סקר: האם קליש מקיימת את דרישות החוק? מכת החזירים – התראת חיוב אישי לעינת קליש-רותם – ראש עיריית חיפה

חזיר בחיפה (צילום: אביעד לויאן, חי פה)

סקר בסוף הכתבה (ההצבעה הסתיימה)

עו"ד אביעד ויסולי פנה במכתב לעינת רותם קליש, ראש עיריית חיפה, בשם חבר מועצת העיר איציק בלס ותושבים רבים, בדרישה לקיים את חובתה על פי פקודת העיריות לסילוק חזירי הבר מחיפה, ובהתראה כי אם קופת העירייה תיאלץ לשלם פיצויים לתושבים שניזקו מחזירי הבר, קליש עלולה להיות מחויבת בכך אישית.

ויסולי כותב לקליש:

"לאחר שנים רבות שעיריית חיפה דיללה את אוכלוסיית חזירי הבר בעיר, מעת שנבחרת הפסקת את כל הפעולות לדילול וסילוק החזירים מרחובות וגינות העיר חיפה.  כתוצאה ממחדליך מוצפת העיר חיפה כיום בחזירי בר. "

בסוף הכתבה יש סקר עמדות. נודה אם תענו על הסקר

טירת כרמל – רחב
עו"ד אביעד ויסולי (אלבום אישי)
עו"ד אביעד ויסולי (אלבום אישי)

המשך מכתבו של עו"ד ויסולי:

חזירי בר הם חיות מסוכנות. הם תוקפים, נושכים וגורמים לתאונות דרכים קשות.  בית המשפט כבר קבע כי החזירים מסכנים את תושבי העיר ומפגש עימם אף עלול להיות קטלני:
"9. העובדה שיש עליה במספר חזירי בר, יותר מאשר בעבר עולות מהחומר שצורף לבקשה דהינו מעשרות ואף מאות תלונות של תושבי העיר חיפה המתלוננים על הופעת החזירים בתוך שכונות המגורים ועל הבהלה שאוחזת במתלוננים.  חזיר בר הוא חיה גדולה, שיכולה להגיע למשקל של כ-150 ק"ג והגם שבדרך כלל אינו תוקף בני אדם, בנסיבות מסויימות הסכנה קיימת והדבר עשוי להתרחש. כמו כן גורמים החזירים לנזק רכוש כבד לגינות ולשטחי נוי. מפגש בין חזיר בר לבין רכב נוסע בעת מעבר של כביש עשוי אף הוא להיות קטלני."

(בשא 15520/07 עיריית חיפה נ' תנו לחיות לחיות, 29.22.07).

בנוסף, החזירים מעוררים גועל נפש, מפחידים ומונעים לעיתים מהתושבים לצאת מבתיהם ולטייל ברחובות העיר.

מעבר לכך, החזירים הורסים גינות ציבוריות ופרטיות, מזהמים את העיר בחיפוש אחר אוכל והופכים מתקני אשפה מידי לילה ויום.

עדר חזירים פשט על גן שמואל בחיפה והבריח את התושבים • נזק כבד לדשא (צילום: חי פה)
עדר חזירים פשט על גן שמואל בחיפה והבריח את התושבים • נזק כבד לדשא (צילום: חי פה)

המשך מכתבו של עו"ד ויסולי:

סעיף 247 לפקודת העיריות [נוסח חדש] קובע את חובתה של עיריית חיפה למנוע את מעבר החזירים בתחומה, באורח חד-משמעי:

"  (ב)  העיריה תסדיר או תמנע החזקת חזירים, תסדיר החזקת בעלי חיים אחרים באופן שהחזקתם לא תהווה מטרד ציבורי או מפגע לבריאות ותסדיר או תמנע מרעה או מעבר של בעלי חיים."

עיריית חיפה מסרבת במוצהר ובמתכוון לקיים את הוראות סעיף 247(ב) לפקודת העיריות, ואינה מונעת מרעה ומעבר של חזירי בר בתחומי העיר.

"התפוצצות האוכלוסין" של החזירים בחיפה גורמת נזקים לאנשים רבים הנפגעים מהם, הם ורכושם.  כל אלה שנפגעו מחזירים בחיפה, רשאים ואף צפויים לתבוע את העירייה בגין נזקיהם, לאור רשלנותה של העירייה וסירובך המתריס והמקומם לקיים את הוראות פקודת העיריות בנוגע לסילוק החזירים מתחומי העיר.

העירייה הפכה את העיר חיפה למשל ושנינה בכל מדינת ישראל בגין כישלונותיה בסילוק חזירי הבר מרחובות העיר, דבר המרתיע תושבים ואורחים להגיע לעיר ופוגע בתושבים ובעסקים בחיפה.

חיוב אישי, לנוכח הפרת פקודת העיריות:

אם קופת העירייה תחויב בפיצוי נפגעי החזירים, עקב רשלנותה באי-סילוק חזירי הבר, לא מן הנמנע כי את תחויבי אישית בכך, עקב הפרתך במודע ובמתכוון את הוראות סעיף 247(ב) לפקודת העיריות המורה על סילוק החזירים.

