מחווה של תקווה: חלוקת פרחי שלום במושבה הגרמנית בחיפה

חלוקת פרחי שלום במושבה הגרמנית (צילום: תג מאיר)

בין כל הארועים הסוערים במושבה הגרמנית, לא יכלו הנוכחים לפסוח על כעשרה אנשים שעברו בין כולם וחילקו פרחים במחווה של תקווה. מדובר באירוע של פורום "תג מאיר" שארגנה תושבת אחוזה יאנה פרוס, שהתקיים בחיפה זו הפעם הראשונה.

מחווה יוצאת דופן נעשתה השבוע במושבה הגרמנית, כאשר פעילים עברו בין האנשים וחילקו להם פרחים. האירוע התקיים בהשראת פורום "תג מאיר" שהוקם ב-2011 ונאבק בשנאה ובגזענות.
"תג מאיר" מטיף לחיים משותפים ומקיים צעדות פרחים ברמה ארצית.

הרעיון הוא שלאנשים יש נטייה לאבד תקווה, הם בטוחים שזה כבר סוף העולם", אומר גדי גבריהו, יו"ר תג מאיר. "אנחנו רוצים, במחווה פשוטה, לחלק פרחים ולומר בכך שלא לאבד תקווה".

יאנה פרוס מאחוזה, שהכירה את הפעילויות של תג מאיר, ראתה שהן לא מתקיימות בחיפה והחליטה לקחת את המושכות לידיה. היא רכשה 500 פרחים בשיתוף עם הארגון י"ב בחשון, וחילקה אותם יחד עם פעילים נוספים במשך שעתיים.

חלוקת פרחי שלום במושבה הגרמנית (צילום: תג מאיר)

יאנה פרוס, מארגנת חלוקת פרחי שלום בחיפה:

אם נתחיל בחיפה, שזאת עיר של דו קיום, אז נצליח לסחוף אחרינו את שאר המקומות. בהתחלה, כשהגענו למושבה הגרמנית, ראינו את המפגינים היהודים. זה היה מחזה קשה כי רובם היו מחוממי מוח. אמרנו להם שצריך לעצור את האלימות ושוטרים לקחו מהם את כלי הנשק. לאחר מכן פשוט עברנו במושבה הגרמנית עם הפרחים. אני חושבת שזאת הייתה חוויה טובה מאוד. כל מי שחילקנו לו פרח, שמענו ממנו קולות של פיוס, שאומרים אנשים רוצים לחזור לאווירה הטובה שהייתה. בנשים שפגשתי היה משהו כן מאוד. לדעתי, אם יעשו עוד מאמצים כאלה, זה יביא להרגעת הרוחות.

גם נטע (השם המלא שמור במערכת), שגרה בחיפה כל חייה, ראתה את ההודעה לגבי חלוקת הפרחים ברשתות החברתיות והגיעה למושבה הגרמנית. אח"כ פרסמה פוסט מרגש בפייסבוק בעקבות הפעילות:

חלוקת פרחי שלום במושבה הגרמנית (צילום: תג מאיר)
חלוקת פרחי שלום במושבה הגרמנית (צילום: תג מאיר)

נטע, שחילקה פרחי שלום אתמול במושבה הגרמנית ובטיילת בת גלים:

לפני שהתחלנו, הסיטואציה נראתה לי מביכה ואפילו הזויה, אבל מספיק נכונה כדי לעשות זאת. האור בעיני האנשים להם נתנו פרח, החיוך, הצחוק והברכות, השותפות לתקווה לשלום, אחווה ואהבה היו מדהימים. גם המעטים שלא נענו, שתקו או החמיצו פנים ולא יותר. לאחר שסיימנו מספר סיבובים באזור המושבה הגרמנית וראינו שהאנשים שם נושאים פרחים, נסענו לטיילת בת גלים, שגם היא בד"כ עמוסת אוכלוסייה מעורבת, לחלק את הפרחים שנותרו לנו. החוויה היתה דומה וזכינו בכך להדליק אור, ולו קטן, בעוד אזור של העיר. חלק מהאוכלוסייה הייתה ערבית ואפילו חלק קטן מכל הברכות שקיבלנו אתמול מספיק כדי להרגיש מבורכת.
יש תקווה. יש בהרבה מאתנו אהבה והיא תנצח!
חלוקת פרחי שלום במושבה הגרמנית (צילום: תג מאיר)
חלוקת פרחי שלום במושבה הגרמנית (צילום: תג מאיר)

עוד, מוסיפה נטע: "האנשים שמחו מאוד וגם כאלה שברגע הראשון לא הבינו מה אני רוצה, הבינו שזאת כוונה טובה. חבר לעבודה אמר לי פעם שבחיפה יש דו קיום טבעי וזורם. הכל פשוט אצלנו ואני באמת חושבת ככה. אני מעולם לא הרגשתי חוסר נוחות בשכונות עם אוכלוסייה ערבית. הכל אצלנו נורמלי. אנשים שמחו, יהודים וערבים, ובאמת יש המון אנשים שרוצים שקט, אחווה ומרגישים טוב בחיים הנורמליים והרגועים שיש להם בדרך כלל. נכנסנו לאחת המסעדות ונתנו פרחים לגברים ערבים והם ישר רצו שנצטלם ביחד, זה היה מרגש וחימם את הלב".

