נשר: נחנך "מצפור גלית" ע"ש השוטרת רס"ר גלית ארביב ז"ל

003-_מצפור_גלית.jpg
מצפור גלית (צילום: דוברות עיריית נשר)

עיריית נשר חנכה את "מצפור גלית" על שמה של השוטרת רס"ר גלית ארביב ז"ל, תושבת נשר, שנהרגה בעת שמנעה פיגוע גדול בירושלים, במהלך חג הפורים, לפני 13 שנה. המצפור נמצא בחלקו העליון של דרך משה (כביש 705) והוא צופה אל הנוף המרהיב של מפרץ חיפה. ראש העירייה, אבי בינמו: "המצפור יהיה שוקק חיים כי ההנצחה המשמעותית ביותר היא החיים".

טקס חנוכת המצפור נערך במעמד ראש עיריית נשר, אבי בינמו, מ"מ ראש העיר, יחיאל אדרי, מנכ"לית העירייה, אביגיל דולב, יו"ר ועדת ההנצחה העירונית, חבר מועצת העיר, זאב שפיגלר, חברי מועצת העיר: דן תיכון וגאורגי גרשקוביץ, שוטרי ומפקדי תחנת המשטרה בנשר ותחנת שועפט בירושלים ומכובדים נוספים.

גלית, ז"ל גדלה והתחנכה בעיר נשר, למדה בבית הספר היסודי "בית יהושע" ואת לימודיה התיכוניים עשתה בבית הספר התיכון המקיף נשר. לאחר מכן היא התגייסה לצה"ל ובמשך 3 שנים שירתה כלוחמת מג"ב. לאחר שחרורה הצטרפה למשטרת ישראל ושירתה בתחנת שועפט שבמחוז ירושלים, שם נהרגה במהלך קרב יריות עם מחבל שחדר לשכונת נווה יעקב בירושלים.

האירוע התרחש ב-26/2/2002 המחבל ירה לעבר בתים וכלי רכב חולפים, וכאשר גלית וחבריה לסיור הבחינו בו הם הסתערו לעברו והיא הצליחה לפגוע במחבל אך נפגעה מיריותיו ונהרגה. על גבורתה, חירוף הנפש ואומץ ליבה, הוענק לה, אחרי מותה, "עיטור האומץ" של משטרת ישראל.

002-_בינמו_ומשפחת_ארביב.jpg

אבי בינמו – משפחת ארביב ואורחים בטקס חנוכת המצפור (צילום: דוברות עיריית נשר)
יו"ר ועדת ההנצחה העירונית, חבר מועצת העיר, זאב שפיגל: "עיריית נשר מממשת את חובתה המוסרית להנצחת זכרם של טובי בניה ובנותיה שמסרו נפשם בהגנה על המולדת".

נציגות משפחת ארביב, האם שרה, והסבתא ציפורה, סיפרו בהתרגשות על גלית שהיתה פעילה בתנועת "הצופים", במתנ"ס העירוני, והתבלטה כפעילה חברתית. השתיים הודו לעיריית נשר ולראש העיר על המחווה היפה שבהקמת המצפור והנצחת זכרה של גלית.

מפקד תחנת "שועפט", סנ"צ אבי כהן: "כעת כשאני ניצב בנשר, במקום בו גדלה גלית "הכול מתחבר", ואני מבין מהיכן היא ספגה את הערכים שעליהם גדלה והתחנכה".

ראש עיריית נשר, אבי בינמו: "עיריית נשר מממשת את הבטחתה כך ששמה של גלית וסיפור גבורתה ייזכרו ויישמרו לעד, בדרך מכובדת וראויה. גלית יכלה לבחור בדרך קלה, אבל היא בחרה לשרת את המדינה, לממש הלכה למעשה את המושג 'נתינה'. עיריית נשר תמשיך במלאכת ההנצחה שלה כפי שעשתה גם בהקמת גן המשחקים ע"ש לוחם גולני, רוסלן יוסיפוב, ובהקמת מגרש הקט-רגל החדש בשכונת בן-דור ע"ש החייל סער שטיין ז"ל".

"ההנצחה המשמעותית ביותר היא החיים" אמר בינמו והוסיף "המצפור על שמה של גלית יהיה שוקק חיים, מוקד משיכה לזוגות צעירים, לכלות וחתנים שיבקשו להצטלם ביום חתונתם על רקע הנוף המרהיב הנשקף לו ממעל, למשפחות עם ילדים ולכל מי שאוהב את הטבע בו התברכה העיר. היום כבר כולם יודעים: זה מצפור גלית".

לא ניתן להגיב