רשלנות רבתי מטעם העירייה בניטור

איציק בלס - חבר מועצת העיר (אלבום פרטי)
איציק בלס – חבר מועצת העיר
(אלבום פרטי)

המשך מכתבו של עו"ד ויסולי:

זאת ועוד: 
מר יצחק בלס, חבר מועצת העיר, פנה להנהלת העירייה בבקשה לקבל נתוני סקר ביחס לאוכלוסיית חזירי הבר בחיפה ונענה כי אין בידי העירייה כל נתונים מוסמכים על כך.  יש לראות באי ניטור אוכלוסיית החזירים בחיפה משום רשלנות רבתי מטעם העירייה, שלא רק מפרה את חובותיה באי-סילוק החזירים מהעיר, אלא עוצמת את עיניה ומעלימה את נתוני התפוצצות אוכלוסיית חזירי הבר בעיר מחברי מועצת העיר ותושביה.

כראש עיריית חיפה, הינך נדרשת בזאת לציית להוראות פקודת העיריות ולנקוט מיידית בכל הפעולות הנדרשות לסילוק חזירי הבר ממרחב העיר חיפה."


בלשכתה של קליש סירבו להגיב לכתבה


סקר


100 תגובות
 1. דני אמר/ה

  גם אני חובב טבע וחזירי בר. אך אם ריבויים לא מבוקר וגורם נזק, פחד, וצער לאנשים יש לצמצם את אוכלוסייתם ע"י צייד.
  ניתן להשתמש בבשרם להאכלת טורפים בגני חיות וגם למאכל בני אדם אם הבשר יסומן ותצורפנה אליו הוראות בישול: בישול ארוך בטמפ. מעל *100 יבטיח את נקיון הבשר מחיידקים, וירוסים, וטפילים אחרים. בסך הכל, לחזיר הבר
  בשר נהדר.

  1. זיו ג. אמר/ה

   מעניין איזה טעם יש לבשר שלך?

 2. עליזה ארליק אמר/ה

  עדיין אנו פוגשיםיום יוםחזירים ברחוב לוטוס,צדקיהו,נוגה ,קלר, היינריך היינה, גן שמואל,גן מניה שוחט, צפרירים, במשפחות,זוגות או בודדים.זה ממש מפחיד. הופכים פחים,מתפלשים באשפה.

  1. לפעול לדלל ומיד אמר/ה

   מנהלת 20304050 אלף בחודש מעסיקה שפע יועצים מסתבר שכוחם לא מצאו פתרון לחזירים מלהץבד לתקוע גדרות בכל חור (חשבתי שקליש ופעיליה דיברהו בחוגי הבית נגד חציצה וגידור בין הציבור לטבע שיונה מבצע.. מי זוכר? )
   אולי במקום מינהלת חסרת תכלית, תעסיקו צייד מקצועי כי מה לעשות שהואדיות לא מאפשרים ריבוי כל כך גדול ללא מקורות מזון אחרים

 3. אביטל אמר/ה

  חשבתי שהכתבה מטומטמת, אבל אז ראיתי חלק מהתגובות כאן. הכל יחסי
  ?‍♀️

 4. אבי כהן אמר/ה

  מפתיע שהחיפאים לא יוצאים להפגין הגד ביבי גם בעניין החזירים, הארנונה, זיהום האוויר, הדוחות, תחזוקת הכבישים, הפסקת הקמת גני משחקים, העדפת קבלנים על תושבים, דיכוי מרכזי הבילוי, הפסקת ההשקעה בהופעות, תרבות, פעילות בחגים/שבתות, סירוב לתוכניות ולתקציבים שנתקבלו מהממשלה, מינויים פוליטיים מיותרים בחברת יפה נוף ובשאר חברות הבת ויתר הדברים שמאפיינים את המציאות החיפאית מאז שנבחרה ברוב קולות, גב קליש הנכבדת.
  החיפאים שהצביעו רק לא יהב, רק לא ביבי ורק לא כל מה שטוב, ממשיכים להתעלם מהיש, מהטוב שנעשה, מהתוכניות לקידום העיר והולכים כעדר אחד אחרי מובילי דיעה כאלו ואחרים, מבלי להבין את מטרת העל שלהם.
  למה לא פונים למרץ ולרשימה המשותפת אותם בחרתם?
  כמו בסרט הוליוודי בו הנבחרים מסירים אחריות מעצמם ולא עושים דבר לקידום העיר, רק לקידום קבוצות קטנות של עסקנים, בני מיעוטים ובקידום הגירה של ערבים מהגליל לחיפה – (הם אלו שזוכים להטבות, הנחות וקידום תוכניות..) ולבריחה המונית של הצעירים, היזמים שלא מקושרים והעסקים, לכל מקום מחוץ לחיפה.
  אל יתפלאו התושבים החיפאים, אם יתעוררו לבוקר בו הפכו למיעוט המממן קבוצות אלו במקביל לקריסת העסקים שהיו בעיר היפה חיפה, להפיכתה לבית אבות עירוני עם עסקים של עסקנים פוליטיים בלבד, המשך קריסת מחירי הדירות והנדל"ן בעיר והמשך צמצום אפשרויות לתעסוקה של התושבים .
  החזרזירים המסכנים הם רק הסטת הדיון מהבעיות העיקריות, הרי ניתן לפתור את נושא החזרזירים בקלות על ידי הקמת פינות האכלה באזורי הלינה שלהם, הרדמה עם מזון והעברתם למקום שמתאים להם יותר.

