אזהרה | 3 תאונות עם חזירים בחיפה תוך שבועיים

חזירי בר צעירים חוצים את הרחוב - דרך צרפת - שפרינצק (צילום: אלכס בלן)

חזירים קופצים לכביש וגורמים לתאונות מסוכנות

3 מקרים של תאונות דרכים בעקבות מפגש עם חזירים בכבישי חיפה והאזור, הגיעו למערכת חי פה – תאגיד החדשות. רק לפני כשבועיים פורסם מקרה בו נהג התנגש עם רכבו בארבעה חזירי בר באזור נשר. בעקבות התאונה פונה הנהג כשהוא פצוע קל, לטיפול בבית החולים. החזירים, כל הארבעה, נהרגו במקום.

מסתבר, וקשה לומר שיש בכך הפתעה, שאותו המקרה בנשר, רחוק מלהיות היחיד. לחי פה הגיעו דיווחים על מקרים נוספים בהם חזירי בר קפצו לכבישים והפתיעו נהגים. המקרים הללו, במזל, הסתיימו ללא פגיעות בנפש.

"חשבתי שהתנגשתי בבן אדם!"

הלילה שבין שבת לראשון (03/07/21) כחצי שעה אחרי חצות, ליאל טופז תושבת חיפה, נוהגת ברחוב המלך דוד בחיפה, לא רחוק מבית העלמין, כשלפתע מגיח חזיר בר אל הכביש. ליאל המופתעת לא מספיקה לעצור ופוגעת בו. במזל, התאונה נגמרה ללא נפגעים בנפש, אך עם נזק לרכוש.

ליאל טופז מספרת לחי פה:

זה היה בערך ב-00:30, נסעתי במהירות של בערך 50 קמ”ש. הרחוב הזה חשוך, אין שם תאורה, החזיר אולי נבהל מאורות הרכב שלי, הוא פתאום קפץ לכביש והתנגשתי בו. לא הצלחתי לקום מהרכב, לרגע, מהפחד, חשבתי שבכלל התנגשתי בבן אדם!

חשבתי בהתחלה שהחזיר מת מהפגיעה, אבל אח"כ הבנתי שהוא קם וברח משם. אני נוסעת הרבה בשעות האלה, זו לא הפעם הראשונה שאני רואה חזירים מסתובבים בשעות האלה בחיפה, אבל זו כן הפעם הראשונה שקרתה לי תאונה כזאת. הפגוש של האוטו שלי מימין מרוסק.

זו בעיה חמורה וחייבים לפתור אותה כי זה היה יכול להיגמר לגמרי אחרת, אם הוא היה גדול יותר או הייתי נוסעת במהירות גבוהה יותר.
הנזק שנגרם למכונית עקב הפגיעה בחזיר (צילום: ליאל טופז)
הנזק שנגרם למכונית עקב הפגיעה בחזיר (צילום: ליאל טופז)
מפת אזור התאונה – רחוב דוד המלך חיפה (google maps)

במזל התאונה הזו לא נגמרה באסון או בנפגעים בנפש. אך העובדה היא שהחזירים מסתובבים על הכבישים וברחובות, גם באור יום מלא, אם חזיר קופץ לכביש בהפתעה עלול נלהיווצר מצב מסוכן, על אחת כמה וכמה בשעות החשיכה, כשקשה במיוחד להבחין בהם.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
עדר חזירים בציר מוריה (צילום הדס שילה)
עדר חזירים חוצים כביש בחיפה (צילום: הדס שילה)

"לא יכולתי לסטות, נסע לידי עוד רכב"

מקרה דומה אירע גם בשבוע שלפני כן, בליל שבת (26/6/21) בחיפה, אך באזור אחר של העיר – שכונת רמות ספיר שבאזור נווה שאנן. השעה בערך 22:30, הרחובות חשוכים למדי. תאיר יוסף, תושבת העיר, נוסעת ברכבה, כשלפתע, משום מקום, קופץ חזיר בר לכביש.

תאיר יוסף מספרת לחי פה:

נסעתי קרוב לכניסה לרמות ספיר, אני בנתיב השמאלי, והיה רכב בנתיב הימני, צמוד אליי, משמאל היתה גדר שיחים. פתאום החזיר קפץ לי לכביש, ממש קרוב אלי, הוא כמעט קפץ לי לתוך האוטו! ניסיתי לעצור, הרי לא יכולתי לסטות ימינה כי היה שם רכב. אז קרה שנכנסתי בחזיר עם הצד של האוטו… שמעתי בום מאוד חזק ואז המשכתי לנסוע קצת וראיתי דרך המראות שהוא המשיך לרוץ לשיחים. אחר כך כמובן עצרתי בצד, הייתי ממש מבוהלת, סף התקף חרדה… שלא לדבר על זה שהאוטו שלי נפגע ונשרט מהצד וקצת מלפנים מהפגיעה בחזיר. מה היה קורה אם היה מדובר בנהג לא מנוסה, או לחוץ והוא היה מהבהלה שובר ימינה? הייתה יכולה להיות תאונה נוראית!

תאיר ממשיכה: "אני חושבת שלא עושים מספיק כרגע בנוגע לחזירים, גם אם זה נראה שעושים או אומרים שעושים. אני נתקלת בהמון חזירים, הם תמיד הולכים בכביש ובכל מקום זה פשוט פעם ראשונה שקופץ לי חזיר לכביש מהצד".

