בשורה להורים: מעונות היום יעברו לאחריות משרד החינוך • אושרה תכניתה של השרה שאשא ביטון

הממשלה אישרה את תכנית שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון: מעונות היום יעברו לאחריות משרד החינוך

בשורה לציבור ההורים בישראל: הממשלה אישרה היום (ב’ 19/7/21) את העברת מעונות היום (גיל לידה עד שלוש) למשרד החינוך. בתוך כך, המשרד ייקח אחריות על כל המעטפת החינוכית של המעונות ובכלל זה על הפדגוגיה, הבינוי וההכשרות של הצוות החינוכי המועסק במעונות היום. סבסוד המעונות יישאר בידי משרד הכלכלה.

גן ילדים - אילוסטרציה (צילום: סמר עודה)
גן ילדים – אילוסטרציה (צילום סמר עודה)

כחלק מקידום המעבר של המעונות למשרד החינוך יוקצו כ- 200 מיליון ₪, שיאושרו על ידי הממשלה במסגרת תקציב המדינה הקרוב. בנוסף לכך יכלול התקציב גם את החלק היחסי של התכנית הרב שנתית לחיזוק מעונות היום המתייחס לנושא התקינה, ההכשרות, מענים חינוכיים ייחודיים ועוד.

תהליך העברת מעונות היום אל משרד החינוך וכלל התחומים הנלווים להם יושלם עד לתאריך ה1/1/2022. מיד עם ההעברה במועד זה, המשרד יחל בהעמקת מבנה הפיקוח במסגרות אלו.

תהליכי ההכשרה של צוותי החינוך החלו זה מכבר עם התיקונים לחוק הפיקוח וחוק המצלמות אשר הכניסה שרת החינוך ד”ר שאשא ביטון לפני כשלוש שנים, בהיותה יו”ר הוועדה לזכויות הילד והם יורחבו עם העברתם למשרד החינוך, לקראת שנת הלימודים תשפ”ג. השרה תגבש יחד עם המשרד תכנית עבודה סדורה של כלל ההיבטים החינוכיים והתפעוליים הנוגעים למעונות היום.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. יגאל אמר/ה

    לציבור הורים כבר אין אימון בשום גורם ממשלתי.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו