החודש המסוכן ביותר בשנה – תאונות דרכים בחיפה

תאונת דרכים ברחוב טשרניחובסקי - רכב הקיה התנגש במכוניות חונות (צילום: אלכסנדרה שר)

שנת 2021 מסתמנת כשנה קטלנית בכבישים, כששלושת החודשים האחרונים היו קשים במיוחד, והמגמה הזו נמשכת. חודש אפריל 2020 היה החודש הקטלני ביותר בשלוש השנים האחרונות (2018-יוני 2021) ובו נהרגו 46 בני אדם בתאונות דרכים. חודש יוני 2021 היה ה'יוני' הקטלני ביותר בשלוש השנים האחרונות כאשר במהלכו נהרגו 36 בני אדם בתאונות דרכים. נמצא כי לכל עיר או רשות יש חודש שהוא המסוכן ביותר מבחינת תאונות הדרכים.

יולי – החודש המסוכן ביותר בחיפה

בחיפה נמצא כי החודש המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא חודש יולי, במהלכו נפגעו 381 בני אדם בשנים 2016-2020.

הבא אחריו במסוכנות הוא חודש דצמבר, כשבו נפגעו 354 בני אדם בחמש השנים האחרונות. 

בסך הכל בחיפה נפגעו בחמש השנים האחרונות 3,956 בני אדם בתאונות דרכים (בכל חודשי השנה יחד)

תאונה בין אוטובוס לרכב פרטי (צילום: כבאות והצלה)
תאונה בין אוטובוס לרכב פרטי (צילום: כבאות והצלה)

נקודות התורפה של כל עיר ויישוב

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק:

לכל עיר המאפיינים הייחודיים לה, בחינה של נתוני ההיפגעות בכל עיר וישוב יכולה לסייע לרשויות להבין מה הם החודשים האדומים שבהם נפגעים רבים יותר ועל ידי כך לאפשר פעילות מדויקת ונכונה לצמצום מספר הנפגעים. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים בשיתוף הרשויות המקומיות חייבים לרכז מאמץ להגברת הבטיחות בקרב האוכלוסיות שבסיכון להיפגע בתאונות דרכים – ילדים, אזרחים וותיקים, רוכבי אופניים רגילים וחשמליים ורוכבי האופנועים והקטנועים. שילוב כוחות ופעילות מאומצת של הגורמים האחראיים לבטיחות התושבים יכולים למנוע תאונות ונפגעים. ראשי הערים והרשויות חייבים להקצות יותר משאבים לאיתור נקודות התורפה בישובים ולטיפול מהיר ויעיל כדי להציל חיי אדם.
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. ברור אמר/ה

  אוי כמה מפתיע שזה יוני ויולי.
  התיכוניסטים מסיימים ללמוד ועם עודף זמן פנוי לנסוע חום, חוסר נסיון וצפיפות שעולה במקומות הבילוי כמו הים, טיילות, קניונים כי יותר ויותר רכבים על אותה כמות כבישים של המקומות לשם נוסעים בני נוער.
  לכן יש את הקורלציה הזאת לתחילת הקיץ.

 2. ריטה אמר/ה

  המשטרה לא עושה כלום כנגד זה כלום וכלום,ואכתוב מדוע אני כותבת את זה אני גרה בשדרות הציונת ורכב יורד את הירידה ברחוב הנל בטירוף ועם רעשי המנוע כאילו מטוס ממריא(זה רעש בלית ניסבל) ומאחור ניידת מישטרה שלא עשתה כלום אפילו לר ביקשה שיעצור לצד הכביש ולומר לו משהוא לגביי הרעש או על מהירות. פשוט מאוד הרכב המשיך בנסיעתו עם כ ו ל הרעשים

 3. תושבת חיפה עיר של שלום אמר/ה

  העיר שלנו מתדרדרת..מכל הבחינות..הופכת למערב הפרוע…וזה כולל תאונות כי אנשים נוסעים בפראות במהירות שלא מתאימה לכבישים שלנו בתוך העיר יש לנסוע 50 קמש ככה אמרו לי פעם כשלמדתי לנהוג. ולפעמים אפילו לאט יותר..יש ילדים בחופשה ויש להזהיר מאד…

הגיבו כאן לכתבה