יעוץ וליווי חברות בהשתתפות בתערוכות וכנסים בארץ ובחו”ל

איך מייצרים מינוף בפעילות העסקית ובידול המותג שלכם מהמתחרים?
איך לפרוץ את גבולות המדינה לעבור ממצב לוקאלי לגלובלי מחברה עירונית לארצית, לפרוץ את גבול השוק שלך, בידול אל מול אחרים, תהליך של שינוי מחשבתי לעסק שלך?

הפקת_הדוכן_של_חי_פה_בכנס_נדלן_באנייה_רויאל_איריס_-_מנו_ספנות.jpg

הפקת הדוכן של חי פה בכנס נדלן באנייה רויאל איריס – מנו ספנות – אוגוסט 2015
איך יוצרים פעילות שיווקית משמעותית בזמנים שבהם כל המתחרים בענף נמצאים באינטרנט, ברשתות החברתיות ובסלולר?

איך מגדילים את מחזור המכירות ואת מעגל הלקוחות של החברה?

שאלות אלו מעסיקות את כל בעלי העסקים בכל הענפים, אחת מהדרכים הממוקדות להשגת לקוחות פוטנציאליים גדולים יותר בענף הרלוונטי היא השתתפות בתערוכות מקצועיות. תערוכות אלו מתקיימות כל העת בארץ ובחו”ל.
ההשתתפות בתערוכה מובילה בראש ובראשונה למינוף עסקי משמעותי. לפני כשלושה חודשים פנתה אליי מנהלת משאבי אנוש הפועלת באזור הצפון שספרה לי כי החלום שלה הוא להשתתף בתערוכה מקצועית מובילה בישראל. התברר כי התערוכה הטובה ביותר נפתחת בעוד כשבועיים וחצי במדינת תל אביב. נרתמנו למשימה שלשמה היה צורך להגדיר יעדי מכירה, להפיק חומרים שיווקיים, לעצב את הביתן, להקימו לבדוק את תפעולו… ואז לעבוד. כתוצאה מהתערוכה נוצרו לה עשרות לידים חמים שאותם תרגמנו ללקוחות.

להשתתפות בתערוכה מקצועית תחת ההנחייה וההפקה המתאימה מהווה גורם בידול משמעותי בין החברה שלכם לבין חברות אחרות המתחרות באותו שוק, מכיוון שבעצם השתתפות מוצלחת בתערוכה החברה מאותת לקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלה על חוסנה, ניסיונה, הערך המוסף שהיא מביאה עמה עבור קהל לקוחותיה ולא פחות חשוב: על יכולותיה.

בכדי להשיג את הבידול הנדרש, על החברה להגיע מוכנה אל התערוכה: עליה לבחור בתערוכה המתאימה, בעת ההרשמה לתערוכה עליה לבחור את המיקום הטוב ביותר, לשדר מקצוענות, להיות בעלת דוכן מעוצב המתאים לביצוע פגישות, הפקת חומרים שיווקיים עדכניים גאדג’טים ועוד. בתום התערוכה יש לנהל בחוכמה את הלידים שהתקבלו לשם הגברת סיכויי המכירה. הדברים נכונים שבעתיים כשמדובר בהשתתפות בתערוכות מקצועיות בחו”ל: קהל פוטנציאלי בחו”ל נוטה לעבוד עם חברות אליהן הוא נחשף בתערוכות מקצועיות. הדוגמא אולי הידועה ביותר בישראל היא תערוכת הסלולר השנתית הנערכת בברצלונה, אליה מגיעים עשרות חברות ויזמים ישראליים הפועלים בשוק זה.

זכרו כי התערוכה היא המקום שבו אתם נחשפים לקהל לקוחות חדש ויצירת קשרים עסקיים. לכן, היו סבלניים. התנהלות נכונה תבטיח את המכירה הבאה. תוכלו לנצל את התערוכה לחשוף מבצעים מיוחדים לימי התערוכה או להשקות שירותים ומוצרים חדשים במהלכה.

אירית_בון.JPG
אירית בון: ייעוץ וליווי תערוכות בארץ ובחו”ל
דוא”ל: iritbonn@gmail.com
סלולרי: 052-3244043

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.