הפגנה | המדריכים והילדים לא שקופים | מדריכי החוגים בבתי הספר מוחים |שידור חי – צפו

הפגנת החוגים בחיפה בהיכל העירייה

פורסם על ידי ‏‎Marsel Efrat Cohen‎‏ ב- יום ראשון, 13 בספטמבר 2020

מדריכי החוגים הפגינו גם היום ראשון 13/9/20 ברחבת העירייה נגד החלטת העירייה שהתקבלה ביום חמישי להפסיק את החוגים המתקיימים בשעות הצהריים במסגרת בתי הספר.

מרסל אפרת כהן (אלבום אישי)

מרסל אפרת כהן, מדריכת חוגי תיאטרון בבתי ספר מספרת:

הגענו להפגין כי אנחנו מאמינים בעיריית חיפה, מאמינים שלא יזרקו אותנו לרחוב. דווקא בימים קשים אלה לא צריך להעמיק את הקרע בין שכירים לעצמאיים. אנחנו רוצים שהעירייה תתייחס אלינו בדיוק כמו כל אחד שעובד בעירייה רק שאנחנו עובדים בשביל הילדים, בשביל העתיד. אנחנו מספיק אחראיים שומרים ונשמור על הכללים. העירייה טעתה בהחלטה שלה  ויש לה הזדמנות לתקן את הטעות. כל וועד החוגים של חיפה מוזיקה, משחק, שחמט, קפווארה, כדורגל, כדורסל, ציור, וטרינר צעיר, אומנויות לחימה, מחול, מעופפים הגענו למחות עבור כל אותם הילדים שצריכים אותנו, עבור המשפחות שלנו שחוששות שלא יהיה לנו מה לאכול בסוף החודש.

המדריכים מספרים, פעילות החוגים בבתי הספר בחיפה הינה יחודית ומבורכת ונעשתה לשביעות רצון כל הצדדים משך שנים רבות.

לצערנו בתקופת הקורונה פעילות החוגים נפגעה קשות תוך פגיעה חמורה בפעילות החוגים ובפרט בילדים שגם כך נפגעים קשות. לכל הקשיים והסבל נוספה פגיעה קשה בפעילות ספורט, אומנות תרבות ועוד . פגיעה בשגרה שלהם ובפעילות החברתית שהינה חלק בלתי נפרד מהחוגים.

כל המדריכים מבקשים להמשיך ולפעול בכל השנה באופן רציף על פי המתווה המפורט של משרד הבריאות והתו הסגול תוך שמירה על בריאות הילדים.

עלינו ללמוד לחיות לצד הקורונה ולמיותר לציין על התרומה של ספורט ושיגרה לבריאות הפיזית והנפשית של הילדים להתחסן ולמנוע חרדות מיותרות .

מחאת מדריכי החוגים
מחאת מדריכי החוגים

כידוע ביום חמישי האחרון 11/9 התקבלה החלטה שגוייה והיסטרית של עיריית חיפה עקב מחלה של מדריכה אחת שלא אושפזה. כשמורה אחת חולה סוגרים כיתה או שכבה ולא את כל בית הספר בטח לא את כל חיפה. העירייה יכלה לסגור לכל היותר את בתי הספר בהם המדריכה פעלה. כל עוד החוגים אחר הצהריים פתוחים בכל רחבי חיפה סגירת החוגים בבתי הספר הינם עצימת עיניים וחוסר אחריות משווע בשל התוצאות הצפויות:

א. הילדים יעברו רובם ככולם לחוגים אחר הצהריים. אותה כמות ילדים יתקהלו אחר הצהריים בפחות מקומות שחלקם אולי פחות מפוקחים, ההדבקה תגדל ואותם ילדים יחזרו לבתי הספר וידביקו תלמידים ומורים וחוזר חלילה.

ב.הדבר לא רק פוגע אנושות בפרנסת המאמנים אלא יגרום לחוסר אמון במערכת וילדים יעברו מחוץ לבתי הספר ועימם גם מדריכים במיוחד הטובים. חלק יעזבו את הענף.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

עוד הוסיפו, המדריכים, מערכת החינוך בחיפה לא שיתפה אותנו בהחלטה גורלית זו כמו גם בגזירות אחרות שנחתו: “ימי הערכות” בתחילת השנה, איסור שווק בכיתות ועוד . העירייה לא חייבת לקבל אישור מהמדריכים לפעילותה אבל מחוייבת מוסרית ומקצועית לשמוע את דעתם גם אם לא תמיד תפעל בהתאם לכך .ישנו ועד המונה 4 מדריכים ותיקים מאד שהינם לויאלים למערכת .

המדריכים מבקשים שנציג מהועד יהיה שותף להחלטות הגורליות מראש ולא בדיעבד. ציבור המדריכים בטוח שהמתווה לחוגים צריך להיות על פי התו הסגול של משרד הבריאות בנוגע לחינוך בלתי פורמאלי

ילד שלא ישתתף בחוג לא ישתתף במקום זאת בשיעור בכיתה אלא ברוב המקרים יבחר בחוג אחר באותו תחום מחוץ לכתלי בית הספר . חוגים אלו אינם מתקיימים לפי מתווה החינוך פורמאלי /קפסולות וכיוצב. לכן מתווה החוגים צריך להיות לפי האלטרנטיבה קרי מתווה חוגים מחוץ לבית ספר ולא מתווה החינוך הפורמאלי .

המדריכים דורשים לקיים את כל החוגים החל מהיום יום ראשון 13/9 שכן אם לא הדבר יגרום למכה קשה כאמור. מיותר לציין שבמקום בו ימצא מדריך או תלמיד חולה יש להטיל הגבלות הגיוניות ומידתיות על מנת להבטיח את בריאות הילדים והמדריכים. על מנת שהדבר יהיה מסודר הם דורשים שעיריית חיפה תודיע על כך עוד הערב ומבקשים שהעירייה לא תנצל את הסגר לרעה כתירוץ לדחיית פתיחת החוגים עד הסגר כפי שכל החוגים אחר הצהריים יתקיימו מחר ובהמשך השבוע.

כל אותם “ימי הערכות” וימים אבודים מצטברים ואלו בדיוק הסיבות שבגללן ההורים עלולים לאבד אמון במערכת החוגים העירונית אותה פתחני יחדיו משך עשרות שנים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. קרן פלר אמר/ה

    חייבים לתת למדריכים החוגים את הפרנסה שלהם! לא ייתכן שבגלל חולה אחד במקום אחד הכל ייסגר, גם ככה נפגעו מספיק. האמת שאני דיי מתפלאה על החלטה שכזו לא צפוייה.
    מקווה שתשתנה עוד השבוע.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.