומתם מאפיינים במיקרו, כדוגמת אוכלוסיות העיר וההיסטוריה של כל רחוב ובניין.

כעת אתייחס למה שמייחד את חיפה ברמת המאקרו. חיפה היא העיר היחידה בארץ המשלבת שני מאפיינים בעלי משמעויות אדירות. ראשית, חיפה הנה עיר הררית, כמו ירושלים, כרמיאל, ועוד. מאפיין זה יוצר מצב מעניין שבו ניתן לצפות על חלקים נרחבים של העיר מנקודות רבות בה. וזאת, לעומת ערים שטוחות (ויש מי שיאמר שטחיות) כמו תל אביב או ערי הקריות בהן יש לעלות על בניין גבוה על-מנת לצפות רחוק יותר מכמאה-מאתיים מטרים. וגם זאת בערבון מוגבל.

שנית, חיפה היא עיר אשר שוכנת על שפת הים. ואם לא די בכך, חיפה חולשת על הנמל הגדול בארץ, אשר ממוקם, לא במקרה, באחד המפרצים הגדולים במרחב זה של הים התיכון. הים מאפשר מבט "חלק," ללא ההפרעות והפרות של קו הראייה, מנקודת המבט ועד חזית הים. בערים שטחיות – כלומר שטוחות – כמו תל אביב, ניתן לצפות מהים רק בקו הבתים הראשון וכן במספר מבנים בשורות הסמוכות וכמובן ברוב גורדי השחקים המשמעותיים.

בחיפה, לעומת זאת, ניתן לצפות מהים כמעט בכל מקום בעיר. שכן, מבנים מעטים יחסית מוסתרים מאחורי הקרובים מהם לחוף. וכאשר צופים במבני העיר השלווים, מבעד למפעל המפרץ הברוטלי – מנופים, משאיות גדולות, מכולות, ספינות אדירות ממדים, ועוד – התוצאה היא תענוג לעייניו של החיפאי המצוי.

את התמונות הבאות צילמתי מכיוון צפון, מאזור מפרץ חיפה לכיוון חלקה המזרחי. אשלים סיור גם לצד המערבי, כמובן, כדי לצפות בחיפה המערבית

מעגן הדיג:

עגורנים:

עגורנים ו"מגדלי התאומים" של חיפה:

עגורנים מקבלים את פני מגדל אשכול באוניברסיטת חיפה:

בניין "המפרש" (קריית הממשלה) ו"התאומים":

ספינת משא על רקע הקריות:

מקדש הגנים הבהאים וחיל הים:

כל העיר מגדלים ומגדל אחד חולש על כולם (מגדל אשכול):

בניין "המפרש" (קריית הממשלה) ומגדל אשכול:

בניין "המפרש" כמפרש:

"התאומים", חיל הים והקצה העליון של ספינת תענוגות:

עוד מבט על הגנים הבהאים:

החיים הטובים במפרץ חיפה:

עגורנים:

המבט מסירת המפרש:

ישן וחדש בחברת החשמל:

לתמונות נוספות:
http://omrishaffer.com/2015/08/%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%9E%D7%91%D7%98-%D7%9E%D7%94%D7%99%D7%9D/

לא ניתן להגיב