 5. מלאני אמר/ה

  איכס.. אתה גועל נפש. אתה החיה המסוכנת.
  אנשים כמוך מפחידים אותי.
  הבורות שלך וההיסטריה פשוט דוחות.
  עלק עורך דין

 6. אילן אמר/ה

  מר ויסולי היקר – הגב' קליש-רותם ודאי משתדלת לייצר תנופה פרסומית לעיר חיפה בניהולה. ענין חזירי הבר הוא בהחלט ענין מקורי המושך הרבה מאוד תשומת לב והערכה לפועלה לקדם את עניינה של אוכלוסיית החזירים ויכול שעוד ערים בעולם יצטרפו לטרנד החדש של העדפת החזירים על בני האדם. ברור כי שמה של העיר חיפה בקרב אוכלוסיית החזירים יצא למרחוק.

  עכשיו מעט מילים לענין מי שנשכח פה בתקופה האחרונה – זכויות בני האדם: בעיר חיפה בעיות תחבורה קשות – שניתן לפתור חלק מרכזי מהן בדרך של אימוץ ומימוש התכנון האיכותי שהגשתי לעיריית חיפה, לוועדה המקומית ולוועדה המחוזית ואשר נוגע ל-6 שכונות חדשות בעיר חיפה ('תל אהרון ושלוחת לינקולן – שכונה בריאה'; 'מורדות גולדה – שכונה בריאה'; 'רמת גוראל – שכונה בריאה'; 'טוסקנה – שכונה בריאה'; 'רמת אשכול ב' – שכונה בריאה'; 'גבעת זמר – שכונה בריאה'). מדובר בפתרונות תחבואה חשובים מאוד המייצרים, בין השאר, מסלולי אופניים איכותיים ברכס הכרמל בהיקף של 70 ק"מ ולא פחות חשוב מכך דרכים נגישות, בשיפוע מתון (שיפוע אורכי מכסימלי של 6%) – דרכים מוצלות – שיצמצמו מאוד את התלות ברכב הפרטי – התלות הכמעט מוחלטת ברכב הפרטי היא שיטת התכנון הנוהגת בעיר חיפה מזה שנים רבות, שלא כדין.

  לא פחות חשוב מכך הוא המימוש של זכויות הבניה של אותם אלפי בעלי קרקע פרטית שרכשו בכסף מלא את הקרקע לצורך מימוש הבניה בה. בעלי הקרקע (לעיתים הנכדים והנינים שרכשו את הקרקע) משוועים שנים רבות למימוש המיוחל – אלא שבפניהם רק מחסום קטן – 'רשעות הבירוקרטיה' – כשהם ניסו לממש את מה שלא ניתן למנוע מהם לפי החוק – פעלו גורמי הבירוקרטיה – ומנעו זאת מהם. פעם זה מסיבה בלתי מוצדקת אחת, פעם מסיבה בלתי מוצדקת אחרת – היום, לאור קדושת החזירים – עוסקים פרנסי העיר וראש העיר בראשם בהוצאות כספיות עצומות בנוגע למחדל חזירי הבר אותו הם יצרו – ובמחדלים החמורים בהרבה שבדרך – העיר עומדת בפני הרס מוחלט של כאוס תכנוני ותחבורתי שמעולם לא הכרנו – מפלצות בינוי למקורבים לצלחת – תוך השמדת כל איכות חיים מינימאלית לה זכאי הקורבן (האזרח – הוא הריבון במדינת ישראל – לא בחיפה). אסיים באיחולי הצלחה לך ולעושים במלאכה.

 7. ליביה דוד אמר/ה

  החזירים הם חלק מחיפה. חיפה החפה שלנו היא יער וים. מי שגר ביער או לידו נהנה מחיות מקסימות כמו חזרירים, תנים, דרבנים. החזירים אינם מזיקים לאף אחד. והחוק המצוטט לא קשור כלל לחיות בר, להיפך, חיות הבר הן אוצר ויש להגן עליהן. יש לחשוב על קיבוע פחי זבל ופינות האכלה מסודרות. חזירי העיר שלנו הם חיפאיים יותר מאיתנו. תנו חהם לחיות ובואו נטפל בבעיות האמיתיות של חיפה: אלימות, פגיעות מיניות, עוני, פשע, סמים, זנות וכו….

 8. אבי אמר/ה

  חזירים הבר יורדים מההר בשעות הערב, חוצים את הכביש ברחוב אלנבי וממשיכים לעבר השכונות שלמטה.
  פשוט מפחיד ומסוכן להתהלך שם באזור.
  אם ראש העיר לא תטפל בבעיה, התושבים צריכים לתבוע אותה ואת העירייה ואף לגרום להדחתה.
  גם בתחום בתי הזיקוק, גב' קליש לא עשתה שום דבר, למרות שזה תפס חלק עיקרי במסע הבחירות שלה.

 9. חיפפה אמר/ה

  זה בלתי נתפש, איך ראש עיר לא משרתת את בטחון התושבים, ובמקום זה החזירים מאיימים יום יום על שלוות הנפש שלנו.

 10. דרור אמר/ה

  חזירי-הבר הם השעיר-לעזאזל במאבק פוליטי נגד ראש העיר, עינת קליש.
  חיות הבר, כולל החזירים, הם חלק מהטבע העירוני, שהוא נכס שמעלה את איכות חיי התושבים בעיר.
  אנשים שלא יכולים לסבול טבע, צריכים לגור בערים יותר אפורות ופחות ירוקות מחיפה.
  חיות הבר היו פה קודם, ורבים מאיתנו נהנים מהקירבה אליהן ואל שטחי חורש טבעי.
  מעבר לזה, חזירי-בר הם חיות שלוות שתמיד יעדיפו לברוח ולא לתקוף. ישנן ערים בעולם, שבהן התושבים האנושיים חיים לצד זאבים, דובים או תנינים, ובכל-זאת מקפידים לשמור על ערכי הטבע.