עיריית טירת כרמל – רחב
נהג התנגש בארבעה חזירים ונפצע (צילום: איחוד הצלה)
התאונה שהיתה בנשר 27/6/21 | נהג התנגש בארבעה חזירים ונפצע (צילום: איחוד הצלה)

הנזקים שספגו תאיר וליאל הם נזקי רכוש בלבד, (גם הנהג מנשר יצא עם פגיעות קלות בלבד, למזלו, לחזירים המסכנים היה פחות מזל), אך כמעט מיותר לומר שבקלות היו יכולים להיגרם נזקים קשים יותר, שהיו עלולים להסתיים בטרגדיה של ממש. כשקורה משהו כה בלתי צפוי בעת הנהיגה, אין לדעת כיצד יגיבו כל נהג או נהגת, ולעיתים, גם הנהגים המנוסים ביותר, לא יוכלו לצאת בשלום ממקרה כזה. גם החזירים האומללים הם קורבנות של המצב המוזר שנוצר בעירנו. אז מה עוד צריך לקרות כדי שיגיע פתרון?

חזירי בר צעירים חוצים את הרחוב - דרך צרפת - שפרינצק (צילום: אלכס בלן)
חזירי בר צעירים רצים בכבישים בחיפה (צילום: אלכס בלן)
16 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  המצב יצא משליטה
  העיר חייבת ועדה קרואה.
  אין הנהגה בעיר, שיקוחים לא ענייניים מונעים דילול הכרחי. כל העיר מלאה בכ-5000 חזירי בר. כל רחוב ראשי רואה לפחות פעם בשבוע להקות חוצות.
  העיריה ירדה מהפסים. לא עיריה, דיריה.

 2. אבי כהן אמר/ה

  חופש גדול.. תרגיעו.. סעו בזהירות.. זה היה יכול להיות ילד..

 3. לימבו אמר/ה

  סילוק מכשולים מכבישים עירוניים זה באחריות העיריה / הרשות המקומית

 4. זהבה אמר/ה

  עד שהגב' קאליש לא תיפגע מחזיר היא לא תבין את הבעיה. מן הראוי לדלל אותם ויפה שעה אחת קודם.

 5. batshevamo17@gmail.com אמר/ה

  דיייי תנו לרט"ג לטפל בהם בדרכים מקובלות להעביר אותם לטבע ולדלל את הכמות בתוך העיר זה ממש לא יאמן
  עמדתי במרכז הכרמל ליד האודיטוריום וצילמתי אותם נוברים בפחים ושתי אימהות גדולות מוציאות מהפח אשפה שקיות זבל ושמונה הקטנים אוכלים מהשקית לא פוחדים מבני האדם שהסתובבו מסביבם התרגלו אלינו ואנחנו אליהם

 6. יחזקאל אמר/ה

  שאלה?אם החזיר היא חיה מוגנת שאסור להרוג אותה,למה עיריית חיפה,שהחזירים הם בתחומה,לא עושה דבר על מנת להגן עליהם?אולי יחשבו מהנדסי העיר לבנות שכונה חדשה עבור החזירים המתרבים???

 7. נופר אמר/ה

  מעניין שמחזירים יותר חשובים מבני אדם, ולא חכיתם לתגובת העירייה, לעומת זאת כשיש מעבר חצייה ובו נפגעו ילדים ואנשים זה מצריך תגובת העירייה וזה לא מתפרסם!!!
  פשוט בושה שמחזירים שעושים תאונות יותר מעניינים מבני אדם שנפגעים במעבר חצייה, עד שלא יקרה אסון שום דבר לא ישתנה!?!?

 8. יורם אמר/ה

  כך זה בעיריית חיפה.
  חזירים לפני תושבים.
  האם מחכים לתאונה נוראית של מספר הרוגים ורק אז יתעוררו? כל ראשי האגפים בעיריית חיפה וראשת העיר לא מטפלים בתופעה הזו.

 9. מאיר . פ אמר/ה

  גם רכבי פגע בחזיר בר בחצות הלילה. החזיר התפרץ לכביש , 3 בנותי ישנות מאחור. פחד אדיר

 10. מנחם אמר/ה

  ועם זה ילד קטן או מישהוא גם הייתם פוגעים בו ?

 11. שוקי אמר/ה

  אם הצליחו לסלק את ביבי ,אז את קליש יהיה אפשר יותר בקלות .
  בסה"כ עומדים מאחוריה קומץ הזויים וקומץ אוכלי חינם חנפנים.
  בואו בהמוניכם ונדיח את חדלת האישים הזו!!!

 12. נמאס כבר מדיווחי סרק על חזירי הבר אמר/ה

  וכמה תאונות דרכים היו באזור בהן לא מעורבים חזירים? לא ראיתי כתבות על תאונות דרכים אחרות באזור עם נזק בלבד. גם הצירוף של התאונה בנשר לדיווח הנ"ל תחת הקטגוריה של "חיפה והאזור" מעיד כי מישהו בעיקר מעוניין להלהיט יצרים בכוונה ולייצר תמונה מעוותת ומוגזמת של המציאות בסגנון מהומה רבה על לא מאומה. החזירים לא באמת מפריעים עד כדי כך לחיי היומיום בחיפה ויש הרבה יותר תאונות דרכים בסביבה בגלל הגורם האנושי וללא מעורבות בעלי חיים.

 13. ירון אמר/ה

  סעו לאט פשוט וחישבו שבמקום חזירים מתהלך לו ילד קטן בכביש ! סעו בזהירות מירבית

 14. ירון אמר/ה

  בני אנוש חייבים להיות סבלנים כלפי בעלי החיים

  1. .בוחבוט קריות בוחבוט אמר/ה

   ללא שום ספק כאמור לעיל

 15. .בוחבוט קריות בוחבוט אמר/ה

  השאלה הנשאלת האם עיריית חיפה אחראית לנזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מתאונה מחזירי הבר בתחום שיפוט עיריית. חיפה

לא ניתן להגיב