הפרויקטים של חברת יפה נוף עברו היום לחברות אחרות • סכומי עתק יוצאים מעיריית חיפה

מירי רגב (צילום: משרד רה"מ)

בהמשך להחלטתה של השרה מירי רגב לסיים את ההתקשרות בין משרד התחבורה לחברת התשתיות יפה נוף, הנשלטת על ידי עיריית חיפה ומשרד התחבורה, התקיימה היום פגישה במשרדי יפה נוף, בה עברו הפרויקטים לחברות ביצוע אחרות. בכך למעשה נושלה עיריית חיפה מהיכולת לשלוט ולהשפיע על ביצוע הפרויקטים התשתיתיים המבוצעים מתקציבי משרד התחבורה במרחב חיפה והסביבה. מדובר במכה קשה לעינת קליש ועיריית חיפה, היות שהיקף התקציב השנתי עומד על כמיליארד ש״ח.

הודעת משרד התחבורה

בהנחיית השרה רגב: המשימות באחריות “יפה נוף” הועברו לחברות התשתית המובילות בישראל

“נתיבי ישראל”, “חברת נמלי ישראל”, “נתיבי איילון” ו”חוצה ישראל” יובילו את ביצוע הפרוייקטים במטרופולין חיפה – זאת אחרי שהשרה רגב הנחתה את בכירי משרד התחבורה להבטיח כי כלל הפרוייקטים באחריות “יפה נוף” לא יסבלו מעיכובים נוספים בשל החלפת החברה המבצעת. ״העיר חיפה ואנשיה יקרים לליבי”

חיפה על מפת התשתיות של משרד התחבורה. הערב עודכנו מספר חברות תשתית במשרד התחבורה על קבלה לאחריותם של פרוייקטים שהיו עד עתה באחריות חברת יפה נוף. בהנחיית השרה רגב הודגש לחברות כי משרד התחבורה יעמוד על לוחות הזמנים שנקבעו לפרוייקטים וידרוש כי תינתן רמת ביצוע גבוהה ואיכותית לכלל המשימות למען תושבי חיפה והמטרופולין.

בין הפרוייקטים המרכזיים שהועברו לחברות מבצעות, ניתן למצוא את סלילת כבישי הגישה והיציאה מנמל המפרץ, פרוייקט בהיקף של מאות מיליוני שקלים שהועבר לאחריות חברת נמלי ישראל. פרוייקט המטרוניות, אחד מפרוייקטי הדגל לאזור חיפה והצפון במסגרתו נסללו נתיבי נסיעה ייחודיים להסעת המונים, שהועברו לחברות “חוצה ישראל” ו”נתיבי ישראל” בהתאמה. חברת חוצה ישראל תטפל בתכנון 4 קווים נסיעה מתוכם 2 בחיפה, ו-2 קווים שמחברים את חיפה לקרית אתא וטירת הכרמל. חברת “נתיבי ישראל” תטפל בהשלמת ביצוע הקו המחבר בין חיפה לנשר וביצוע הקו המחבר בין חיפה לעכו.

פרוייקט הרכבל בחיפה, הועבר לביצוע חברת “נתיבי ישראל” והצפי לסיומו והעברתו לזכיין המבצע נקבע לאמצע 2021, פרוייקטים בנושא ניהול תנועה, צוות תכנון אב לתחבורה וקידום פרוייקטים בתחומי הטכנולוגיה והתחבורה החכמה, הועברו לאחריות חברת “נתיבי איילון”.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח”כ תא”ל מיל’ מירי רגב אמרה היום: “העיר חיפה ואנשיה יקרים וקרובים לליבי. הנחתי את בכירי משרד התחבורה, לעמוד בשיתוף פעולה הדוק עם עיריית חיפה בראשות הגב’ עינת קליש רותם תוך פעולה בכוחות משותפים, כדי להביא לביצוע מהיר ואיכותי של הפרוייקטים לרווחת התושבים”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

8 תגובות
 1. משה כהן אמר/ה

  לא מפתיע בכלל, נראה שכל הקשרים שיצר יונה יהב, נשרפים.
  יום עצוב לחיפאים.

 2. אייל אמר/ה

  כל הסיאוב הבזבוזים מינוי מקורבים בחברות קבלניות, עיכובים מכוונים, ביצוע כושל מכוון כדי לקבל תקציבים “לתקן” את מה שכבר בוצע פעמיים ושלוש שוב ושוב, או לרבד מחדש ולבנות מחדש בגלל מחדלים וכשלים.
  כל זה בא היום לסיומו המוצדק בהעפת הכשלון שנקרא יפה נוף, עליו ניצחו בעצימת עיניים מוחלטת מתוך נאמנות פוליטית ולא נאמנות לתושבי חיפה ותקציב העיר, שמשון עדו וג’קי ואקים. הסיפור הזה הסתיים!!
  התקציבים לא יוצאים מחיפה אלא חוזרים לעמוד לטובת תושבי חיפה ולא לטובת המרצדסים של קבלני המשנה בפרויקטים מיותרים שהגתה יפה בלוף.

 3. למה לא תוגש עתירה אמר/ה

  אגב עיריית חיפה הייתה יכולה להגיש עתירה נגד המהלך בשלל טענות אבל הם יודעים שבעתירה כזו תיפתח תיבת פנדורה שכל שופט מיד יצדיק את מהלך השרה רגב ועוד ישאל איך יתכן ששרי התחבורה הקודמים לא התערבו בנעשה ועל מה בדיוק קיבל שר התחבורה כץ אזרחות כבוד בעיר מיהב… האם על עצימת עיניים?

 4. מודאג אמר/ה

  עוד בושה לאוסף הבושות של עיריית חיפה!!!!!!
  בכיה לדורות בראשות קאליש ויואב רמתי.

 5. לשון הרע אמר/ה

  עריית חיפה הפסידה כאן תקציבים של מליארדים לתוכניות גדולות שמשרד התחבורה היה אמור להשקיע בחיפה וכל מה שמעניין אותך זה לנקום במישהו ולהפיץ לשון הרע? תזהר!

 6. יוסי אמר/ה

  בהצלחה עם הפרויקטים הגרנדיוזים, מי שלא יבצע. אבל אני שואל: את הכביש מלב המפרץ עד ביג ק. אתא, אף אחד לא חשב לתקן? בכלל ניתן לקרוא לו כביש? הרי הלבניה התפרקה רק מהקפיצות והקללות של הנהגים!

 7. אומר אמת אמר/ה

  ועכשיו תמעכו את יגאל זאבי תקמטו ותשליכו לפח..

 8. שמיל אמר/ה

  פשוט עצוב ההתנהלות של קאליש הורסת כל חלקה טובה בעירנו כישלון מהדהד בניהול העיר חיפה הפסד מיליארדים למה אולי התנהלות לא נכונה של חברת יפה נוף שהפכה ליפה בלוף

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.