  1. קרין אמר/ה

   תשובה מקסימה , נכונה ולעניין !

  2. עמנואל אמר/ה

   מדויק, קולע מחנך, חזק ואמץ!

  3. זיו ג. אמר/ה

   צודקת

 11. ענת רוזנר אמר/ה

  לדעתי, הואיל וולא פורסמה תשובתה של קליש בנושא, השאלון איננו ממצא, יש להכניס בו גם אופציה, אין לי מספיק מידע כדי להשיב

 12. אריה אמר/ה

  האם השקעתם גם בלגדר את הגינה או שהשארתם אותה פתוחה לואדי

  1. אביטל אמר/ה

   הם מעדיפים להשקיע בכתבות פוליטיות …

 13. אבי אמר/ה

  המצב עם החזירים כל כך חמור שאפילו בוני הגדרות בחרו להם התמחות של "בניית גדרות נגד חזירים" והמודעות שלהם על העצים ברחבי אחוזה.

 14. אביטל אמר/ה

  בכל פעם שבה אני תוהה אם יש לכם לאן להתדרדר עוד אתם מפתיעים מחדש.
  מציעה שתחליפו את בית המשפט. גם בתיקי נתניהו.
  הסעיף המצוטט מפקודת העיריות רלוונטי לסוגיה כמו שמועצת הלול רלוונטית לכלובי הנשרים של רט"ג…
  אתם מבינים מה זה בעלי חיים שבהחזקתם? למישהו כאן יש עדר חזירי בר שהוא מוציא למרעה?
  כמה טמבל אםשר תהיות?
  החוק הרלוונטי לחיות בר, בניגוד לכבשים ועיזים, הוא חוק הגנת חיית הבר, שאוסר מפורשות על ציד בתחום של פחות מ-500 מטר מבית מגורים בתחום ישוב, זאת כדי להגן על בני אדם, כולל הטמבלים.

  1. אביטל אמר/ה

   ההליך שציינתם משנת 2007 ע6סק אך ורק בשאלה האם נציד מהווה התעללות לפי חוק צער בעלי חיים. השאלה שנבחנה שם היא האם העיריה נקטה באמצעים חלופיים. הידע אז היה מצומצם. היום גם רט"ג מבינים שלא נעשה אז מספיק או אפילו קרוב למספיק באמצעים לא לתאליים.
   שאלת הציד בתוך תחומי ישוב כלל לא עלתה לדיון.

   יתכבדו המומחים ויגישו עתירה נגד העיריה במקום לעשות סקר בקרב הדיוטות באמצעות עיתון מוטה ומשוחד.

  2. אביטל אמר/ה

   זה שהעירייה הקודמת פעלה בניגוד לחוק, כאשר היא מסכנת את חיינו וכאשר ציידים יורים ברובי סלילים עם משתיקי קול ממש בחצרות שלנו, זה פחות מטריד את סנהדרין הגאונים שפתחתם.

 15. גלי פ. אמר/ה

  די כבר ען הפאניקה מייצורים עדיני נפש שלא מפריעים בכוונה לאיש. הפחים קובעו. שערים וגדרות אני רואה שהחלו להיבנות. אנחנו חובבי החזירים דווקא רואים אותם פחות ופחות – ותאמינו לי שאנחנו מחפשים ומשתוקקים לראותם. די לנצל את הימצאותם המקסימה בעיר לניגוחים פוליטיים אלו באלו! חאלס!

 16. לנה אמר/ה

  נוסעים כמו משוגעים בסוף דורסים חזירים מיסכנים

 17. לנה אמר/ה

  בכינים תעזבווו חזירים בשקטט

 18. משה אמר/ה

  הייתי מת לדעת את המאפינים של אלו שהצביעו על כך שקליש פועל כנדרש

  1. קרין אמר/ה

   כי היא פועלת כנדרש – לפי החוק ולפי מחקרים ועצות של מומחים מהארץ ומהעולם .

  2. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

   המאפיינים של אנשים אילו הם טוב לב, אהבת החי והטבע, אינטליגנציה שיכלית וריגשית גבוהה, אמפטיות, לא הולכים שולל אחר דמגוגיות והתלהמות, חשיבה ביקורתית ועצמאית ובעיקר אנושיות בסיסית חפה משינאת האחר על כל גווניו. מקווה שעזרתי…

 19. חזיר בר אהוב אמר/ה

  כתבה פופוליסטית מתחנפת ולא קשורה למציאות. החזירים ממש מתוקים והרבה יותר חכמים ממכם.

 20. חיים אמר/ה

  צריך לעשות להם בעיריי ה את מה שהם עושים לנו בעיר עד שיטפלו

 21. שלי אוטמ אמר/ה

  כתבה הזויה ובזויה
  תתבייישו לכם.

 22. מיכל אמר/ה

  לא חזירים מעוררים גועל נפש אלא בני אדם רשעים שחושבים שהם שווים יותר מבעל חיים .החזירים מתוקים ולא מזיקים!!!אנחנו הרעים בסיפור הזה.פלשנו לשטחי המחייה שלהם וחמסנו מהם הכל!!!!!

