אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...

חסימת כבישים בחיפה • תהלוכת מריה הקדושה היום

(חי פה) - תהלוכת מריה הקדושה מתקיימת היום (יום...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

להיוולד מחדש • ״תודה על החופש לחיות את חיי״

עוד רגע ליל הסדר ואנחנו עם זכר ליציאת מצרים....

הכנות לחג פסח עם אמא

30 שנים ללכתה 30 שנים אחרי שאימא עזבה אותנו בעודה...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

הפרויקטים של חברת יפה נוף עברו היום לחברות אחרות • סכומי עתק יוצאים מעיריית חיפה

בהמשך להחלטתה של השרה מירי רגב לסיים את ההתקשרות בין משרד התחבורה לחברת התשתיות יפה נוף, הנשלטת על ידי עיריית חיפה ומשרד התחבורה, התקיימה היום פגישה במשרדי יפה נוף, בה עברו הפרויקטים לחברות ביצוע אחרות. בכך למעשה נושלה עיריית חיפה מהיכולת לשלוט ולהשפיע על ביצוע הפרויקטים התשתיתיים המבוצעים מתקציבי משרד התחבורה במרחב חיפה והסביבה. מדובר במכה קשה לעינת קליש ועיריית חיפה, היות שהיקף התקציב השנתי עומד על כמיליארד ש״ח.

הודעת משרד התחבורה

בהנחיית השרה רגב: המשימות באחריות "יפה נוף" הועברו לחברות התשתית המובילות בישראל

"נתיבי ישראל", "חברת נמלי ישראל", "נתיבי איילון" ו"חוצה ישראל" יובילו את ביצוע הפרוייקטים במטרופולין חיפה – זאת אחרי שהשרה רגב הנחתה את בכירי משרד התחבורה להבטיח כי כלל הפרוייקטים באחריות "יפה נוף" לא יסבלו מעיכובים נוספים בשל החלפת החברה המבצעת. ״העיר חיפה ואנשיה יקרים לליבי"

חיפה על מפת התשתיות של משרד התחבורה. הערב עודכנו מספר חברות תשתית במשרד התחבורה על קבלה לאחריותם של פרוייקטים שהיו עד עתה באחריות חברת יפה נוף. בהנחיית השרה רגב הודגש לחברות כי משרד התחבורה יעמוד על לוחות הזמנים שנקבעו לפרוייקטים וידרוש כי תינתן רמת ביצוע גבוהה ואיכותית לכלל המשימות למען תושבי חיפה והמטרופולין.

בין הפרוייקטים המרכזיים שהועברו לחברות מבצעות, ניתן למצוא את סלילת כבישי הגישה והיציאה מנמל המפרץ, פרוייקט בהיקף של מאות מיליוני שקלים שהועבר לאחריות חברת נמלי ישראל. פרוייקט המטרוניות, אחד מפרוייקטי הדגל לאזור חיפה והצפון במסגרתו נסללו נתיבי נסיעה ייחודיים להסעת המונים, שהועברו לחברות "חוצה ישראל" ו"נתיבי ישראל" בהתאמה. חברת חוצה ישראל תטפל בתכנון 4 קווים נסיעה מתוכם 2 בחיפה, ו-2 קווים שמחברים את חיפה לקרית אתא וטירת הכרמל. חברת "נתיבי ישראל" תטפל בהשלמת ביצוע הקו המחבר בין חיפה לנשר וביצוע הקו המחבר בין חיפה לעכו.

פרוייקט הרכבל בחיפה, הועבר לביצוע חברת "נתיבי ישראל" והצפי לסיומו והעברתו לזכיין המבצע נקבע לאמצע 2021, פרוייקטים בנושא ניהול תנועה, צוות תכנון אב לתחבורה וקידום פרוייקטים בתחומי הטכנולוגיה והתחבורה החכמה, הועברו לאחריות חברת "נתיבי איילון".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ תא"ל מיל' מירי רגב אמרה היום: "העיר חיפה ואנשיה יקרים וקרובים לליבי. הנחתי את בכירי משרד התחבורה, לעמוד בשיתוף פעולה הדוק עם עיריית חיפה בראשות הגב' עינת קליש רותם תוך פעולה בכוחות משותפים, כדי להביא לביצוע מהיר ואיכותי של הפרוייקטים לרווחת התושבים".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

