ח”כ ציפי לבני בביקור בבית הספר ליאו באק, חיפה – בחירות 2015

ליאו באק – לימודי אזרחות ועידוד תודעה פוליטית
ח”כ ציפי לבני ביקרה במרכז חינוך ליאו באק וניפגשה עם תלמידי השמיניות לשיחה בת שעה ולאחר מכן התארחה בחדר המורים ושוחחה על תפיסותיה עם מורי החטיבה העליונה

00_דני_פלר_וציפי_לבני.JPG

 

ביום ב 12.01.15 הגיעה ח”כ ציפי לבני לביקור בליאו באק במפגש שהתקיים בפורום רחב של תלמידי שמיניות עלו שאלות רבות שהתייחסו לעמדות הפוליטיות כלכליות וחברתיות של ח”כ ציפי לבני. בפתח דבריה התייחסה לבני להתרשמותה מן הפעילות של תלמידי ליאו באק בפרויקטים שונים המבטאים מאבק בגזענות שמירת זכויות אזרח ושאיפה לשלום. בהקשר זה הזכירה את פרוייקט “תופי השלום” עליו נכתב לאחרונה בידיעות חיפה. פרויקט מוסיקלי משותף לתלמידי ליאו באק ולתלמידים ערביים. ליבני עמדה על הצורך המידי לשפר את האווירה כלפי ישראל בזירה הבינ”ל, שכן אבו מאזן מנצל זירה זו בה אנו חלשים לדבריה. בזירה זו השטחים אמרה ליבני ניקראים קולוניות וישראל נתפסת כקולוניאליסטית.

בהבטים החברתיים כלכליים התייחסה ליבני לעמדות הליברליות של שות]יה לדרך לרבות הרצוג וטרכטנברג יחד עם הצורך לשנות רגולציה, לדוגמא הצורך לשנות בתחום הדיור תוך שינוי ברווחי המדינה הנובעים מן המונופול על הקרקעות של מנהל מקרקעי ישראל.
בהמשך החודש יפגשו תלמידי השמיניות עם יתר מנהיגי המפלגות לרבות לפיד כחלון והשר בנט, שאישרו כבר בואם לליאו באק. פסלר: “בראשית החודש הבא יתקיים בליאו באק יריד בחירות בחסות ובשיתוף mako . אנחנו 1 מתוך 28 בתי”ס בארץ שיתקיימו בהם ירידים כאלו והיחידים בחיפה. היריד כולל “שוק” דוכנים לפי מפלגות ומפגש בלתי אמצעי עם מועמדים וחכי”ם, פאנל בחירות שבאולם הספורט והצבעה בקלפיות”. בליאו באק זו מסורת לקיים בחירות דמה, כחלק מן החינוך לחשיבה והתנהגות דמוקרטית.” ראוי לציין כי במהלך חודש דצמבר הוקדשו בליאו באק שעורים לדיון בזכויות אזרח ומלחמה בגזענות. במהלך החודש שלחה שגרירות ארה”ב בישראל הנמצאת בקשר עם מרכז חינוך ליאו באק, נציג מטעמה, קפטיין בנג’מין קופמן, להפגש עם תלמידים ולשוחח עמם בנושאים אלו.שגרירות ארהב תורמת לקימה של הקיטנה היהודית ערבית המתקיימת במתנ”ס ליאו באק כ 20 שנה ברציפות.

 

הגיבו כאן לכתבה