פסטיבל חיפה ה-32 להצגות ילדים – חול המועד פסח 2022 • פרטי ההצגות והזמנת כרטיסים כאן!

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים יוצא לדרך בפעם ה-32 בחוה"מ פסח ○ 17-19/04/22

אחרי שנתיים בהן התקיים הפסטיבל ללא מופעים מחו"ל עקב משבר הקורונה, השנה יגיעו לישראל ברכבת אווירית קבוצות תיאטרון רחוב ממדינות רבות אשר ייקחו חלק באירועי הפסטיבל.

חוויה קולינרית בשוק תלפיות בחיפה

קריית הפסטיבל מתפרסת על פני רדיוס רחב, מעבר לגבולות תיאטרון חיפה וגן בנימין. שוק תלפיות הוא מבחינתנו ומבחינת הקהל חלק מהחוויה התרבותית של הפסטיבל – שילוב מנצח של תרבות וקולינריה משובחות!

ברמה המעשית, השוק הוא ממש המשך ישיר של המתחם ונמצא במרחק 6 דק' הליכה מהתיאטרון, כך שהסרטונים ממחישים את החיבור והחוויה החיפאית השלמה.

3 ימים של קרנבל

שלושה ימים של קרנבל בינלאומי וססגוני, בו יוצגו כ-200 הצגות ומופעים מהארץ ומהעולם, שיתקיימו במתחם תיאטרון חיפה, בהן 7 הצגות מקור שהופקו במיוחד לפסטיבל ויוצגו בבכורה עולמית.

ביצת הפתעה (צילום: ג'ראר אלון – עבור פסטיבל הצגות ילדים חיפה)

הצדעה לנעמי שמר

השנה מצדיע הפסטיבל לגיבורת התרבות הלאומית, כלת פרס ישראל – נעמי שמר, בהצגה הפותחת "פרפרים בראש" – מחזמר ישראלי מקורי חדש לילדים משיריה של שמר. כתיבה ובימוי – צביה הוברמן.

פרפרים בראש – הצגה מקורית – הצדעה לנעמי שמר | פסטיבל הצגות ילדים ה-32 חיפה

פרויקט החממה

חידוש נוסף בפסטיבל הוותיק: בעקבות השנתיים האחרונות בצל הקורונה בהן סבלו ילדי ישראל מהיעדר פעילות תרבותית מקורית ועשירה, תיאטרון חיפה עמל בשנה האחרונה על פיתוח פרויקט ייחודי למען דור העתיד – "החממה" – מיזם חינוכי תרבותי אשר יושק לראשונה בפסטיבל.

פרויקט "החממה" כולל מפגשי תלמידים עם יוצרים, מחזאים ושחקנים מהשורה הראשונה וכן הצגת דגל פורצת גבולות, "מאחורי הפלאים" – חוויה תיאטרלית רב חושית ויחידה מסוגה.

הרון הלא נכון (צילום: ג'ראר אלון – עבור פסטיבל הצגות ילדים חיפה)

הקשר בין חינוך לתרבות

כפורץ דרך בתחום התרבות לילדים, יקיים הפסטיבל השנה כנס בהנחיית העיתונאית דוריה למפל, בשילוב אנשי חינוך, יוצרים, שחקנים וסופרים מהשורה הראשונה אשר יקיימו דיון מעמיק וחשוב בקשר החיוני בין חינוך לתרבות והשפעתו על ההווה והעתיד של כל ילד.

תיאטרון רחוב באוויר הפתוח

גאים ונרגשים שהפסטיבל הראשון שיקיים פעילות אמנותית בינלאומית בנוף הפסטיבלים בישראל לאחר תקופת הקורונה – הוא מתחם תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח בניהולם האמנתי של ינון צפריר וגיבסון בר –אל קבוצת אורתו-דה.