  1. אילן אמר/ה

   גברת נכבדה אל תספרי סיפורי מעשיות כאילו פלשנו לשטחי החזירים – יש כאן התפוצצות אוכלוסין של בעל חיים שזוללים את האוכל שזורקים בני האדם והגיעו למספרים שמעולם לא היו. החזירים אינם קדושים, הם בסך הכל עוד בעל חיים שיש לו את מקומו על פני האדמה ואסור בשום פנים ואופן לאפשר לו להתרבות בצורה כזו. צריך וחובה לצמצם את הילודה של החזירים ולהחזיר אותם למקומם הטבעי ולא מעבר לכך – ובכל מקרה להרחיקם הרחק מסביבת בני האדם המספקת להם עודף מוגזם של מזון.

 23. אהוד אמר/ה

  אני לא תומך ולא אוהב את קאליש אבל בעניין החזירים היא פועלת נכון.
  הבעיה היא עם החזירים בדמות אנשים שלא מוכנים לסבול שום דבר שקצת מחייב אותם לגמישות.
  אני נמצא הרבה באיזור שופע חזירי בר ובכל המפגשים שלי איתם הם ביישנים ופחדנים.
  הסוגייה העיקרית לטיפול זה לאבטח פחי אשפה וזה גם התושבים יכולים לעשות בקלות בלי להתבכיין לעירייה.
  חוץ מזה – אם יעשו להם איזורי האכלה והשקייה מסודרים ההם יעלו הרבה פחות לתוך השכונות…

 24. מיקי אמר/ה

  קליש, נפילה מגובה רב עבור תושבי חיפה. כישלון גדול מזה לא היה בתולדותיה של העיר. הייתה תקווה גדולה, תוך שנתיים הגברת קליש הרגה אותה. הגברת הזאת מתימרת להיות המגן של תושבי העיר בפני קורונה. שמעתם בחייכם התנשאות כזו? זה כמו יונה יהב הארור שעשה לעצמו חור בחזה, כשהצביע עם האצבע על עצמו כמגן התושבים בפני ההפצצות של חיזבאללה על העיר

 25. הילה אמר/ה

  איציק בלס אולי מעורר גועל נפש ועוד כמה חזירים שיושבים בעירייה, לא החזירים המסכנים שבסה"כ מחפשים אוכל ומים.
  וכל אותם אנשים שאומרים שהחזירים מעוררים גועל נפש ושצריך להרוג אותם, תסתכלו טוב טוב במראה, אתם אלה שצריך לדלל, לא את החזירים!

  1. אילן אמר/ה

   הילה היקרה, מה קרה לך, האם החזירים מסכנים ? תפתחי את העיניים – החזירים פורחים יותר מאי פעם. את צריכה להבין הפריחה המוגזמת של החזירים באה על חשבון בעלי חיים אחרים – היא גם באה על חשבון בני האדם – לכן הגב' קליש צריכה לטפל בחזירים – במינימום כסף – כך שהמשבר הכלכלי הגדול בו מצויים חלקים נרחבים בציבור יצומצם ובני האדם יוכלו להתקים בכבוד – מעט חומר למחשה !!

 26. יגאל אמר/ה

  תושבים רבים = 2 תושבים
  כאשר יהב הרס את מקומותהמחיה של החזירים בואדיות בבניה אין לקאליש וליפי הנפש מה לעשות איתם

  1. אילן אמר/ה

   יגאל היקר – יונה יהב ראש העיר לשעבר לא הרס את מקומות המחייה של החזירים. יונה יהב גם לא בנה בוואדיות – פקח עיניים – הסתכל במציאות – ותראה שהוואדיות לא נהרסו בתקופת יונה יהב – החזירים פשוט פולשים למאגרי המזון הבלתי נדלים – פרי מעשי ידי האדם – כמוך וכמו כולנו. הסיפור שכביכול הרסו לחזירים את מקומות המחייה הוא אבסורד שחשוב שיירד, אחת ולתמיד, מהפרק. אין מספיק גשמים, אין מספיק משקעים בהשוואה למשקעים מלפני 20 שנים ויותר. אין לחיות הבר, בכללם החזירים, מספיק מים וצמחיה רעננה בגלל המחסור בגשם ובמשקעים – כאשר הגינות בעיר חיפה דופעות מים ופחי האשפה משופעים באוכל המתאים לחזירים – כדאי שתפעל להגדלת המשקעים – הגשמים – בדרך של צמצום התחממות כדור הארץ ותפסיק לייצר סיפואי מעשיות כאילו פגעו בשטחי המחיה של החזירים.

 27. שירה אמר/ה

  לקרוא ולא להאמין, כתבה בעיתון ברמה של עיתון בבית ספר יסודי! "מעוררים גועל נפש" זה טיעון "מאוד ענייני". ממש טמטום בהתגלמותו. כמה נמוך עוד אפשר לרדת? מגוכך שמישהו חושב שסקר הוא הוא מה שיקבע אם משהו הוא חוקי או לא. אולי גם את כל יתר העבודה של מע' המשפט נבצע ע"י סקר דעת קהל. אם עו"ד הנכבד חושב שהעיריה פועלת בניגוד לחוק, שייקח את זה לבית משפט (ברור שהוא יפסיד, כי הפעולות שמבצעת העיריה בנושא הזה הן בהתאם לחוק). מוזר שהוא לא חשב על זה כשהעיריה באמת פעלה בניגוד לחוק, כשבוצע הירי בתוך בתוך חצרות הבתים תוך סיכון חייהם של התושבים בעיר.

