תביעה של כ-10 מיליון שקלים נגד רשת “ויקטורי” בבית הדין בחיפה

shutterstock סופר מרקט אילוסטרציה

הרשת והחברה מחייבות את הקופאיות לרכוש בגדי עבודה על חשבונן ולא משלמות להן החזרי נסיעה

שתי קופאיות העובדות ברשת “ויקטורי”, הגישו לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, באמצעות עו”ד איתן פלג מחיפה, תביעה ייצוגית בסך 10 מיליון שקלים, נגד רשת “ויקטורי” וחברת השמה ומיון, על שאינן משלמות את מלוא הוצאות הנסיעה שלהן למקום העבודה, ועל כך שמנכים משכרן תשלום עבור בגדי עבודה, בניגוד לחוק.

shutterstock סופר מרקט אילוסטרציה
shutterstock סופר מרקט אילוסטרציה

בתביעה נגד הרשת וחברת ההשמה, טוענות שתי קופאיות שהועסקו ברשת, כי לא קיבלו את מלוא החזרי הנסיעות המגיעות להן, זאת בשעה ששכרן מגיע לכ-2,500 שקלים בחודש וההחזר עבור נסיעות שלא קיבלו הגיע לכ-75 שקלים מדי חודש, “המהווה עבורן סכום משמעותי ביותר בשל שכרן הנמוך”. העובדות ברשת מועסקות בחלקן באמצעות חברת כוח האדם, שגם היא נתבעת.

בנוסף הצהירו העובדות, כי בעת קבלתן לעבודה, נאלצו לחתום על חוזה העסקה שבו הסכימו לרכוש ביגוד שהיה למעשה חלוק עם לוגו של הרשת, כך שאין לבגדים הללו כל שימוש מחוץ לעבודה. עבור הביגוד נוכה משכרן סכום של 27 שקל.

עו”ד איתן פלג טוען, כי על פי חוק, אין למעביד, המשלם שכר מינימום, כל זכות לנכות תשלום מסוג זה מהעובדים, וכי המעסיקים סרבו לתת לעובדות העתק מחוזה העבודה עליו חתמו.

בתביעה הייצוגית נטען כי רשת “ויקטורי” מעסיקה כ-3,000 עובדים, והדרישה היא להחזר כספי  בשל אי תשלום הוצאות נסיעה מלאות והורדת דמי ביגוד לתקופה של 7 השנים האחרונות, לכן התביעה מוערכת בסך של כ-10 מיליון שקלים.

עו”ד איתן פלג

עו”ד איתן פלג, המתמחה בהגשת תביעות ייצוגיות:

מדובר במאבק משפטי על מנת לעשות צדק עם עובדות מוחלשות, שנאלצות לעבוד בתנאים אלה, מבלי שיש להן את הכוח להיאבק על קבלת הזכויות הבסיסיות שמגיעות להן על פי חוק. לא מתקבל על הדעת שמעסיקות כל כך חזקות יפגעו כך בעובדיהן החלשים, הלא מאוגדים והזמניים ואף יתעשרו על חשבונם בסכומים נאים.

נשיא ביה”ד לעבודה בחיפה, השופט אלכס קוגן, קבע מועד לדיון בתביעה הייצוגית וקבע שעל הנתבעות להשיב תוך 90 יום על התביעה.
מרשת “ויקטורי” לא נמסרה תגובה.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. שרי אמר/ה

  הנהנתן המדושן אייל רביד, מנכ”ל ויקטורי, לא רואה ממטר את הלקוחות המממנים אותו… צוחק בדרך לבנק תודות למגיפת הקורונה…💰💰💰.
  מתי בפעם האחרונה “ביקר” בסניפי הרשת בניהולו, להיווכח בחרפה…
  בהצלחה לעובדות שלקחו יזמה ותבעו את זכויותיהן ✌

 2. יובל אמר/ה

  חבל שרק 10 מליון, צריך קנס שיהיה כל כך כבד שלא ינסו דבר כזה לעולם. לקחת מהחלשים. לא להאמין.

  1. גוגו אמר/ה

   במקרה של הצלחה בתביעה יבואו גם תביעות לבית הדין לעבודה דרך משרד העבודה שאת הקנסות מעבירים לאוצר.יש את רשות ההגבלים העיסקיים שמתפקידה לוודא שרשת שבולעת רשת אחרת על סניפיה ועובדיה תתחייב בחוזה לרשות ההגבלים העיסקיים לא להתעמר ולא לנצל ולא לעשוק את העובדים שנקלטים אצלה מהרשת שקנתה אבל מי שמכיר את התחום יודע שהשחיתות פשתה גם שם והעובדים המוחלשים אותם אף רשות לא מייצגת שהרי אם גונבים לעובדת שעובדת חצי משרה בשביל אלפיים חמש מאות שקל את קצובת הנסיעות בסך שבעים וחמישה שקלים בחודש כל חודש ומחייבים אותה לקנות חלוק בעשרים ושבעה שקלים עם סמל הרשת הרי ברור שנעשה פה עושק של חלשים ולכן כאן תאמינו לי צריך לבוא הציבור ולהשבית קניות באותה רשת רק לשבוע הרי אין לכם מושג כמה כוח זה יתן לציבור שמשבית רשת לשבוע שהרי כל ההוצאות של עובדים שכירות מבנים ומה לא משולמים אם יש עבודה או אין עבודה ואז כשאתה משבית לרשת הכנסות לשבוע זה העונש הכי רציני ובכי מוסרי גם שהציבור משתתף להגנת אותם עובדי רשת מנוצלים.ותאמינו לי כל רשת תתחיל לחשוב פעמיים לפני שהיא נוגעת באגורה של עובד שחוק.

 3. סופר אמר/ה

  מעולה חבל שלא תבעו יותר

 4. רחלי אמר/ה

  זה עוד בקטנה. הם לא משלמים לנו שעות נוספות ופשוט מעבירים את השעות האלו לימים אחרים ולא מוכנים לתת לנו שוח שעות ומשקרים לעובדים שאסור לתת דוח שעות של העובד. הלוואי שמישו יעשה צדק שקל לא הצלחתי לקבל מהם מכל מה שהם חייבים לי

 5. לימור לבין אמר/ה

  יופי אז אולי גם אני אצליח להעלות את ויקטורי לכותרות בצורה שלילית כמובן מפני שאני יושבת כבר חודש בבית עם יד שבורה כיוון שהתהפכתי בתוך המקרר
  אני מנהלת מעדניה בויקטורי, ובזמן האחרון לפני הפגיעה התחילו להכניס למקרר הגבינות שלי כל מיני מוצרי מדף של קירור,כמו פסטרמות, בשרים, והשיא היה ביום רביעי ה25/11,כשהכניסו לשם משטח של בשר!!!למקרר גבינות, משטח של בשר!!!,בלי הרבה יכולת לזוז ניסיתי לסדר במקרר הזמנות שהגיעו אליי מתנובה וגד, תוך כדי תנופה, נתקלתי בעוצמה במשטח של הבשר וממש עפתי על הרצפה, היד נשברה לי וכל הגוף כאבים, אני כרגע לא יכולה ללכת בחוץ ללא תמיכה ובטח שלא לעבוד, פיצויים מויקטורי עוד לא קיבלתי, אבל האורטופד שעשה לי את הצילום בהדסה עין כרם אמר שיש שבר בעצם הסירה, ושחודשיים אני צריכה להיות בבית ולא להוריד את הגבס

הגיבו כאן לכתבה