השגריר השוודי ויונה יהב מול קהל המום בערב גאלה של הקרן לחיפה

האקדמית גורדון – הרשמה – WB

 

ציונות

 

על רקע הפגיעה של ממשלת שוודיה בישראל, בירך השגריר השוודי, קארל מגנוס, לצד יונה יהב, את הציבור שהגיע לאולם רוממה בחיפה, בערב גיוס תרומות להקמת מגרש ספורט בבת גלים. חלק מהקהל נותר המום

הלהקה_-_01.JPG

להקת arrival from sweeden היא להקת הקאבר הרישמית של ABBA 

משבר מול ממשלת שוודיה

בשבוע שעבר הכירה ממשלת שוודיה באופן רשמי במדינה הפלסטינית ובכך הייתה למדינה הראשונה בעולם אשר נכנסת לעימות חזיתי שכזה עם מדינת ישראל. השגריר השוודי, קארל מגנוס, זומן למשרד החוץ בירושלים ושם ננזף. ממשלת ישראל שוקלת את צעדיה ומחריפה את האמירות נגד הפלסטינאים, אשר רשמו לעצמם נקודת זכות יוצאת דופן בזירה הבינלאומית, בחסות ממשלת שוודיה ובמקביל המשיכו ללבות את היצרים. וכך, בשבוע שחלף התגבר מאד גל הטרור – מספר ישראלים נרצחו ברחובות על ידיד טרוריסטים חמושים בסכינים. נקודת פתיחה לא קלה עבור קארל מגנוס, שגריר שבדיה בישראל, אשר עלה על הבמה באודיטוריום בחיפה.

הסטודיו – הרשמה לסדנאות

מגנוס לא קצר שם תשואות וניכר היה כי חלוקת המחמאות ההדדית בין השגריר לבין ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הותירה את שניהם מבודדים באולם לנוכח התלחשות הקהל ביציעים. ניכר היה כי הקהל החיפאי נותר המום לנוכח חוצפת השגריר להופיע בעת הזו ולנוכח חוצפתו של ראש עיריית חיפה, יונה יהב, לתת לו במה ולגיטימציה בעת הזאת – 5 ימים בלבד לאחר שננזף במשרד החוץ.

 

אחריות ותבונה

לעומת השגריר ומארחו יונה יהב, חברי להקת Arrival from sweeden אשר הופיעו מיד אחריהם, דווקא גילו רגישות למצב וטרחו להתנצל מעל הבמה ואף להוקיע באופן שאינו משתמע לשתי פנים את ההחלטה השערורייתית והאנטי – ציונית של ממשלתם. על אמירתם זו, זכו חברי הלהקה למחיאות כפיים סוערות וחלק מהקהל אף עמד על רגליו והריע להם.

ההופעה עצמה הייתה מרהיבה ומלוטשת. הלהקה ביצעה את מיטב השירים של להקת ABBA, אשר חלקם התנגנו מעל בימות העולם לפני 40 שנה ויותר.

הלהקה_-_זיות_רחבה.JPG

הקרן לחיפה – זרוע גיוס התרומות של חיפה:

הקרן מגייסת תרומות בעולם מצד אחד ומשקיעה אותן בפרויקטים שונים בעיר חיפה מן הצד השני. חברי הנהלת הקרן שותפים גם בפיקוח על הפרויקטים.
הקרן לחיפה הינה עמותה ללא כוונת רווח, שהוקמה לפני כ- 30 שנים ע”י אנשי ציבור, ששמו להם למטרה לפתח ולקדם פרויקטים בתחומים שונים ביניהם: חינוך, רווחה, תרבות, ספורט, קהילה, איכות חיים, איכות סביבה ועוד, לרווחת הציבור, והכל מתרומות המגויסות מהציבור בארץ ובחו”ל. בין הפרוייקטים שסייעה בהקמתם הקרן ניתן לציין את הקמת פארק הכט, בניית טיילת לואי, בניית מרכז גסטון דפר ואולם קריגר, בניית מיצפורים, שיפוץ האודיטוריום במרכז הכרמל, שיפוץ התיאטרון העירוני, שיפוץ גן החיות, בניית מרכזי יום לקשישים, שיפוץ גני ילדים ומועדוניות לילדים בסיכון, בניית ספריות וחדרי משאבים בבתי ספר, שידרוג מרכזים קהילתיים, בניית איצטדיון לאתלטיקה קלה בנוה שאנן, שיפוץ הספורטק ביזרעאליה, גני משחקים ברחבי העיר, ותמיכה בפעילויות מגוונות כ- מוסיקה, מחול, וספורט.
בראש הקרן עומד ראש עיריית חיפה – יונה יהב.

מתקבצים_בכניסה_לאודיטוריום.JPG

arrival from sweeden

להקת arrival from sweeden היא להקת הקאבר הרישמית של ABBA , המופיעה כבר כ-19 שנים ברחבי העולם.
ARRIVAL היא הלהקה היחידה בעולם שקיבלה את אישור כותבי השירים של להקת ABBA, הזמרים ביורן אולבאוס ובני אנדרסון, להופיע ברחבי העולם עם שירי הלהקה בעיבודים המוסיקאליים המקוריים ובתלבושות המקוריות.

בדומה ללהקת ABBA המקורית, גם בלהקת ARRIVAL מופיעות שתי זמרות (האחת בעלת שיער בלונדיני והשניה בעלת שיער שחור) ושני זמרים בעלי שיער בלונדיני ארוך אשר ביחד הם מבצעים בדיוק רב, שאינו נופל מהמקור, את כל השירים המוכרים והאהובים עם תזמורת וזמרות ליווי.

כמו כן, חברי ARRIVAL קיבלו אישור מיוחד ממעצב הבגדים המקורי של ABBA, אובה סנדסטרום, להופיע בשיכפולים מדויקים של הדגמים המקוריים, כפי שלבשו חברי להקת ABBA ושעד היום נחשבים ל”דגמים רשומים”, האוסרים על אחרים להעתיקם. במהלך ההופעה מחליפים חברי הלהקה מספר מערכות לבוש.

 

טעימה קטנה מהביצוע על הבמה – חברי ARRIVAL

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...