החזירים מחיפה יעברו או לא יעברו?

חזירי בר בחיפה (צילום: שמעון שימול)

"ההסכם לניסוי עוד לא נחתם" אומרים ברט"ג

לפני מספר ימים, ב-5/7/21 ליתר דיוק, דווח בחי פה אודות ניסוי בחזירי בר, אותו מתכננת עיריית חיפה בשיתוף רשות הטבע והגנים (רט"ג). על פי התוכנית, יועברו מספר קטן של חזירים "מבויתים" (כאלה שכבר התרגלו לחיות בתנאים עירוניים) מחיפה ליער חורשן הסמוך לזיכרון יעקב, ויערך אחריהם מעקב ע"י מכשיר GPS שיוצמד להם, במטרה להבין אם פעולה כזו תוכל לפתור את בעיית החזירים המטרידה, כידוע, את חיפה.

תגובות לידיעה, כזכור, לא אחרו להגיע, כשהבולטת בנחרצותה היתה זו של ראש מועצת זיכרון יעקב, זיו דשא, אשר הביע תרעומת מעצם הרעיון, ולא פחות מכך, על כך שאיש לא טרח להביא לידיעתו את הדבר. דשא קרא לבטל את הניסוי ולהורידו מסדר היום, "לא פותרים בעיה ע"י העברתה למקום אחר", אמר דשא.

"ההסכם עוד לא נחתם"

כשפנינו לרשות הטבע והגנים לאחר הדברים האלה, הובעה מצדם הסתייגות מהדבר, בטענה ששום דבר עוד לא סגור, ולמעשה "ההסכם עוד לא נחתם" ומהצד השני, הוסיפו ואמרו כי הניסוי הנ"ל הוא רק אחד מיני רבים המתוכננים במטרה למצוא דרכים להתמודדות עם בעיית החזירים החיפאית. כך או כך, אמרו ברט"ג, כי "מיקום הניסוי יעשה בידיעת והסכמת ראשי רשויות שבהן יעשה".

החזיר הפצוע (צילום: אביהו שרווד)
החזיר הפצוע (צילום: אביהו שרווד)

אז יהיה או לא יהיה?

לא ברור. האם הציבור יהיה, סוף סוף, שותף לתוכניות, לניסויים, להחלטות, להתלבטויות? נראה שמצד התושבים הולכת הסבלנות ואוזלת. הריבוי ההולך וגובר לא פוסח על אף שכונה בחיפה, ומכל התושבים אנו שומעים על חוסר הנחת מכך, וכלל לא משנה באיזה צד של המתרס הם עומדים – אלה שחוששים לפגוש עדר חזירים בעת הליכתם לגן השעשועים עם ילדיהם, או מבוגרים שפוחדים להיתקל בהם בהליכת הערב, או מהצד השני – אלו שמחבבים את החזירים ודואגים בכנות לשלומם. שהרי גם החזירים עצמם, גם הם קורבנות של המצב האבסורדי שנוצר פה.

יותר ויותר אנו שומעים על תאונות דרכים בהן מעורבים בעלי החיים הללו וגם, לצערנו, על מקרים בהם לוקחים התושבים "את החוק לידיים", דבר שחשוב להבהיר כי אין לו הצדקה בשום אופן ופנים, על כך אין חולק(!), אך עובדתית, אירועים כאלה מתרחשים כאן יותר ויותר.

2 תגובות
  1. איטליז ג'ורג אמר/ה

    איך יודעים שהחזירים מבויתים?
    מראים להם תמונה של קליש ובודקים האם הם מזהים?

  2. גד היפה הצבר הישראלי אמר/ה

    זה מין במינו החזירים מגיעים לאזורים שבני אדם מתנהגים כמו חזירים איש לרעהו.לכן רק אהבת חינם תסלק את החזירים על 4 למקומם הטבעי היי תתחילו לאהוב אחד ות השני זו עיר אדומה מלאה בהומואים ולסבים להט"ב שם מכובס יוצאמ הארונןת ומצעדי הבושה הגדולה מאז סדום ועמורה לא היו כאלה גאוותנים ומשוגעים מפחיד בכל חיפה ולא מהחזירים על 4 אלה מאלה על 2 בושה.בקיצור מידה כנגד מידה לא בטלה מהעולם.תתביישו לאן היגעתם.

לא ניתן להגיב