רצח עו”ד אפרים ארנון בנשר • חשוד נעצר | עו”ד תמי אולמן לשר לאוחנה: “לגנות ולמגר את התופעה הנלוזה”

עו"ד אפרים ארנון ז"ל (צילום: אלבום משפחתי)

בעדכון בלעדי לחי פה – תאגיד החדשות, נמסר מדוברות משטרת מחוז חוף, כי ב-1 באפריל נעצר תושב נשר החשוד במעורבות ברצח עו”ד אפרים ארנון, שנרצח באכזריות לעיני אשתו לפני כשבועיים בנשר. מעצרו הראשון של החשוד הוארך בשמונה ימים ומחר (8/4/21) שוב תהיה הארכת מעצר. עוד מציינים במשטרה, שההתקדמות בתיק היא משמעותית מאוד.

עו”ד אפרים ארנון נרצח ב-24 במרץ 2021 בדקירות סכין, על ידי רעולי פנים ולעיני אשתו המבוהלת. הוא לא הספיק לומר מילה כשהתמוטט, וכוחות ההצלה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו.

עו"ד אפרים ארנון ז"ל (צילום: אלבום משפחתי)
עו”ד אפרים ארנון ז”ל (צילום: אלבום משפחתי)

ממשטרת מחוז חוף נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
המשטרה פועלת להגן ולשרת כל אזרח באשר הוא, ללא כל קשר לזהותו או משלח ידו.
חקירת רצח עו”ד ארנון ז”ל נמצאת בעיצומה ונערכת ביחידה המרכזית של מחוז חוף. החקירה מתנהלת במקצועיות וביסודיות, במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים. עד כה נעצר חשוד במעורבות במעשה, תושב נשר בשנות ה- 60 לחייו. מעצרו הוארך בבית משפט השלום בחיפה וכאמור, החקירה נמשכת. נמשיך לפעול נגד בריונות ואלימות מכל סוג שהוא, ולבצע פעולות במישור הגלוי והסמוי, נגד העבריינים ולמען שלום הציבור וביטחונו האישי.

עוה"ד תמי אולמן
עוה”ד תמי אולמן

יו”ר לשכת עורכי הדין במחוז חיפה, עו”ד תמי אולמן, מסרה לחי פה – תאגיד החדשות בנוגע לרצח הנורא, וסיפרה כי רק לפני שלוש שנים ניחמה את ארנון ז”ל על מות נכדתו.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

עו”ד תמי אולמן:

לצערנו אנחנו נתקלים באלימות גואה כלפי עורכי הדין וקשה מאוד להתעורר לבוקר של רצח של חבר למקצוע. כל קהילת עורכי הדין מזועזעת מהמקרה. אפרים היה עורך דין אזרחי ידוע. צר לנו ואנחנו משתתפים בצערה הרב של המשפחה.

איך אתם יכולים להגן על עצמכם?

“הלקוחות צריכים להבין שאנחנו עושים את העבודה. אנחנו לא צד במריבה, והתפקיד שלנו הוא מקצועי בלבד, בדיוק כמו של רופא או מורה. אנחנו נותני שירות. היום צריך לשים יותר עין על מה שקורה, רק שאי אפשר לצפות את המקרים האלו ואין גם חוק שמגן עליך. הרי אתה לא יכול ללכת עם מאבטחים לעבודה. לאחרונה היו עורכי דין נוספים שנתקלו באלימות כלפיהם. אנחנו פנינו לשר לביטחון פנים באמצעות יושב ראש הלשכה, במטרה לשנות את החוק כך שגם עורכי דין יחשבו כעובדי ציבור לכל דבר”.

איך מצב הרוח בקרב הקולגות שלך? האם את מפחדת לצאת לעבודה?

“אני לא מפחדת ועורכי הדין מביעים זעזוע עמוק, קשה להם עם זה. החברה בכלל הפכה להיות חברה אלימה, לא נעימה ומהר מאוד שולפים סכינים ואקדחים. הגיע הזמן לטפל בעניין הזה בצורה של חינוך נכון, השקעת משאבים”.

במהלך שנת 2020 פנתה אולמן מספר פעמים אל השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, בקשר למקרי אלימות כלפי עורכי דין החברים בלשכת עורכי הדין במחוז חיפה, וכן למשטרת ישראל בערים בצפון, בבקשה לטפל בשש תלונות לפחות.

“אנו, במחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, רואים בחומרה יתרה כל פעולה אשר נעשית כנגד עו”ד באשר הוא, עקב פועלו כעו”ד. עורך הדין העוסק במקצועו נחשב בעינינו כעובד ציבור המשרת את האינטרס הציבורי, על כן הוא זכאי למלוא ההגנה מטעם רשויות המדינה באשר הן”, כותבת אולמן לאחד ממפקדי תחנת משטרה בצפון הארץ.

באחת מפניותיה האחרונות לאמיר אוחנה לגבי אחד מעורכי הדין, כתבה אולמן:
“אני פונה אליך על מנת שתפעל לגנות ולמגר את התופעה הנלוזה אשר פוגעת בעבודת משרת הציבור ובשלטון החוק במדינת ישראל”.

השר אמיר אוחנה בביקור בחיפה (צילום: תקשורת שר הבט״פ)
השר אמיר אוחנה בביקור בחיפה (צילום: תקשורת שר הבט״פ)

מלשכת השר לביטחון פנים לא התקבלה תגובה בקשר למקרי האלימות כלפי עורכי דין.

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
כל דיווח או תלונה המתקבלים במשטרה ומעלים חשד לעבירות פליליות בכלל ואלימות בפרט, נבדקים ומטופלים במקצועיות וביסודיות. גם במקרים אלו, מיד עם קבלת התלונות, נפתחו במשטרה חקירות, כשבאחד המקרים נעצר חשוד במעשה. המשטרה ממשיכה בחקירה ומבצעת את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. זהבה אמר/ה

    תמימות לשמה להאמין שאמיר אוחנה יעשה משהו בנדון מלבד לקשקש. זמנו ומרצו מופנים ללקק למושחת.

  2. נעמי נמרי אמר/ה

    רצח נתעב של אדם גדול מכל הבחינות.אדם טהור שרק ביצע את עבודתו נאמנה.זכות גדולה היתה לי להיות חברתו .ביום זה,יום השואה,ראוי לציין שאפרים נולד בפולין אחרי השואה להורים שורדי שואה ועלה כילד לישראל.לפני 9 שנים עשינו ביחד מסע לפולין ,למחנות ההשמדה .

  3. amalia.david47@gmail.com אמר/ה

    הרוצח הינו חלאת המין האנושי שמקומו בכלוב של חיות טרף שינעצו בו את מלטעותהם והיה לטרף לחיות היות וכלא זה פרס עבורו הוא פרס קודם כל ליסבול ולראות את ילדו יתענו במחלות קשות ואחר כך יזרקו לכלוב עם חיות טרף ואולי עם יתר ילדו ואישתו ובעולם הבא ישרף באש הגהנום

הגיבו כאן לכתבה