  1. אביטל אמר/ה

   מה קרה לך? זה טיעון משפטי לעילא ולעילא.

  2. אילן אמר/ה

   שירה היקרה – חשוב מאוד שתדעי – עיריית חיפה במשך שנים רבות – במיוחד בתקופה הקצרה של קדנציית קליש – איננה מקיימת את החוק החל במדינת ישראל – איננה מקיימת פסקי דין – ורומסת את זכויות האזרח !!

   עיריית חיפה פועלת מזה עשרות שנים למנוע מאלפי אזרחים לממש את זכויות הקרקע שרכשו בכסף מלא – מדובר בפגיעה אנושה בזכות הקניין ומדובר הפגיעה אנושה בזכות לקורת גג – זה הוא משבר הדיור האמיתי הנוגע ללמעלה מ-11,000 דירות ברכס הכרמל – זו השחיתות – זה הנגע החמור והקשה בחברה בישראל – אם אתה לא מקורב אצל צלחת השלטון – פה בעיר חיפה – או אם אינך רוכש, בכסף רב, קירבה לשלטון – או במילים אחרות איזה מאכר – אז מצבך הוא שבמשך 50 שנה מונעים ממך את הבניה ואת דירת המגורים – ממך, מהילדים שלך, מהנכדים ומהנינים – אז כדאי שתפסיקי עם הסיפורים לפיהם עיריית חיפה כביכול מקיימת את החוק – היא לא מקיימת את החוק, היא לא מקיימת את פסקי הדין, היא לא מקיימת החלטות שיפוטיות – היא משתדלת לפגוע במי שלא משלם שוחד – ועושה זאת באופן נחרץ, יסודי ולאורך שנים. כדאי שתגלי את המציאות לפני שהמציאות תפתיע אותך.

 28. חיפאי אמר/ה

  אם זה כזה מותר אז תרשום את השם המלא שלך שנדאג לבדוק את ההצעה שלך משפטית
  חוק צער בעלי חיים

 29. בן ישראל אמר/ה

  כתבה דמגוגית של שנאה

 30. קרין אמר/ה

  אם אתם כל כך בטוחים בפרשנות החוק למה אתם לא הולכים עם זה לבית משפט ? על חוק הגנת חיות הבר שמעתם ?? ממתי חזירי בר הם חלק ממרעה ? רמה ירודה מאוד של כתבה פופוליסטית בשקל !!

 31. שירה אמר/ה

  בעניין הזה קליש דווקא פועלת בהתאם לחוק. למען האמת, הפעולות שמבצעת העיריה, הן לא רק בהתאם לחוק, אלא גם בהתאם למחקרים מתקדמים בנושא. מילא אדם כיצחק בלס שאין לו שום מושג בנושא בע"ח או חוק, אבל עו"ד שלא מבין את מהות החוק, זה קצת מביש.

 32. אייל אמר/ה

  ממש לא מתגעגע ליהב או לעסקני העבודה הכושלים לפנחו, אך גם לא לזו הנוכחית.
  חיפה צריכה וידה קרואה מקצועית לטפל קודם כל בגרעונות ובתרבות ההלוואות ומשכורות העתק בעיריה וגמלאי העירייה שכל שנה שודדים 100 מליוני שקלים בפנסיה חריגה מעל המגיע.

  1. אייל אמר/ה

   -ועדה קרואה-

 33. רפי רפול - חסון אמר/ה

  נקוה לטוב.לשביעות כל הצדדים בחיפה.

 34. ריבה אמר/ה

  אני מנהלת את ועד הבית בביניין, הישקענו כסף רב בהקמת גינה יפה וטיפחנו אותה, חזרנו כמה פעמים על שיקום הגינה לאחר כל פעם שהחזירים הרסו אותה ובסוף נכנענו והיום אין לנו גינה, הכל שממה. כל ערב החזירים עולים אלינו מהואדי ואז כל הכלבים שבשכנות מתחילים להשתולל בנביחות וכשזה קורה בשעות הלילה בדירות הנמוכות שנתם מופרעת כל לילה. קשרית פחי האשפה לא פותרת את התופעה.

  1. דרור אמר/ה

   נסו לשתול צמחים שחזירים לא אוהבים, כמו: מרווה, לוונדר, רוזמרין, נענע (וכל דבר ממשפחת המנתה), פלפלים, בצלים, שום ועוד.
   רוב הסיכויים, שאם זה לא ירחיק אותם תמיד, זה יפחית משמעותית את תדירות הביקורים.

 35. איזבל אמר/ה

  חבר המועצה הנוכחי משועמם תמידי יחד עם עורך דינו . תוריד את הפאה אתה מפחיד את החזירים.
  מחפש קולות בבחירות הבאות אתה תעלם כפי שנעלמת מההסתדרות אמן!

 36. זיו ג. אמר/ה

  אם נחליף את המילה חזיר או חזירים בכתבה, לאדם או בני אדם – נגלה שהדברים הנאמרים בה נכונים הרבה יותר.
  כמה תאונות היו בין רכבים לחזירים לעומת עם הולכי רגל?
  מי מלכלך יותר חזירים או בני אדם?
  מי פולש יותר לטריטוריה של מי?
  לא כל מה ומי שמפריע לנו צריך לחסל, (או המילה המכובסת: "לדלל" )
  והדרך שבה נטפל בבעיות מסוג זה תעיד גם על הפנים שלנו כחברה.

