מכה לקליש: חברי קואליציה סיכלו יחד עם האופוזיציה עדכונים בתקציב לצורך פרויקטים שראש העיר מעוניינת לקדם

ד"ר עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

בישיבת מועצת עיריית חיפה שנערכה השבוע (ג', 6/7/2021) ראשת העיר ד"ר עינת קליש רותם לא נכחה, אך זה לא מנע ממנה לספוג מבוכה גדולה כאשר כמה מחברי הקואליציה שלה הצביעו יחד עם חברי אופוזיציה נגד עדכונים בתקציב.

כאשר ראש עיר לא מצליחה לאשר תקציב פרויקטים, זה אומר שיכולתו לנהל את התפתחות העיר, על פי השקפתו, נשחקת ואף נמחקת. במילים אחרות, האופוזיציה העירונית, יחד עם חברים מהקואליציה, אומרים לא לקליש ויש לכך השלכות מרחיקות לכת.


הצבעה על כל סעיף בנפרד

קליש הגישה למועצה אוסף של בקשות לתוספת תקציב למספר פרויקטים. עוד בתחילת הדיון דרשה חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג להצביע על כל סעיף בנפרד ולא להצביע על כל עדכוני התקציב במקשה אחת. למרות התנגדות מנהל הישיבה, מ"מ וסגן ראש העיר נחשון צוק, עברה הצעתה של עו"ד גולן שטיינברג ברוב של 20 תומכים מול 9 מתנגדים ואחד שנמנע. לפיכך, על כל סעיף נערכה הצבעה.

עו"ד שרית גולן שטיינברג בישיבת המועצה 6/7/21 (צילום מסך: עיריית חיפה)

מרבית הפרויקטים של קליש לא אושרו

חברי המועצה החברים בקואליציה של ראשת העיר עו"ד שרית גולן שטיינברג, יואב רמתי, צביקה ברבי, תמי ברק ויעקב פיינגולד הצביעו נגד הצעות לעדכון תקציב הפיתוח לשנת 2021 בתחומי התרבות, הקהילה, הים, הספורט ועוד. יחד עם חברי האופוזיציה הצביעו נגד העדכונים הנ"ל 18 חברים. בעד הצביעו 12 חברים.

לא רק הצעות לעדכון תקציב הפיתוח הוכשלו על ידי חברי הקואליציה הנ"ל. גם הצעות לעדכון בתקציב הרגיל הופלו ברוב של 18 מתנגדים לעומת 12 תומכים. העדכונים השתייכו לתחומי הים, הספורט, הרווחה ותחומים נוספים.

בין הסעיפים שזכו לתמיכת חברי הקואליציה הסוררים היו שיפוץ בית הספר דוד ילין, טיפול בסכנת ההצפות ומספר פרויקטים מתחום הרווחה.

הגיבו כאן לכתבה

15 תגובות
 1. חיה יוסקוביץ אמר/ה

  מגעילים, למדו מחברי הכנסת תחבולות. בושה. אנחנו סבלים בגלל משחקי כבוד .

 2. אייל אמר/ה

  אין תחבולות אלא הצבעה עניינית. מה חשבו צוק וקליש שהם יתנהלו כמו יהב עם הזזות, עם מנהלת 2030 לה דורשים תוספת מאות אלפי ש' לשכר ליועצים שלא עושים כלום כבר שנתיים? שכולם יישבו ולא יצייצו כי היא תמדר אותם? ככה הסתכסכה כבר עם חצי מהקואליציה ואנשים הבינו שממלחמות נחשון צוק חיפה תלך מדכי לדכי. אז עכשיו בשאיפה צוק וקליש עוברים לאופוזוציה וחברי מועצה יותר אחראיים ינהלו את העיר מעליהם ואולי טוב שכך לפני שהם מחריבים הכל.. יש עוד שנתיים צריך עירייה מתפקדת. או ועדה קרואה או מועצה לעומתית שתנהל במקום קליש את העירעהתקציב והועדה המקומית. אין מנוס. כולם סביבה אומרים שהיא לא מתאימה אז כנראה שקליש לא מתאימה.

 3. יסמין אמר/ה

  הרסה את העיר שום דבר לא מתקדם מאז היא מנהלת את תפקידה הנכשל .

 4. דוד+דומב אמר/ה

  מגיע לה סוף הדרך ראש עיר לא קשובה לאזרחיה.

 5. לתקתק אמר/ה

  נגמר הסיפור,לעשות בחירות מוקדמות להחלפת ראש עיר.
  חבל על הבירבורים והזמן

 6. שכונה ד אמר/ה

  מלכת החזירים עפה. מתנדפת עם החזירים

 7. א.ד. אמר/ה

  נקווה שיצליחו להדיח אותה לפני שתהרוס את העיר לחלוטין. התושבים, הפעילות השוטפת והתפתחות העיר לא מעניינים. תן לה שדה תעופה ותראה אישה פורחת ….

