השקת פסטיבל חיפה להצגות ילדים • מכלול רציני של עשייה תרבותית • פסח 2021

האריה הרעמתן והג'ירפה גם (צילום: חי-פה בשטח)

בתיאטרון חיפה התקיימה היום קבלת פנים חגיגית, לכבוד פתיחת הפסטיבל הבינלאומי ה-31 להצגות ילדים שיתקיים ב-29-31 במרץ במהלך חופשת הפסח. במסגרת האירוע, המוזמנים צפו בחמש הצגות בכורה: זה בראש שלך, בנעליו, מכתב הקסם, האריה הרעמתן והג’ירפה גם, אחותי הגדולה מכולם.


רשימת ההצגות – פסטיבל חיפה להצגות ילדים


ניצה בן צבי – מנכ”לית תאטרון חיפה:


אחותי הגדולה מכולם (צילום: חי-פה בשטח)
אחותי הגדולה מכולם (צילום: חי פה בשטח)


בדיקות קורונה ברבע שעה

בכניסה לתיאטרון חיפה הוצב מתחם מערך קורונה מהירות, לילדים מתחת לגיל 16, בכפוף למתווה משרד הבריאות. במתחם הודגם לילדים שהגיעו להצגות, כיצד נעשית הבדיקה בתוך רבע שעה.

בדיקת קורונה לילדים בפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים (צילום: חי-פה בשטח)
בדיקת קורונה לילדים בפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים (צילום: חי-פה בשטח)


ניצה בן צבי, מנכל”ית תיאטרון חיפה ברכה את האורחים וציינה שהילדים החיפאים יזכו במכלול רציני של עשייה תרבותית בשנת 2021.

ניצה בן צבי:

“הייתה לנו שנה לא פשוטה, אבל מאוד חשובה, שלימדה אותנו הרבה תובנות. אחת התובנות המרכזיות של תיאטרון חיפה הייתה שאנחנו חייבים להתייחס לילדים יותר מאי פעם. הבנו שהדרך לטיפול חברתי היא רק הילדים. החברה שלנו זקוקה לטיפול והתפקיד הציבורי החשוב של התיאטרון הוא לפתח את היצירתיות וגם להתייחס לעולם שאנחנו עובדים בשבילו. גם אני, כמנכל”ית התיאטרון, שמה דגש על עולם הילדים. בזכות הפסטיבל, ילדי העיר חיפה בפרט וישראל בכלל, הולכים לזכות בשנת 2021 במכלול רציני של עשייה תרבותית.

הרפתקת הגן המכושף (צילום: אלה אהרונוב)
הרפתקת הגן המכושף (צילום: אלה אהרונוב – חי פה בשטח)

ניצה בן צבי: בשנה האחרונה הפקנו הצגה בגן בנימין ששמה “הגן המכושף”, הגן התרבותי הראשון בישראל. ארגנו סיור תיאטרלי לקבוצות של 20 ילדים והוא יכול להיות גם לתיירים וגם לבתי הספר.

הרפתקת הגן המכושף (צילום: אלה אהרונוב)
הרפתקת הגן המכושף (צילום: אלה אהרונוב)


ניצה בן צבי: “יש כאן חבורה יוצרת בתיאטרון חיפה, שזכיתי בה ושחיפה זכתה בה. העובדים נשארו פה כל השנה ולא הוצאנו לחל”ת אף אחד. צוות שלם נשאר פה ועם הצוות הזה אפשר לעוף”.

המנהל האומנותי של הפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים רועי שגב: “אני מתרגש מאוד שזה קורה. אף אחד מאיתנו לא האמין שהפסטיבל יתקיים השנה וניצה דווקא כן. יש רגעים שאתה אומר ‘הנה! יש חיסונים’ ופתאום הגיע סגר נוסף או מוטציות חדשות. זאת הייתה רכבת הרים, אז אני מוריד בפני ניצה את הכובע, על הנחישות והאופטימיות שלה. אני די בטוח שמה שקורה עכשיו תואם למשפט נבואה שמגשימה את עצמה וכך היה עם ניצה”.

האריה הרעמתן והג'ירפה גם (צילום: חי-פה בשטח)
האריה הרעמתן והג’ירפה גם (צילום: חי-פה בשטח)

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו