“הוגו שלי” זכתה בפרס ההצגה הטובה היותר בפסטיבל חיפה להצגות ילדים 2020 | צפו

הוגו שלי (צילום: תאטרון חיפה))

בטקס מקוון שהתקיים אמש (ה’ 15/10/20) הוכרזו הזוכים של “פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-30 להצגות ילדים” לשנת 2020 | צפו

לאור הביקוש, החליטו מארגני הפסטיבל על הארכת מועד הצפייה בהצגות עד ה – 17/10/20

למעלה מ – 20,000 צופים צפו בהצגות הפסטיבל במתכונת מקוונת ונהנו משלל הצגות ילדים נפלאות

צפו בשידור הטקס:

פורסם על ידי ‏פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים‏ ב- יום חמישי, 15 באוקטובר 2020

במקום הראשון, בקטגוריית ההצגה הטובה ביותר לילדים פרס קרן תרבות חיפה, זכתה ההצגה ״הוגו שלי” המביאה את סיפורם של נועה וסבא הוגו. לנועה ממש אין חשק לעשות עבודת שורשים. לאט לאט, בעזרת פסלי עץ ייחודיים, צללים, מוסיקה חיה ואפילו הומור, חושף סבא הוגו את הסיפור שלו בפני נועה. סיפור אנושי סוחף על תקופה בה השתולל הרוע בעולם, ועל הטוב הטמון בבני האדם. הסיפור שמספר סבא הוגו לנועה מלא באהבה ואומץ ויש בו רק אנשים טובים.

את ההצגה ביימה נעמי יואלי. על פי מחזה מאת שחר סיטנר ורונית קנו. המחזה מבוסס על סיפור חייו של ז’ק קנו. לזכרם של פרנסואה ומריה קנופס והכומר יאן ברויאן מבלגיה. חסידי אומות עולם. והשתתפו בה – יהונתן בן חיים, אילה דנגור, רונית קנו.
מנימוקי השופטים בבחירה: “זוהי יצירה שכולנו נכבשנו בקסמה. על הבמה משפחה של שחקנים, בובות ומוזיקה מופלאה. היוצרים יצרו יחדיו הצגה קטנה עם לב גדול, המשתמשת במכלול אמצעים תיאטרליים יפים ועדינים ומשרטטת בדיוק רב חוויה ייחודית ומרגשת, מלאת אהבה, פיוט, אופטימיות ותקווה.”

ההצגה זכתה בפרס כספי בשווי 10,000 ₪ מתנת קרן תרבות חיפה.
מתוך מאות ההצעות שהוגשו בשלבים המוקדמים של התחרות, נבחרו חמש הצגות מקור לתחרות בראשותו של המנהל האמנותי איציק ויינגרטן, אשר בלטו באופן מובהק ובעלות שפה תיאטרלית ייחודית ועשירה. ההצגות שנבחרו קיבלו תמיכה וליווי אמנותי והועלו בבכורה עולמית בפסטיבל.

הוגו שלי, ההצגה הזוכר פסטיבל הצגות ילדים 2020 (צילום: תאטרון חיפה)
הוגו שלי, ההצגה הזוכר פסטיבל הצגות ילדים 2020 (צילום: תאטרון חיפה)

ועדת השופטים

הזוכים בפרסים השונים נבחרו על ידי ועידת השופטים שכללה את: השחקנית – לירית בלבן, השחקן – ירון ברובינסקי, מחזאית ובמאית – שירילי דשא, שחקן, מחזאי ותסריטאי – אורי אוריין, מנכ”לית היכל התרבות כרמיאל ויועצת אמנותית פסטיבל מחול כרמיאל- לילך וקסמן – רנה.
במסגרת השינויים שייצר הפסטיבל כתוצאה מהקורונה והסגר הכללי שהוכרז על מדינת ישראל במטרה לשטח את נתוני התחלואה, הצגות המקור של הפסטיבל צולמו באורך מלא והועלו לשידור באופן מקוון בפלטפורמת ה VOD של תיאטרון חיפה. בנוסף להצגות, השידור כלל גם ראיונות עם יוצרי ההצגות ומנהלי הפסטיבל וסיפק הצצה אל הנעשה מאחורי הקלעים של הכנת הפסטיבל, לצד הצגות נוספות משנים קודמות – במסגרת המחווה ל 30 שנות פסטיבל.

הפסטיבל הוכרז כהצלחה

הפורמט הוכרז כהצלחה כאשר למעלה מ-20 אלף איש צפו בהצגות במהלך ימי הפסטיבל.
שר התרבות והספורט חילי טרופר, בירך בטקס את היוצרים והזוכים והביע את שביעות רצונו מהיוזמה לקיים את הפסטיבל למרות הקשיים והאתגרים.

