“הרגשתי מושפל והתביישתי” • פדי רואש הוצא מישיבת מועצה על ידי שוטרים | צפו

רואש מוצא מהישיבה בנשר (צילום: שלומי זינו)

האזרח פדי רואש הוצא מישיבת המועצה בנשר ע”י קצין משטרה ו-5 שוטרים נוספים

פדי רואש הגיש תלונה בתחנת משטרת זבולון נגד ראש עיריית נשר וקצין משטרה, לאחר שהתבקש לצאת מישיבת המועצה שדנה בתקציב לשנת 2021 ושוטרים הוזעקו למקום כדי לפנותו.

פדי רואש (62) הוא איש ליכוד ואיש עסקים, ופעיל חברתי בנשר. לא פעם העביר רואש ביקורת כלפי העירייה, ארגן עתירה מנהלית נגד רבי קומות וגם פעל בשיתוף עם רועי לוי בתכניות שונות.

רואש מוצא מישיבת המועצה | צפו

עד לפני הקורונה, השתתף רואש באופן קבוע בישיבות המועצה. ביום שלישי האחרון (16/3/21), כאשר הותר לאזרחים להשתתף בישיבות תוך שמירה על מגבלות הקורונה, הגיע רואש לישיבה שדנה בתקציב לשנת 2021, האירוע הסתיים בעיכובו על ידי שישה שוטרים.

רואש ושלומי זינו, יו”ר סיעת הליכוד וראש האופוזיציה בעיר, טוענים שכשנכנס רואש לאולם, נאמר לו ע”י ראש העיר לצאת, בטענה של הסגת גבול. רואש סירב לצאת וראש העיר רועי לוי קרא לקצין המשטרה, שהגיע עם חמישה שוטרים.

רואש סיפר לחי פה – תאגיד החדשות: “הרגשתי מושפל והתביישתי. אני המום. בישיבה הזאת נחצה קו אדום”. רואש ביקש להוביל אותו לתחנת זבולון והגיש תלונה על השוטר ועל ראש העיר. “זה עוול מה שנעשה לי, זאת משטרה בשירות ראש העיר”.

תוך כדי הגשת התלונה, הגיע שוטר עם שש עדויות מחברי המועצה על מה שקרה. “מדוע אי אפשר היה לקחת ממני תלונה במקום? במה אני שונה מהם? מדוע שלחו שתי ניידות עם סירנות?”, תוהה רואש. 

שלומי זינו שנכח בישיבה שלח הודעה לרועי לוי ע”י עורך דין עמית חדד, וטוען שבישיבה נעשתה פרובוקציה. זינו מבקש לקיים דיון חוזר, ובמידה שהבקשה לא תענה, תוגש עתירה לבית משפט. 

שלומי זינו:

חבל שלאחר שנה תמימה בה כל ישיבות מועצת העיר מפוצצות על ידי ראש העירייה ואיש לא פוצה פה, כך גם רשויות החוק, הגענו לשיא, כשגם ישיבת מועצת העיר בנושא תקציב העירייה ואישור הדו”חות הכספיים, מפוצצת בפרובוקציה מבזה. מועצת העיר ועיריית נשר אינם עסק פרטי או חצר ביזנטית של איש, ויש לקיים דיונים באופן שקוף לציבור תוך כדי מתן זכות השתתפות, הן לחברי מועצת העיר שנבחרו לייצג את ציבור תושבי העיר והן לתושבי העיר עצמם. אני מתבייש במשטרת ישראל שפעם אחר פעם פועלת בניגוד לסמכויותיה ומתערבת באופן בוטה בפוליטיקה בעיריית נשר. גם לכך נשים סוף. אני קורא לכל תושבי העיר נשר לחזור ולהגיע לישיבות מועצת העיר ולהשתתף בדיונים על פי החוק.

מעיריית נשר נמסר בתגובה לחי פה – תאגיד החדשות: בישיבת המועצה, אזרח התחמק ממאבטח העירייה המוצב בכניסה לבניין ונכנס לבניין העירייה, זאת בניגוד להנחיות התלויות בכניסה למבנה.

לפי סעיף 9 (א) לתקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (הגבלת פעילות במקומות עבודה), תש”ף-2020 ולאור העובדה שלא יכל להתקיים המרווח הדרוש בתקנה, הוגבלה כניסת תושבים לישיבת המועצה.

עם זאת, מועצת העיר שנערכה ביום שלישי, כמו כל המועצות לפניה, הועברה בשידור חי בדף הפייסבוק של העירייה ושקופה לעיני הציבור. כאשר התבקש האזרח לצאת מחדר המועצה, כי הוא מפר את ההנחיה, הרים את קולו גידף את חברי המועצה, סירב לצאת מחדר המועצה, והפריע להמשך התקין של הישיבה, לא נותרה ברירה אלא להזמין את השיטור העירוני שלבסוף קיבל החלטה לפנותו מהמתחם לאור התנהגותו”.

מהמשטרה נמסר בתגובה לחי פה – תאגיד החדשות: האזרח עוכב כדין. הטיפול החקירתי בעניינו יבוצע בהמשך.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. עו"ד שמואל שטיינר אמר/ה

    חבל שבמירון לא היו השוטרים הללו

  2. עו"ד שמואל שטיינר אמר/ה

    תגיש תלונה במח”ש מדובר בחוסר סמכות של המשטרה לעכב לחקירה אזרח שומר חוק שהגיע לדיון במועצה במקום ציבורי לא הפריע לדיון

הגיבו כאן לכתבה