"סוגרים את בז"ן עד 2025" | החיפאים עולים לירושלים • שלישי 4/5/21

מחר יום שלישי 4/3/21, המאבק להבראת מפרץ תוך סגירת המפעלים הפטרוכימיים המזהמים והמסוכנים בלב מטרופולין חיפה, עולה למאהל מחאה בן שלושה ימים בירושלים.

משם נצא לפעולות נוספות מול מקבלי ההחלטות, כדי להשמיע מקרוב את קולם של תושבי מפרץ חיפה שלא מוכנים לחכות עשור לסגירת בז"ן ותש"ן כפי שהוצע בטיוטת דו"ח המלצות ועדת המנכ"לים.
גם מטרופולין חיפה רוצה אוויר הרים צלול כיין!

הצטרפו אלינו, הזמינו חברים ומשפחה ירושלמים ובואו לקחת חלק במאהל.

את האירוע מובילים 'מגמה ירוקה' בשותפות עם 'קהילת מנקים את מפרץ חיפה', 'המרד בהכחדה', 'צלול', 'יישובי זבולון להבראת מפרץ חיפה' ו'הורים למען האקלים' ו'שומרי הבית'.

רוית שטוסל, מרכזת 'קהילת מנקים את מפרץ חיפה':

כפי שראינו בליל שישי האחרון, בשריפה הנוספת שהתרחשה במתחם בז"ן, אין לנו את הפריבליגיה להמתין 10 שנים. הימצאותם של מפעלי הפטרוכימיה בצמידות למרכזי מסחר ובילוי ולבתי מגורים הינה סכנה מיידית וזאת בנוסף להיותם מקור לזיהום ותחלואה. על ועדת המנכ"לים לקצר מועדים ויעדים בהמלצתה. את בז"ן ותש"ן ק.חיים חייבים לסגור עוד ב-2025.
רוית שטוסל, מרכזת 'קהילת מנקים את מפרץ חיפה':

יובל ארבל, רכז ים וקשרי ממשל ב'צלול':

אנו דורשים לסגור את בז"ן והתעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה מוקדם מעשור; אנו דורשים לא להחליף אותם במכלי חרום לדלקים וגפ"מ בלב המטרופולין. צרכים לטפל גם בזיהום האוויר מהאוניות והנמל, לשקם את הקרקעות המזוהמות ואת נחל הקישון לפארק טבע וספורט ימי לכל תושבי המטרופולין. השקעות אלו יחזקו ויימשכו תעשיית הי-טק נקייה ואוכלוסיה חזקה לחיפה, ויתרמו לתל"ג הלאומי, ויצירת מוקדי תעסוקה חדשים.
דר יובל ארבל (צילום: עמרי שפר)

מתי בן אהרון, חבר בהתארגנות 'המרד בהכחדה חיפה':

בלב מצב חירום אקלימי אקולוגי חריף – איפוס פליטות עד 2025 הוא צו השעה.
וזה בדיוק מה שצריך לעשות עם התעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה – לסגור. לצד הזיהום, הסכנה הבטחונית והבריאותית, איכות הסביבה ועתיד העיר ותושביה, התעשייה במפרץ אחראית על כ 2% מהפליטות בארץ באופן ישיר.
אסור לחכות חייבים לסגור עכשיו למען העתיד של כולנו.
מתי בן אהרון, חבר בהתארגנות 'המרד בהכחדה חיפה'

המאבק להבראת מפרץ חיפה צריך אתכםן עכשיו!

תגובה
  1. גבר אמר/ה

    מי ידעג לעבודה לאנשים

לא ניתן להגיב