הגבלת ההתקהלויות (וההפגנות) תובא להחלטת ממשלה על ידי השר אדלשטיין

שר הבריאות יול אדלשטיין פועל למיגור ההתקהלויות ובכלל ההפגנות ומגיש לממשלה את חוות הדעת המקצועית של מנכ”ל משרד הבריאות פרופ׳ חזי לוי בעניין הסיכון שבהתקהלות.


ממשרד הבריאות נמסר:

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין החליט היום (שישי) להביא לאישור הממשלה תקנות לשעת חירום שיהיה בכוחן להגביל התקהלות עד לחקיקת החוק בכנסת שבוע הבא. זאת בהסתמך על חוות דעת רפואית הקובעת כי חלה סכנה בהתקהלות ועקב העובדה כי מלאכת החקיקה לא תסתיים היום.

שר הבריאות יולי אדלשטיין:
“מול עיניי נמצאת לפני הכל בריאות הציבור. לא אאפשר סיכון חיי אדם בהתקהלויות בכלל ולא בהפגנות ולא בבתי הכנסת “.


סיגל שטרנברג, ושלומי סנדרוביץ, נציגי התאחדות העצמאים מחוז חיפה והצפון וממארגני ההפגנה (צילום: חגית אברהם)

ציטוט מלא של חוות הדעת המקצועית אשר תוגש לממשלה:

חוו”ד מקצועית בנושא הסכנות הבריאותיות שבהתקהלויות:
מחלת הקורונה מועברת מאדם לאדם בשל קרבה בין אנשים, כתוצאה מפליטה ונשיפה של רסיסים מכילי וירוס מהפה ומהאף. דבר זה מביא להדבקה ותחלואה, שבמקרים מסוימים עשויה להיות קשה ביותר, ואף להסתיים במוות.

לדעתנו המקצועית כל התקהלות בלתי מבוקרת ונשלטת, בוודאי בחללים סגורים, ובמידה פחותה, אך לא מבוטלת, גם באזורים פתוחים, שכרוכה בצפיפות, באי עטיית מסכות ובפליטת רסיסי רוק במצב של קרבה רבה בין המשתתפים עלולה לגרום לעלייה רבה בשיעור ההדבקה, וכתוצאה מכך גם לעלייה בשיעור התחלואה.

מדינת ישראל נמצאת כעת בעלייה מואצת ומסוכנת בתחלואה, ובשל כך גם בעלייה במספר החולים הקשים וגם הנפטרים. לכן, אנו סבורים שיש לעשות כל שניתן ובדחיפות על מנת למנוע התקהלויות בלתי מבוקרות, שלא נשמרים בהם הכללים בדבר עטיית מסכות ומרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם, ובכך להתמודד עם התחלואה ההולכת וגוברת ולבלום אותה.
גם בעולם הרחב יש עדויות למוקדי עלייה בתחלואה בשל התקהלויות, וגם שם נאבקים ממש בימים אלה תחלואה המטפסת, על ידי הגבלה ומניעה של התקהלויות.

לסיכום, אנו סבורים שיש לפעול בדחיפות לשם מניעת כל התקהלות שאינה עומדת בכללים שקבענו, ולפעול בנחישות להורדת ההדבקה והתחלואה המסכנת את בריאות הציבור.


קורונה – תקנות שעת חירום

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. اغباريه محمد אמר/ה

    מעלה עירון

  2. اغباريه محمد אמר/ה

    סגר סגר סגר הרמטי הדוק כלל עבודות בניה כולם הביתה