  1. בן אדם אמר/ה

   צודק לגמרי.

  2. קרין אמר/ה

   תגובה לעניין תודה לך

  3. עמנואל אמר/ה

   התחברתי רק כדי להודות לך על אשר כתבת! למרות שמצער שהרוב שהצביעו "בסקר" אינם מבינים זאת לפחות יש נקודות של אור, נותן תקווה ותודה לך על זה גם.

  4. אני אמר/ה

   איתך!

  5. חזירה אמר/ה

   בדיוק מסכימה עם כל מילה. בושה שאנחנו מאשימים את החזירים בתאונות דרכים הם חיות של הטבע והן עושות דברים בשביל עצמן לא כדיי לפגוע בנו ולעשות לנו דווקא. הם מנסים לשרוד.. בושה!

 37. תמר אמר/ה

  אף אחד לא צריך להיות חכם חזירי הבר מבאים בעיה להרוג אותם זה הגיוני ולא מוסרי למצוא דרך שלא יכנסו לתחום הציבור לשים מנורה ענקית ומסנוורת רעשים דמיונים לזרוק ליער שבואו אם ננמצאים אוכל אולי אפילו פעמונים

 38. מגיב אמר/ה

  מה הבעיה עם חזירים אני אימצתי אחד

  1. חזירה אמר/ה

   די נו.. לא באמת!?

 39. שרה אמר/ה

  מעבר לחזירים עיר חיפה היתה אחת הערים הנקיות בארץ. הדגש על היתה.
  כיום היא העיר הכי מלוכלכת בארץ. האויר מלא לכלוכים של נקודות שחורות שנוחתות על עדן החלון והזכוכיות
  עכשיו לא נעים לחיות בחיפה. אחרי שאני כמעט ילידת חיפה וכואב לי לראות את מה שקורה פה,

 40. אולס אמר/ה

  זה המקום מחייה של החזירים בדיוק כמו שזה שלנו, או שתסגרו ותעשו גדרות ביערות ותאכילו אותם באופן שותף ולא יהיה מטרד של חזירים והחזירים יחיו בלי פחד וגם התושבים
  להעביר את החזירים למקום אחר? מישהו יקח אחריות כזאת? אף אחד הם ינסו לדלל אותם בשקט בזה שיהרגו אותם .

 41. יליד+חיפה+בן+שבעים אמר/ה

  עמידה בדרישות החוק או לא אינה עניין לסקרים אלא לבית משפט, וקביעה זו אינה מתייחסת לקליש אלא לתקוה שהימנעות משימוש בכלי כאלה תעזור לעצור את התקשורת מהזניה נוספת. די לה היכן שהיא נמצאת היום.

 42. דן אמר/ה

  יאללללה קליש תחזרי לנוכולות שלך שחררי תעיריה

  1. לימבו אמר/ה

   אתה מתגעגע לעסקנות ומאכערים

  2. בן דוד ומשפחתו אמר/ה

   אתה משווה בין הנוכלות של הגב׳ קליש ליהב? קצת פרופורציות ,קליש רחוק מאד מלהיות נוכלת ויהב רחוק מכל דבר רק לא מנוכלות

  3. מישמיש הפטיש אמר/ה

   תגיד . בן דוד ומשפחתו . נ"משפחתו" זה אומר שאתה ממשפחתו של קליש? . או שאתה סתם טרול בתשלום ? אגב איך השכר בעסקי הטרולים ? והתנאים?

  4. מיכל אמר/ה

   אכן. וטוב שכתבת

 43. פרידמן אנה אמר/ה

  כן

 44. דויד סנדובסקי אמר/ה

  עינת קאליש חובבת חזירים ומעדיפה אות על תושבי העיר. הגיע הזמן שתעזוב את ראשות העעיר.מי שמנהל אותה הוא נחשון צוק.זאת האמת הבעייתית.

  1. דויד סנדובסקי אמר/ה

   מתגעגע ליונה יהב.

  2. בן דוד ומשפחתו אמר/ה

   אני מתגעגע ליונה יהב החזיר,שיבוא בלילות ויקח אוכל אבל לא ביום!

 45. יעל אמר/ה

  אשמח להשתתף בהפגנות נגד עיריית חיפה בעניין הכשל הנורא בטיפול במפגע הקשה של החזירים

  1. דויד סנדובסקי אמר/ה

   במדינת ישראל רק הפגנות משקפות את רצונות צרכי הציבור.לקרוא לתיחלוף עינת קאליש בשל אי התאמה קיצונית.

  2. משה אמר/ה

   גם אני

  3. ירון חנן אמר/ה

   יעל תהיי בבקשה בקשר עם מטה השכונות להחזרת החזירים לטבע.
   דף הפייסבוק שלנו:
   מחזירים את החזירים לטבע

 46. מאיר אמר/ה

  חבר המועצה והעו"ד הנשכן בדבריו, טוב יעשו אם יפתחו ספר טבע (ביולוגיה) לכיתות א-ב יסודי ויקראו שהחזיר הוא חיה צמחונית שאיננה תוקפת ואיננה נושכת אם כמובן לא מציקים או מתנכלים לה. יתרה מזאת, החזיר הוא סניטר של הטבע, אוכל שאריות מזון וזבל שאנשי
  " תרבות" זורקים בוואדיות וברחובות וגם אוכל עשב ופקעות ובכך מקטין סכנת התפשטות שריפות.