ירון כרמי
ירון כרמי
הפניית רעיונות לכתבות במייל - [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

8 תגובות

 1. פשוט עצוב ההתנהלות של קאליש הורסת כל חלקה טובה בעירנו כישלון מהדהד בניהול העיר חיפה הפסד מיליארדים למה אולי התנהלות לא נכונה של חברת יפה נוף שהפכה ליפה בלוף

 2. בהצלחה עם הפרויקטים הגרנדיוזים, מי שלא יבצע. אבל אני שואל: את הכביש מלב המפרץ עד ביג ק. אתא, אף אחד לא חשב לתקן? בכלל ניתן לקרוא לו כביש? הרי הלבניה התפרקה רק מהקפיצות והקללות של הנהגים!

 3. עוד בושה לאוסף הבושות של עיריית חיפה!!!!!!
  בכיה לדורות בראשות קאליש ויואב רמתי.

 4. אגב עיריית חיפה הייתה יכולה להגיש עתירה נגד המהלך בשלל טענות אבל הם יודעים שבעתירה כזו תיפתח תיבת פנדורה שכל שופט מיד יצדיק את מהלך השרה רגב ועוד ישאל איך יתכן ששרי התחבורה הקודמים לא התערבו בנעשה ועל מה בדיוק קיבל שר התחבורה כץ אזרחות כבוד בעיר מיהב… האם על עצימת עיניים?

  • עריית חיפה הפסידה כאן תקציבים של מליארדים לתוכניות גדולות שמשרד התחבורה היה אמור להשקיע בחיפה וכל מה שמעניין אותך זה לנקום במישהו ולהפיץ לשון הרע? תזהר!

 5. כל הסיאוב הבזבוזים מינוי מקורבים בחברות קבלניות, עיכובים מכוונים, ביצוע כושל מכוון כדי לקבל תקציבים "לתקן" את מה שכבר בוצע פעמיים ושלוש שוב ושוב, או לרבד מחדש ולבנות מחדש בגלל מחדלים וכשלים.
  כל זה בא היום לסיומו המוצדק בהעפת הכשלון שנקרא יפה נוף, עליו ניצחו בעצימת עיניים מוחלטת מתוך נאמנות פוליטית ולא נאמנות לתושבי חיפה ותקציב העיר, שמשון עדו וג'קי ואקים. הסיפור הזה הסתיים!!
  התקציבים לא יוצאים מחיפה אלא חוזרים לעמוד לטובת תושבי חיפה ולא לטובת המרצדסים של קבלני המשנה בפרויקטים מיותרים שהגתה יפה בלוף.

 6. לא מפתיע בכלל, נראה שכל הקשרים שיצר יונה יהב, נשרפים.
  יום עצוב לחיפאים.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

יירוט מול חופי עכו 17/6/24 • הגרי מסביר לקשורת הזרה על עתיד לבנון

(חי פה) - עדכונים מלחמה לבוקר יום ב', 17/6/24: מטרה יורטה מול לבנון. תא"ל הגרי מסביר את עתיד לבנון כתוצאה מחוסר היכולת של ממשלת...

חיפה גבר כבן 70 נמשה מהמים ללא הכרה

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה בהחייאה בדקות אלו על גבר כבן 70 שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הכרמל בחיפה....

קרית אתא: בת שנתיים במצב בינוני לאחר שטבעה

מאיחוד הצלה הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע לילדה (כבת שנתיים) שנמשתה מהבריכה בחצר ביתה ברחוב זלמן שניאור בקרית...

קייטנת אנגלית קטנה ומיוחדת בחיפה – לגילאי 5-12 • קיץ 2024

פעילות של כיף הנאה ולימוד אנגלית: 21/07-08/08/24 • 15 ימי קייטנה 11-15/08/24 אופציה לשבוע נוסף לפרטים והרשמה – שוש קולין: 04-8364464, 052-3324117 קייטנת אנגלית מיוחדת במינה צוות מדריכים...

אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה והוראות פיקוד העורף נדחתה לאחרונה מלפני חודשיים, נוטלים חלק אלפי מאמינים מהעדה הנוצרית שהגיעו מכל...