הקייט-פויל לאולימפיאדה • מחנה הסבת שייטים | וידאו מהמים

מחנה אימונים בקריית ים - הסבת שייטים לקייט פויל לקראת אולימפיאדת פריז 2020 (צילום: ירון כרמי)

איגוד השייט העולמי, הכריז על כך שדגם הקייט-פויל יהיה דגם אולימפי באולימפיאדת פריז 2024 ומייד החלו באיגוד השייט הישראלי בהקמת תשתית של שייטים צעירים, אשר עוברים הכשרה על הדגם החדש והאטרקטיבי, במטרה שיהוו את העתודה של הספורט הישראלי למדליה הנכספת. איגוד השייט חבר למאמן גיל הורביץ, מנהל מועדון סרף סייקל בקריית ים, אשר חולם ופועל כבר כמה שנים על עידוד כניסת הקייטסרפינג לאיגוד השייט. במחנה הראשון מסוגו, החלו בהסבת שייטים תחרותיים ממגוון דגמים וביניהם שייטי לייזר, 420, גלשני רוח ואופטימיסטים. גילי הורביץ מנהל מועדון סרף סייקל, בקריית ים וערן סלע מאיגוד השייט, עבדו עם הנערים והנערות במהלך כל השבוע על טכניקות בסיסיות בתמרון הקייט – פויל וקיימו סדרת תחרויות אימון מרהיבות.

צפו בווידאו – מחנה אימונים – הסבת שייטים לקייט פויל – כתבתו של ירון כרמי

אודות המדליה בקייט-פויל:

המדליה הראשונה בקייט-פויל תהיה באולימפיאדת פריז 2024. המדליה תוענק למדינה שתגיע לניקוד המשולב הגבוה ביותר של גולש וגולשת, כלומר שזו תהיה מדליה ראשונה שתשקלל ציון של גבר ואשה, כאשר כל אחד מהם מתחרה בנפרד.
לכן, קיימת חשיבות מיוחדת להתמקד בקבוצה שתתאמן יחד ותצמיח גם גברים וגם נשים בענף.
דגם הקייט פויל אתו יתחרו יהיה דגם פתוח ולא דגם אחיד (One design). כל גולש יחתים בכניסה לתחרות מספר גלשנים ומספר עפיפונים ולפי תנאי הים הוא יבחר את הציוד התאים ביותר עבורו.
זה פותח בפני מגוון יצרנים את האפשרות להתמודד על הדגדמים המוצלחים ביותר ולא מעניק ליצרן בודד את החוזה לייצור הציוד.

תמונות ממחנה האימונים להסבת שייטים צעירים לקייט-פויל (צילום: ירון כרמי)

גלישה בחיפה – כתבות נוספות

תגובה
  1. רפי חסון אמר/ה

    מרשים

לא ניתן להגיב