  1. אילן אמר/ה

   קח לך הביתה שניים שלושה חזירים ירוק אוהב חזירים .

  2. אולס אמר/ה

   צודק !

  3. אור אמר/ה

   חזיר הוא אומניבור. כלומר, אוכל כל, לראייה יש מספיק תמונות של חזירים מחסלים חתולי רחוב. הוא אמנם סניטר של הטבע, אבל מה שהם עושים בהוצאת הזבל מפחי האשפה, קשה לקבל מזה קונוטציות סניטריות כלשהן.
   איני בעד המתה חסרת רסן, אך המדיניות הנוכחית גורמת להשנאה של החזירים על התושבים עוד יותר. עם המשך מדיניות זו נראה עוד ועוד אנשים לוקחים את החוק לידיים.

  4. גלי פ. אמר/ה

   מדויק!

  5. ירון אמר/ה

   אין מה להסביר לאנושות פרימיטיבית שרואה בבעלי החיים ממטרד ! עזוב אותם חלאות שאלוהים בוכה כל יום שברא ייצורים השונאים בעלי חיים

 47. יעל אמר/ה

  סוף סוף!!!!!!!!@!@!

 48. אבי כהן אמר/ה

  מעולה, קצת אחריות אישית, לא תזיק..

 49. לימבו אמר/ה

  יש לזכור
  שבייקון + אג מכינים מחזירים שנהרגו.

  1. שמשון אמר/ה

   אנשים מצחיקים לא מסוגלים להתמודד עם חזיר.בושה.דילול חזירים ישיר.תוך חודשיים אין חזירים.מה הבעיה? זה מותר.החזיר היא חיה טמאה שאפילו אחינו מוסלמים לא נוגעים בה.רק הרוסים אוהבים אותה.

  2. חיפאי אמר/ה

   אם זה כזה מותר אז תרשום את השם המלא שלך שנדאג לבדוק את ההצעה שלך משפטית
   חוק צער בעלי חיים

  3. חיפאי אמר/ה

   למערכת חי פה אם לא תגישו נגדו תלונה במשטרה ותמחקו לו את ההודעה אז נגיש נגדכם תלונה
   אתם תקחו אחריות על תגובות הסתה פליליות

  4. שמשון אמר/ה

   הלו תרגע,קח כדורים.אנחנו במדינה דמוקרטית.אם אתה אוהב חזירים תאכל בתיאבון.אתה ושאר שכמותך,לא תנהלו את חייהם של שאר האנשים הנורמלים שלא אוהבים חזיר.הבנת?

  5. יוני אמר/ה

   חיפאי,כמה חזירים אתה מגדל?

  6. שמשון אמר/ה

   ומה השם המלא שלך?חיפאי אה???? חחח ליצן אולי…אולי…אתה מאיים על אנשים?אתה העבריין פה.

  7. דנה אמר/ה

   איזו עצת אחיתופל טמאה שים לעצמך רעל בקפה.

  8. שמשון אמר/ה

   דנה,אולי חייך מדוכאים ואומללים אז את העצה שלך שימי לעצמך.אני נהנה מהחיים.את האומללה.

  9. סבטלנה אמר/ה

   מאיפה הגזענות הזאת? רוסים, ערבים! מה קרה? לא כל רוסי אוכל חזיר ולא כל ערבי לא אוכל חזיר! בושה לדבר ככה!
   קליש עושה את עבודתה גם לגבי חזירים ונלחמת עם שחיתות בתוך העיריה- חייבים להעזר בסבלנות…

  10. אילן אמר/ה

   סבטלה – קליש לא מטפלת בשחיתות – השחיתות בתקופת קליש היא בפסגה – ראי את חצי מיליארד השקלים – שלמעשה נגזלים מתושבי נווה דוד – במסגרת הפוגרום התכנוני אותו הם עוברים – מכניסים להם בכוח בית קברות סמוך לבתים בניגוד לחוק – רק בגלל שכמה מושחתים שמו את ידם על אותם חצי מיליארד שקל – הפדיון מבית הקברות החדש והלא חוקי – הם יסבלו מהשחיתות – ויגורו בצילו של בית הקברות והמושחתים – בכללם חלק מהגורמים בעיריית חיפה – שקידמו ואישרו פשע זה – יהנו כל הדרך לבנק. אז אל תגידי שקליש נלחמת בשחיתות – וזה לא פרויקט השחיתות היחידי – זה אפילו לא קצה הקרחון – כדאי שתבדקי מי הם הנהנים – מי הם הגזלנים – והם לא מאוד רחוקים מהגב' קליש. אז אל תספרי לנו שקליש נלחמת בשחיתות !!!

  11. אני אמר/ה

   אולי נשים לך קצת רעל, מה אתה אומר שימשון דע גיבער?

  12. Jacky אמר/ה

   למה להרוג ? אפשר לייצא אותם או להעבירם לגני-חיות.

  13. אילן אמר/ה

   ידידי – לא מחזירי בר מסוכנים וחולים שבשרם מסוכן !!

   ולא שאשמע חלילה כמי שממליץ על אכילת בשר חזיר.

  14. עליזה ארליק אמר/ה

   עדיין אנו פוגשיםיום יוםחזירים ברחוב לוטוס,צדקיהו,נוגה ,קלר, היינריך היינה, גן שמואל,גן מניה שוחט, צפרירים, במשפחות,זוגות או בודדים.זה ממש מפחיד. הופכים פחים,מתפלשים באשפה.

לא ניתן להגיב