מפעילויות תג מאיר בארץ (באדיבות עמוד הפייסבוק תג מאיר)
מפעילויות תג מאיר בארץ (באדיבות עמוד הפייסבוק תג מאיר)
הגיבו כאן לכתבה

18 תגובות
 1. ממש אוירת תג התגים אמר/ה

  כן אני הלכתי לשים על פחי אשפה סמיילי מחייך וכתבתי "גם לפחים מגיע לנוח, קודם תקפו אותי חזירי בר ועכשיו אללה אכבר". באמת יוזמות חשובות שישנו המון, ושוות סיקור בלתי פוסק.
  חה חה. תג מאיר. אוי השנינות. אולי תג מעיק?

 2. מירב אמר/ה

  כל הכבוד !
  סנונית ראשונה !
  נקווה שתסלול את הדרך לסנוניות נוספות ….

 3. Skunkhunt420 אמר/ה

  מוחמד לא להפסיק עד לשחרור הכרמל הכבוש!
  לאף אחד לא אכפת מתושבי הדר

 4. אהבה אמר/ה

  רק אהבה מביאה אהבה. כל הכבוד לכם בבקשה תמשיכו. גם האור הכי גדול מגיע מנקודת אור קטנה.

 5. דין דין אמר/ה

  הפרחים לצהל.

 6. נירה טלר אמר/ה

  כן ירבו אנשים כמוכם ואז תגדע השנאה מקרבנו.

 7. עליזה אמר/ה

  ואווו מרומם את הלב. מפיח תקווה כל הכבוד באמת חברה חייבים חעשוצ משהו וחא לשבת בחיבוק ידיים מיואשים מתוסכלים.

 8. מיכאל אמר/ה

  מעניין איך גברת יאנה פרוס לא ראתה את הערבים חמומי המח, עם בקבוקי התבערה, עם מקלות ודם בעיניים. למזלינו, המשטרה ראתה אותם ועצרה אותם

 9. תושבת חיפה עיר של שלום אמר/ה

  כל הכבוד

 10. תושבת חיפה עיר של שלום אמר/ה

  כל הכבוד יאנה ונטע על היוזמה המבורכת…הלוואי שיהיה שלום ואחווה בין כולם.

 11. תושבת חיפה עיר של שלום אמר/ה

  חייבים להפסיק את השנאה. כל הכבוד.

 12. שייקה אמר/ה

  חיפה הינה עיר של דו קיום בין אחד הסמלים הכי יפים שיש כתושב חיפה המראות הללו כואבים מאוד הצעירים שמתפרעים בין אם אלה ערבים תושבי העיר או יהודים גורמים רק חקרע עמוק וחבל שכך הם חיים תחת דמוקרטיה חופש הם חיים ומתפרנסים בכבוד ל 2 הצדדים אין ברירה אלא לחיות אחד ליד השני האחווה שנאה מחוץ לתחום על ההנהגה הערבית בחיפה לבלום את ההסתה וההתפרעויות הללו אין להם מקום בחיפה כל יוזמה של קירוב לבבות להפחתת מעגל האלימות היא יוזמה מבורכת.

 13. דוד אמר/ה

  תתבישו לכם
  זה לא הזמן לפיוס!
  זה זמן להשיב מלחמה

 14. א.ד. אמר/ה

  אנשים הזויים חיים בלה לה לנד. עם הערבים לעולם לא יהיה דו קיום …. הם לא יודעים מזה ואין את המילים האלו בלקסיקון שלהם. שימו לה מה קורה במדינות ערביות שבהן אין יהודים, הם אוכלים אחד את השני. האיסלם היא דת של אלימות, הם דוגלים וסוגדים לדם ולמוות.

 15. שימשון אמר/ה

  מעניין מאוד שזה תמיד תמיד תמיד יהודים שמנסים לפייס איפה הערבים שמנסים לפייס ?

 16. דבר אלי בפרחים אמר/ה

  אולי תלכי ללוד או לעכו עם המשטרה הנחמדה שלך ותתני לחמומי המוח שם פרח במקום נשק?? אולי לעזה???
  אה כן.. שכחתי, המשטרה לא נכנסת לשם.. אז כנראה שהם יצטרכו להישאר עם הנשק. חבל, דווקא היה נחמד בשבילם לקבל איזה פרח כי זה באמת נורא משמח שיש מה להריח כששורפים לך את הבית..

  ממש הזמן לחלק פרחים :/

 17. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  יפה אמרת שמשון

 18. ששי אמר/ה

  כל הכבוד. גיבורות! הגיע הזמן שנשים ינעלו את המדינה במקום גברים מזדקנים ורעים.

הגיבו כאן לכתבה