תלמידי התיכון בחיפה נלחמים על החינוך בזמן הקורונה: "אנחנו נרקבים בבית!"

מחאת התיכוניסטים

תלמידי הריאלי בחיפה במחאה על המדיניות שמונעת מתלמידים חינוך לערכים, לאזרחות ולידיעת הארץ

מטה מאבק התיכוניסטים, המובל על ידי תלמידות ותלמידי בית הספר הריאלי העברי בחיפה, יפתחו בסדרת הפגנות כנגד המדיניות אשר מונעת מתלמידי ישראל חינוך לערכים, לאזרחות ולידיעת הארץ, לטענתם. ההפגנה הראשונה מתקיימת בשעה זו (15/11/20) מחוץ לשערי ריאלי בית בירם בחיפה, ולאחר מכן יפגינו מחוץ לכנסת, ויציגו תכנית ״רמזור״ משלהם לחזרה לשיעורי חינוך ומסעות שנתיים. "אנחנו נרקבים בבית״, הם אומרים.

מחאת התיכוניסטים

"לא לומדים את התכנים המשמעותיים"

ממטה המאבק נמסר: ״אנו מוחים על היעדר שיעורי מחנך, על היעדר היכולת לצאת למסעות להכרת הארץ״ אומרת גל פורמן, דוברת המחאה, ״המחאה שלנו מגיעה מעומק הפגיעה, אנחנו יושבים בבתים ומרותקים למסכים, לומדים אלגברה אבל עוד רגע אנחנו בצבא ואת התכנים המשמעותיים לחיים אנחנו כבר לא מקבלים וזה אפילו לא על סדר היום. כלל פעילויות החינוך יכולות להתקיים בחוץ, ועדיין המדיניות לא מאפשרת לזה לקרות״.

רותם ארנברג

רותם ארנברג, תלמידת י"ב מסרה לחי פה:

אנחנו מפגינים היום על החינוך שלנו. אנחנו משמיעים את קול התלמידים שנעלמו וכבר כמעט שנה נמצאים בבית. אנחנו רוצים להעביר את המסר, שמבחינתנו בית הספר הוא הרבה מעבר לציונים ובגרויות. בית הספר זה ערכים, טיולים, הכרת הארץ, הכנה לצבא ובעיקר חברים וחוויות שמעצבות וכל כך משמעותיות בשנות התיכון שלנו. אנחנו קוראים לכל מי שהחינוך חשוב לו, שבני הנוער חשובים לו, לבוא ולהצטרף למחאה. אנחנו מאמינים שרק כך נוכל להשמיע קול אחר, למען החינוך של כולנו.

ביום 25/11 מתכוונים התלמידים לעלות לירושלים.

מחאת התיכוניסטים
3 תגובות
 1. אבי אמר/ה

  עצוב שתלמידים בשנת 2020 מנוצלים למאבקים פוליטיים.
  במקום להשקיע את הזמן בלאהוב את הסביבה, לתרום לחלשים ולשמור על הבריאות, מנצלים אותם הוריהם הבורגנים לפוליטיקה קלוקלת.
  מזל שיש אליאנס, חוגים ועירוני ג'.

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  בשביל מה הפגנות.הכל יהיה בסדר.שבוע טוב

 3. חיפני אמר/ה

  בחיפה, כמו בכל הארץ, אין "חינוך'.
  יש שרוצי שמרטף לאפשר להורים להתפנול לעסוקיהם.

לא ניתן להגיב