כמה זמן נדרש כדי להתקין מנגלים בחוף? תשאלו את עיריית חיפה

שלט המאפשר הבערת אש (צילום: עדן קליימן)

מעל שנה חלפה מאז הסירה עיריית חיפה את מתקני המנגל ואת שולחנות האבן בחוף דדו דרום, תוך הבטחה כי במקומם יותקנו חדשים. אז הבטיחו…

בחודש יוני 2020 דווח בחי פה כי מתקני המנגל באזור חוף דדו דרום הוסרו, כשלטענת העירייה הפכו למפגעים בטיחותיים. גם שולחנות האבן, אשר עמדו במקום במשך שנים. באותה נשימה הבטיחו בעירייה כי במקום המתקנים שהוסרו יוצבו מתקנים חדשים. והנה חלפה לה מעל שנה, שנה וחודשיים ליתר דיוק, אך נראה כי עבור עיריית חיפה אין מדובר בזמן מספיק לביצוע המשימה והמתקנים החדשים טרם נראו בשטח. במקום מנגלים ושולחנות, יש במקום משטח שחור מחומר מקורצף (חומר שנלקח מכבישים שחידשו אותם) ובשולי המשטח – קוצים דוקרניים.

מעיריית חיפה נמסר באותה עת (8/6/2020) לחי פה:

“המתקנים בהם מדובר הפכו למפגעים בטיחותיים כתוצאה ממעשי ונדליזם ועל כן הוסרו. בהמשך יוצבו במקום מתקנים חלופיים”.

פארק מנגלים שמנוצל באינטנסיביות

המקום בו ניצבו מתקני המנגל בחוף דדו היה פופולרי באופן מיוחד וחביב על באי החוף. משפחות וחבורות נהגו להתאסף בו וליהנות בצוותא מפיקניקים ו”על האש”.

טוב עשתה העירייה שהסירה את המתקנים ההרוסים, אם אכן היוו מפגע בטיחותי, על כך אין ויכוח. אך מדוע לא הותקנו מאז מנגלים חדשים במקומם? האם נדרש זמן כה רב לביצוע עבודה שכזו? ספק גדול.

בל נשכח שלאורך תקופת הקורונה, שלצערנו עדיין כאן, חוף הים היה ועודנו אחד ממקומות הבילוי המועדפים והנחוצים ביותר, בשל הצורך להימנע ממפגשים חברתיים במקומות סגורים. רבים פקדו ועוד יפקדו את החוף החיפאי, אך בשלב זה לפחות, נמנעת מהם האפשרות ליהנות מ”על האש” עם החברים והמשפחה.

שלט המאפשר הבערת אש (צילום: עדן קליימן)
שלט המאפשר הבערת אש (צילום: עדן קליימן)

נדגיש כי השטח המדובר מוגדר כשטח המותר להבערת אש (ראו תמונת השלט).
אז העירייה הבטיחה, ואנחנו נותרנו עם ההבטחות…

חוף דדו דרום, באותו מצב כפי שהיה לפני שנה (צילום: עדן קליימן)
חוף דדו דרום, באותו מצב כפי שהיה לפני שנה (צילום: עדן קליימן)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:

“מתחם המנגלים הוזמן ויותקן מיד עם קבלתו בעירייה”.

אנחנו בחי פה נמשיך לעקוב ולעדכן את קוראינו.

אזור מנגלים חוף הים – חודש (צילום: נגה כרמי)

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. א.ד. אמר/ה

  ב-2019 היו אמורים לגזום “בהקדם” עץ המהווה מטרד וסכנה, ההקדם הזה טרם הגיע. תחכו עם המנגלים, קודם הקמת נמל תעופה, ניקיון הרחובות, אח”כ העברת החזירים ואז אם קליש תישאר בראשות העיר, היא תתקין בעצמה את המנגלים.

 2. דודי אמר/ה

  כל עוד משפדים את ראש העיר כל ישיבת מועצה לא יהיו מנגלים בחוף הים

 3. עפר אמר/ה

  שמתם לב שהנוסח השתנה ?
  במקום ” עד למועד פרסום הכתבה טרם נמסרה תגובת העיריה”
  ל”מעיריית חיפה נמסר…”
  היה צריך לעשות את המקלחת הקרה לפני שנתיים כבר.

 4. אריאלה אמר/ה

  בהכירנו את הממנגל הישראלי המצוי, מנגל בפארק שכונתי יהפוך מהר מאד למזבלה עירונית, מבלי לדבר על איכות האויר הירודה עקב העשן. הישראלי המצוי ימלא את הפרק בזבל, שאריות פחמים, שאריות פלסטיק, כלי אוכל חד פעמיים, ניירות עטיפות וכו’

 5. לימבו אמר/ה

  כמה זמן נדרש כדי לסלק את האפונה
  מתחת למזרון של הנסיכה?

 6. ריטה אמר/ה

  עד שראשת העיר תעוף מנופנו לא יהיה כלום בחיפה,אז זריז ממצביעי חיפה בהצבעה הבאה לישלוח אותה הביתה

 7. ריטה אמר/ה

  אריאלה את צודקת בדבריך,אבל אל תישכחי אנכנו משלמים על כול משאית,עובדי ניקיון,ועוד ועוד מיסים לעיריה הרדומה,ומזה זמן רב לא ראיתי עובדי ניקיון או גוזמים עצים ברחוב שאנו גרים,שדרות הציונות מי כן מגיעים פקחי העיריה לרשום דוחות לבעלי הרכבים שחוזרים מעבודתם כי בליית בררה לא מוצאים חניה מזה 20 שנים ברחוב המדובר,אלינו כן מגיעים ובהוראותה של ראש העיר,לציין בשעות הבוקר בשבע בבוקר יש כבר דוח ובשעות אחר הצוהרים,

 8. אבי+בוח³בוט אמר/ה

  למנהל מח’ החופים העושה את עבודתו נאמנה לא צריך לגרור רגליים בנושא המנגלים בחוףדדו דרום על מנת למנוע נזקים מאזרחים ואורחים שבאים לעשות מנגלים בתחום החוף ולגרום נזקים עליכם לפעול בבקשה ממכם לקדם את עניין המנגלים עברה שנה מאז שהסירו את המנגלים שנבנו לפני כ 20 שנה וגרמו למפגע עקב וונדליזים של אנשים אני בתור פקח חופים לשעבר רואה בזאת מניעת אחד ההנאות של חובבי המנגלים שפוקדים את החוף אני בטוח שאתם תתקינו עוד השנה אזור מנגלים חדש ושתבאו בברכה תודה מראש לכל צוות החופים חוף דדו חיפה

 9. להעיף את שטח המנגליאדה אמר/ה

  איכס המנגלים זה מטרד עשן סרחון ורעש.
  צריך לחלוטין לאסור מנגלים בחופים
  תעשו על האש בחופי טירת הכרמל
  למה להרוס את שלנו?
  להעיף שם את כל המשטח חצץ.
  באף מדינה אין מטרד עשן יזום כזה ועוד במעט החופים שפתוחים לציבור כמו אצלנו. שהערסים והדאווינרים מדניה עוספיה ונשר יעשו מנגל סרחון בחצר שלהם לא בחוף.

הגיבו כאן לכתבה