חילי טרופר (צילום: דודי מיינבלום)

שר התרבות, חילי טרופר:

ברכות גדולות לכל הזוכים וליוזמי הפסטיבל בראשם מנכ”לית התיאטרון ניצה בן צבי שלא ויתרו, בתוך תקופה כזו מאתגרת, בתוך הסגר הזה, מצאו את הכוח ואת האומץ ליצור תרבות. בעיני, זו בשורה גדולה ומראה כמה תרבות היא חשובה לנפש. בעיקר הצמא האדיר שהפסטיבל הזה יצר אצל אנשים. מתברר שמדינת ישראל רוצה תרבות, צריכה תרבות, תעשה הכל כדי שהתרבות תחזור כמו בימים קודמים. לא דרך הזום, לא מרחוק, אלא מקרוב קרוב. אז שוב ברכות לזוכים, ליוצרים וליוזמים והמשך יצירה פורה.  
שידור חי מבית מילר - טקס חלוקת הפרסים - פסטיבל חיפה להצגות ילדים
שידור חי מבית מילר – טקס חלוקת הפרסים – פסטיבל חיפה להצגות ילדים

ראש עיריית חיפה ד”ר עינת קליש רותם: “אני מברכת את הזוכים בתחרות הפסטיבל להצגות הילדים הבינלאומי של חיפה. תודה לכל העושים במלאכה. ברכות חמות ליוצרים המוכשרים ואינשאללה בשנה הבאה נוכל לחגוג את הפסטיבל במתכונת הישנה בלי הקורונה. הרבה בריאות. כולי תקווה שבקרוב מאוד נוכל לחזור לחיי תרבות מלאים ועשירים.”
מנכ”לית הפסטיבל ניצה בן צבי: “כולנו תקווה ששנה הבאה הפסטיבל יחזור למתכונתו המוכרת והשוקקת חיים ושנחזור להרגיש את הדופק של הקהל באולמות. אני מודה באופן אישי לכל היוצרים, העובדים והשחקנים ולכל מי שנטל חלק בשנה המאתגרת הזו, ע”מ לייצר חגיגה תרבותית ולהציג את האמנות שלנו ובמיוחד לאלפי הצופים הנאמנים שצפו השנה בפסטיבל במהדורת אונליין בשנתו ה30”

המנהל האמנותי של הפסטיבל איציק ויינגרטן:

חמש הצגות נפלאות בסגנונות שונים, על אנשים ובעלי חיים שיוצאים למסעות מרתקים ברחבי העולם וברחבי הזמן. יוצרים ותיקים ומיוחדים כמו נעמי יואלי, מרית בן ישראל, שהם סמית, חנוך רעים והדס עפרת. לצידם של בימאיות צעירות כמו אביב הורוביץ ועדי גורטלר. יוצרים מוכשרים ומלאי אהבה לתיאטרון ולעולם שלנו, לטבע שסביבתנו ולטבע האדם. אלפים רבים בארץ ובעולם, צפו כבר אונליין בהצגות ועדין אפשר לצפות בהן.

רשימת הזוכים המלאה:
·     פרס הצגת הילדים הטובה ביותר – “הוגו שלי”
·     פרס ציון לשבח על שפה ייחודית – “מעשה בעולם”
·     פרס המחזה – חנוך רעים, “זה פרדיננד!”.
·     פרס הבימוי – חנוך רעים, “זה פרדיננד!”.
·     פרס אנסמבל שחקנים – בו זכו שתי הצגות – ההצגה “מעלית הפלא” רימון כרמי, ערן לחמן, יולי סקר, אמיר פתר, כרמל קנדל. וההצגה “אני רואה בצבע” שחר גליקמן, יובל גנות, סתיו וקנין, אוריה לימור קומורניק, אריאל קורט
·     פרס עיצוב במה ואביזרים – מיכאל הורוביץ ואביב הורוביץ “מעשה בעולם”.
·     פרס התלבושות – ליה חוזה, “מעלית הפלא”
·     פרס המוסיקה – רונית קנו “הוגו שלי”.
·     פרס ציון שבח על המוסיקה – נדב ויקינסקי, “זה פרדיננד!”
·     פרס תאורה – דן קרגר “הוגו שלי”.
·     פרס תנועה – אביב הורוביץ ומרית בן ישראל “מעשה בעולם”.

פסטיבל חיפה להצגות ילדים (צילום: יח"צ)
מעשה בעולם | פסטיבל חיפה להצגות ילדים (צילום: יח”צ)

אודות הפסטיבל:
השנה הפסטיבל ציין את חגיגות ה30 ועמד בסימן עיבודים לספרים ויצירות ויציאה למסעות על כדור הארץ עם ילדים ובעלי חיים שרוצים להכיר אותו ולשמור עליו למען כולנו. הפסטיבל הפך למסורת של עשרות שנים ומושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ ומהעולם. הפסטיבל מעלה הצגות מקור איכותיות ומספק חוויה תרבותית מעשירה אשר מחזקת את המודעות לעולם התיאטרון ולהצגות הילדים.

תיאטרון חיפה מפיק את הפסטיבל ביוזמת ובתמיכת עיריית חיפה ובתמיכת משרד התרבות ומפעל הפיס.


הידיעה המקורית מערב טקס חלוקת הפרסים 16/10/20

קהל יקר, השנה, לראשונה בתולדות הפסטיבל, אנו מזמינים אתכם לצפות בלייב בטקס פרסי פסטיבל ה-30.
צפו בשידור מבית מילר – לייב בחי פה

הצגות המקור המתמודדות בתחרות:

  • אני רואה בצבע
  • מעלית הפלא
  • זה פרדיננד
  • מעשה בעולם
  • הוגו שלי

אנחנו מתרגשים, ואתם?

זה פרדיננד (צילום: תאטרון חיפה)
זה פרדיננד (צילום: תאטרון חיפה)

הגיבו כאן לכתבה