מזכירה רימתה את חברי הקיבוץ גנבה וגרמה להפסד של מעל מיליון ש"ח לקיבוץ

כתב אישום הוגש נגד תושבת קיבוץ יגור, המואשמת בכך שבמסגרת עבודתה כמזכירה בקיבוץ, קיבלה במרמה מחברי הקיבוץ סכומי כסף משמעותיים וגרמה להפסד כספי של מעל מיליון שקלים לקיבוץ

לפי כתב האישום, אותו הגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית משפט השלום בעיר, באמצעות עו"ד משה אייל, במהלך השנים 2012 עד 2017, במסגרת עבודתה של הנאשמת כמזכירה בענף הבניין במזכירות הקיבוץ, נהגה הנאשמת להציע לחברי הקיבוץ אשר בקשו לשפץ את בתיהם או לרכוש אביזרים או כלים סניטריים לבתיהם, לבצע את הרכישה מספקים אשר עובדים מול מחלקת הבניין, באמצעות תשלום במזומן בלבד.

הנאשמת הציגה בפני הרוכשים מצג כוזב לפיו, אם ימסרו לידיה סכומי כסף במזומן, הם יזכו להנחות משמעותיות. את הכסף המזומן ששילמו לידיה לא העבירה לספקים ושלשלה אותו לכיסה.

במקום להעביר את הכספים לספקים, הנאשמת העבירה את החשבוניות שהוצאו על ידי הספקים לתשלום במחלקת החשבונות של הקיבוץ, על מנת שהקיבוץ ישלם לספקים את סכומי הרכישות. כל זאת עשתה במטרה לרמות ולהסתיר את גניבת הכספים על ידה.

בעקבות מעשיה של הנאשמת שילם הקיבוץ לספקים עבור הציוד שסופק לרוכשים – סכום מצטבר של 1,270,212 ₪. הנאשמת קבלה במרמה או בגנבה מהרוכשים, במהלך התקופה הרלוונטית, סכומי כסף במזומן, המצטברים לסכום של 592,640 ₪, וזאת בנסיבות מחמירות, המתבטאות בהיקף הסכומים, בריבוי המקרים, ובניצול תפקידה והאמון שניתן בה לאורך שנים ארוכות בביצוע המעשים. בנוסף, נמנעה הנאשמת מלדווח על הכספים לרשויות המס, ובהתאם לכך הואשמה גם בעבירות על פקודת מס הכנסה.

עו"ד תומר נוה
עו"ד תומר נוה

בא כוחה של הנאשמת עו"ד תומר נוה מסר לחי פה:

הנאשמת מכחישה מכל וכל את החשדות נגדה, וממתינה בקוצר רוח לבית המשפט.
6 תגובות
 1. גילי אמר/ה

  ממתינה בקוצר רוח למשפט שלה ? איזה ניסוח טפשי

 2. דני אמר/ה

  ומה עם אלו שהסכימו לשלם במזומן.?
  הם ידעו שזה לא חוקי…….שיוכלו אותה בשקט
  גם הם רמאים כמו המזכירה

 3. דוד אמר/ה

  ומה עם החברה הטובים מלח ופלפל הארץ ששילמו לה בלי קבלות מה הם עיוורים? מה הם לא יודעים שהיא עובדת עם ספקי הקיבוץ? אלא מה העדיפו לקנות בזול במזומן ובשושו על חשבון הקיבוץ.
  אז גם להם יש חלק באשמה.

 4. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יש לכבד החלטות בית משפט.חג אורים שמח

 5. גוגו אמר/ה

  עורכי הדין בישראל הם חלק מהמירמה הגדולה המתרחשת יום יום במחוזותינו.כל אחד יודע בטח הפליליסטים ביותר שלא מדברים עם משטרה ללא נוכחות עורך דין כי הכל זה מערה בתוך הצגה כוללת של טריקים ושטיקים.אתה עושה פשע והמשטרה צריכה להוכיח פשע ועורך הדין צריך להוכיח רק ספק סביר.

 6. אחד שנעקץ ע"י הקיבוץ אמר/ה

  מגיע להם כלכך מגיע להם! אמרתי להם עוד אז שהם קיבוץ של נוכלים

לא ניתן להגיב