"הכביש ירוד עד כדי סכנת חיים" | הצעתה של סופי נקש

"דרוש טיפול מידי! | כביש הטכני הוא כביש ירוד עד כדי סכנת נפשות"

חברת מועצת העיר סופי נקש, הגישה לראש העיר הצעה לסדר, בנושא ריבוד ושיקום כביש הטכני, שהינו עורק ראשי המקשר בין הקריות לחיפה.

בהצעתה כותבת נקש, כי מצב הכביש הינו ירוד, עד כדי שהוא מהווה סכנת חיים, ומבקשת להביא להצבעה ולהחלטה שעיריית חיפה תרבד ותשקם את הכביש, על חשבונה, עוד השנה.

בהצעה מפרטת נקש, כי הנתיב הימני לשני הכיוונים, הן זה המוביל מחיפה לקריות והן בכיוון הנגדי, אינם ראויים לשימוש וכל מי שנוסע בהם מסתכן בנזק לרכבו או חלילה גרוע מכך, בפגיעה גופנית במקרה של תאונה. הכביש בנוי כך שכל הרכבים והמשאיות מתרכזים בנתיב השמאלי, דבר שמכביד על התנועה ומסכן את הנוסעים בנתיבים הללו.

נקש מוסיפה כי לא ניתן לחכות עד להוצאת תכנית חיבורי הנמל לפועל, בתוכה נכלל הטיפול בכביש. נכון לעכשיו התוכנית מתעכבת וייקח לפחות שנה או שנה וחצי עד שיבוצע דבר בכביש, על כן, על העירייה לטפל בכביש הזה ולתקנו על חשבונה, ולאחר מכן לקזז ולהתחשבן עם מנהלי פרויקט חיבורי הנמל.

סופי נקש

נקש אמרה בשיחה לחי פה:

כל הזמן דיברו על כך שהכביש הוא חלק מפרויקט חיבורי הנמל וכשיצא לפועל, הוא יטופל. אבל אנחנו לא יודעים מתי יבוצע הפרויקט אם בכלל, והכביש הזה מידרדר מיום ליום. בכל גשם המצב נהיה יותר ויותר קטסטרופלי. מדובר בסכנת נפשות. אני חושבת שזה נושא מאוד חשוב ועם כל הכבוד לכולם ולראש העיר, שחושבים על תכנית אב לטיפול בתשתיות, אנחנו מדברים על עורק כ"כ מרכזי, שאי אפשר לחכות יותר. חיכינו שנתיים. אני מקווה שמועצת העיר תצביע בעד, כי אי אפשר להמתין עד ביצוע חיבורי הנמל ותוכניות האב. אני בטוחה שחברי המועצה וראש העיר מבינים את המצוקה ואת התושבים ולכן הם לא יתנגדו ויצביעו בעד ריבוד הכביש הזה בהקדם, על מנת לעזור לתושבים.

הצעתה של נקש:

4 תגובות
 1. אלי אמר/ה

  יש לברך את גב' נקש על יוזמתה. עם זאת, כבישים רבים בעיר נמצאים במצב דומה. ביניהם, צומת חורב, חלקו העליון של כביש פרויד ( בין חורב לסבידור ) צומת מצה ועוד ועוד. טוב תעשה העיריה והעומדת בראשה אם תטפל גם במקומות אלו
  לפני שכל מי שנוסע בהם, מסתכן בנזק לרכבו או חלילה גרוע מכך, בפגיעה גופנית במקרה של תאונה.

 2. זאב אמר/ה

  אני לא מסכים אם גב נקש בכלום ….אבל בדבר הזה היא יוצאת מלכה אמיתית ..הכביש הזה זה סיוטטט אחד גדול פשוט סיוט דחוףף לתקנו במיידי!!!! ואם בזכות זה היא זירזה את המהלך שאפו גדול לגב נקש שצריך לפרגן אז מפרגנים

 3. אייל אמר/ה

  יש עשרות כבישים במצב דומה וגרוע לא פחות.
  כי ראש העיר לשעבר, שהיה גם ראש הרשימה של הגברת סופי נקש וחבריה לסיעה סגניו לשעבר אלמוג ואבוחצרה הזניחו והפקירו את התחזוקה בחיפה של הכל: גנים, מבנים, גשרים, כבישים, טיילות, גרמי מדרגות
  תסתכלי בראי גברת נקש, אתם הייתם סכנת החיים לכל חיפה.

 4. עופר אמר/ה

  היא צודקת הגיע הזמן לסדר את הכביש הזה

לא ניתן להגיב