 8. מיר אמר/ה

  כבר כתבתי…
  גב' קליש הנכבדה.
  עשית מאמצים, ניסית, השתדלת ושוב ניסית אבל זה לא הולך… אולי הגיע הזמן להודות בכישלון?
  "לשים מפתחות" וללכת?
  אולי מישהו אחר יעשה את המלכה יותר טוב?…
  ותחשהו על זה…

 9. מיר אמר/ה

  נו? מה יהיה?…

 10. יוסי מ-חיפה אמר/ה

  אם זה נראה כמו סוף הדרך של קליש, מגעגע כמו סוף הדרך, והולך כמו סוף הדרך, כנראה שזה סוף הדרך של קליש. מגיע לנו יותר טוב מזה…….

 11. רועה חשבון אמר/ה

  עצה חשובה לקליש , דבר ראשון תיפטרי מצוק ( את לא צריכה לוחשים לידך)
  דבר שני את חייבת להיפטר מניר הוא מסיט אותך לכיוונים מעוותים שמטרתם להעמיד את עצמו במרכז.

 12. מאסנו בגישות הזויות בנוגע לחזירי הבר אמר/ה

  לא חושב שאם קליש הייתה נפטרת מצוק ושובר היא הייתה מצליחה יותר.
  א. העירייה זה קן צרעות עשו לה שביתות על ההתחלה, וימררו חיי כל ראש עיר. הם שודדים ארנונה במיוחד גימלאי העירייה שמקבלים פנסיה תקציבית שערורייתית של 12-15 אלף שקל בחודש.. ומעבירים להם כל הזמן עוד ועוד תקציבים כי הפנסיה רק מתנפחת. זה בור שאף ראש עיר לא מסוגל לסגור
  ב. עיריית המומחים 2030 הייתה יוזמה שלה היא יכלה להגיד שהיא לא מוכנה לבזבז מליונים על תפקידים מיותרים והייתה אפילו מקצצת בכמות הבכירים בעירייה. היא הייתה נגד סגן חמישי בשכר אבל הנה עשתה אותו דבר. היא הייתה נגד סגירת בתי ספר וסוגרת בתי ספר. נגד שליטת החרדים בהדר ומובילה לזה.
  ג. הבעיה של קליש היא שהיא באה עם תפיסות מה צריך להיות. שדה תעופה פה, זריקת הרכבל ז"ל, ביטול המטרונית. היא דרכה מייד על הרבה רגליים עשירות של יפה נוף ולמזלה התפוצצה פרשת יפה נוף והתברר כמה החברה רקובה. אבל נשארנו עם המון פילים לבנים כמו הרכבל שזלל 300 מליון שקל כספי משלם המיסים שלנו הלכו לשטויות.
  ד. הקש ששבר את גב הציבור זה נושא הנקיון והחזירים. יש גבול גם להזנחת העיר עבור קומץ פעילי בעלי חיים שמבחינתם גם אם יהיו 100 תאונות ותקיפות של חזירי בר אסור לדלל. די יש גבול גם לגישות הזויות שלא עובדות.
  זה כמו נשיא ברזיל שהיה נגד מסיכות וחיסונים והוביל את המדינה לאסון. אם יש גישה הזויה שמובילה לאסון ממש צריך להחליף את ראש העיר במהירות האפשרית ולכפות דילול מייד.

 13. חמשושלייקס אמר/ה

  הגיע הזמן לאיחוד רשימות המתנגדים , לשליטה במועצה. כדאי להתארגן כבר עתה יחד עם גימלאי העיר(75000) שמעל גיל 60 – לתוספת כוח ולתנופה חדשה בעיר, לכיוון נכון ולמינהל תקין והגון.

 14. אודי אמר/ה

  ראש העיר הגרועה בתולדות ישראל. ארנונה שעולה ועולה שרוצים שפותחים ופוחתים. לא נוכחת לא מתקשרת לא מנהיגה אפילו מסיבה פשוטה לאלופת המדינה לא מסוגלת לארגן. בשנתיים רק עשתה נזקים אדירים. אסון שנבחרה. שתעוף בהקדם. לא היתה ראויה לפני והוכח מייד אחרי

 15. דלית אמר/ה

  נראה שנחזור לשלטון ההון בשילטון. הזיהום ויחצנות ללא כיסוי.חיפה תתבוסס בשקר השינוי ללא שינוי.
  קליש היא מהטובים.קדנציה ראשונה מותר לה לטעות.אך הדיבור המזלזל כלפיה עובר כל גבול.מאמינה שבגלל שהיא אישה גם.ובטח נחמדה.

הגיבו כאן לכתבה