העיניים של טיטו (צילום: ג'ראר אלון – עבור פסטיבל הצגות ילדים חיפה)

יוצרים צעירים עם שפה תיאטרלית ייחודית

כ-150 יוצרים שלחו השנה הצעות לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים. הוועדה האמנותית בניהולו של רועי שגב, וחברי הוועדה אורי אוריין, יפעת זנדני, ומירי לזר, בחרה חמש הצגות ילדים, פרי עטם של יוצרים צעירים שהשפה התיאטרלית שלהם הינה ייחודית והם יועלו בבכורה עולמית בפסטיבל. חמש ההצגות יתחרו על הפרס בקטגוריית הילדים ויקבלו תמיכה וליווי אמנותי.

הכי דוב שיש (צילום: ג'ראר אלון – עבור פסטיבל הצגות ילדים חיפה)

חמש ההצגות הנבחרות שישתתפו בתחרות:

"ביצת הפתעה": מאת ובבימוי ענבל גנצר שיבי
"הכי דוב שיש": מאת תום חודורוב וחן גרטי, בבימוי עידן עמית
"העיניים של טיטו": מאת הדר גלרון ונופר הורוביץ, בבימוי הדר גלרון
"הרון הלא נכון": מאת רן דברת ובבימוי ליאת פישמן לני
"סבתא סורגת": מאת הדס גלבוע ע"פ ספרו של אורי אור-לב ובבימוי יואב ברתל ואביגיל רובין

15 מופעים מרחבי העולם

החלק האמנותי הבינלאומי כולל אירוח של 15 מופעים שונים וכ-40 אמנים מרחבי העולם: הולנד, איטליה, צרפת, ספרד, מקסיקו וישראל ברכבת אווירית לישראל שתנחת כאן כבר במחצית חודש אפריל הקרוב.


ניצה בן צבי, מנכ"לית תיאטרון חיפה:

אני נרגשת ומצפה לרגע בו אשמע את צהלות הילדים והמשפחות המתקהלות בקרית הפסטיבל! אני גאה להוביל אג'נדה של עשיה למען תרבות הילדים בארץ, תוך הענקת חוויה אמנותית מרתקת לבאי הפסטיבל. השנה שמנו דגש שימת על החלק הבינלאומי בפסטיבל, במיוחד בשנה בה פחת קצב הנסיעות המשפחתיות לחו"ל, הפסטיבל ממשיך ומעניק ערך מוסף לילדים שיהנו מחווית תרבות עולמית פה – בישראל! זו ה-הזדמנות ליהנות מאמנות ומכל מה ששווה בחיים.
ניצה בן צבי (צילום: דניאל קמינסקי)
ניצה בן צבי (צילום: דניאל קמינסקי)

רועי שגב, מנהל אמנותי פסטיבל חיפה:

אחרי ההצלחה של שנה שעברה בה היינו הראשונים לפתוח את עולם התרבות במתכונת של פסטיבל תחת שמירה על כל הנחיות משרד הבריאות – ישנה תחושה שהשנה נפרוץ גבולות ונחגוג יחד את התרבות הכי איכותית לילדים באופן הכי מקצועי ומדויק. לקהל שיגיע מצפה חוויה תרבותית יוצאת דופן שהדגש בה, הוא בראש ובראשונה העשרת עולמם ודמיונם של הילדים שהם לב ליבו של קהל הפסטיבל כבר למעלה משלושה עשורים.
רועי שגב (צילום: ז'ראר אלון)
רועי שגב (צילום: ז'ראר אלון)

מסורת של עשרות שנים

תיאטרון חיפה מפיק את פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ביוזמת ובתמיכת עיריית חיפה, בתמיכת משרד התרבות ומפעל הפיס. הפסטיבל הפך למסורת של עשרות שנים ומושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ.

הפסטיבל מעלה הצגות מקור איכותיות ומספק חוויה תרבותית מעשירה אשר מחזקת את המודעות לעולם התיאטרון ולהצגות הילדים.


לפרטים ורכישת כרטיסים לחצו על התמונה:


הגיבו כאן לכתבה