רצף טיילות ללא שירותים • חופי חיפה

טיילת החוף בשקמונה - רחוב יוברט המפרי (צילום: ירון כרמי)

מחסור בשירותים ציבוריים במקטע הטיילת מחוף הכרמל ועד בת גלים.

חיפה מתגאה ברצף של טיילות מושקעות בחופיה.
מחוף דדו דרום ועד בת גלים ישנן טיילות מטופחות מחוברות זו לזו, אותן פוקדים אלפי מבקרים מדי יום.

רק עד הנירוונה…

מבקרים רבים מגיעים למספר שעות להנות מהטיילת, מהפארק ומכל מה שמוצע באזור, אך רבים מתלוננים על כך שחסרים שירותים ציבוריים בקטע הטיילת מחוף הכרמל ועד בת גלים, מקטע של כ-5 ק"מ.
השרותים הציבוריים האחרונים בטיילת הם בין מרידיאן לנירוונה.

טיילת פארק הכט ותל שקמונה (צילום: ירון כרמי)
ללא שירותים – טיילת פארק הכט ותל שקמונה (צילום: ירון כרמי)

בחי פה התקבלו תלונות רבות ממטיילים ומבקרים ומערכת חי פה פנתה לעירייה בשאלה: אם קיים תכנון עתידי לבניית שרותים ציבוריים במקטע המדובר, שייתנו מענה לאלפי מבקרים.

צריכים פיפי? במשך 5 ק"מ – תתאפקו!

מעיריית חיפה לא נמסרה כל תגובה.


9 תגובות
 1. ישראלית אמר/ה

  הארנונה בחיפה מאוד יקרה, העיקר תנאי בסיסי של שרותים סמוך לים אין

 2. יובל אמר/ה

  ולמה שעיריית חיפה תגיב? זאת הרי המדיניות של ראש העיר עינת קלישאה שלא להגיב ולא לתת לציבור הבוחרים דין וחשבון על פועלה. היא כמובן לא הפנימה, שמנהל תקין מחייב שיתוף ויידוע הציבור שכמו שבחר בה יכול להפלתה בבחירות הבאות.

 3. אייל אמר/ה

  ומה לגבי לוקרים בחופים?
  תמורת תשלום סמלי אפשר ב2-3 נקודות מרכזיות בחופים (בת גלים, דדו, נאות) לספק לוקרים שנפתחים ונסגרים דרך קוד באפליקציה ולא דורשים כמעט שום תחזוקה כדי שאנשים יוכלו בזמן רחצה, הליכה לשמור את החפצים שלהם בצורה בטוחה. זה נעשה במאות ערים בעולם. בחיפה עם אוכלוסיה מבוגרת וסטודנטיאלית גדולה שמגיעה ממרחק וללא רכב זה אפילו נחוץ עוד יותר.

 4. לא רק שירותים אמר/ה

  טיילות מטופחות? בנו בחוף הדייגים רצועת בטון פשוטה, אין מדרגות ירידה לחוף. אין ספסלים. אין צל. אין שירותים. אין קיוסקים. לטיילת בת גלים אי אפשר לקרוא מטופחת. מוזנחת התכוונתם.
  יש כל כך הרבה בעיות בפארק הכט. בשום מקום אין בטיילת שם צל. הגישה אליה מהחוף במחילות נמוכות מתחת לרכבת שצריכים להתכופף לשבור את הגב ובחורף יש בוץ. הרגשה של החמצה גדולה.

  1. ציפי אמר/ה

   חושבת שכדאי להתייחס לעניין ברצינות. לא בציניות ולא נגד החוק! אכן כן! חסרים שירותים ציבוריים בטיילת החדשה- כבר מבתי המלון צפונה. גם הגיל השלישי משתמש בטיילת- אם להליכה, אם לטייל בה ולכל צורך אחר. לכן על העירייה והממונים על כך לדאוג לשירותים נאותים בקילומטרים החסרים. גם המסעדות אינן חייבות ״לארח״ את המבקשים להכנס לצורך שירותים בלבד. התחשבות בכל האוכלוסיה בחיפה- מטעם העיריה וממונים- לא תזיק!

 5. שמשון אמר/ה

  תעשו בצידי הדרכים כמו הבהמות.אתם רגילים לכך.

 6. חיפאי אמר/ה

  ואין ספסלים עם צל למי שרוצה לנוח גם את הקשתות בבת גלים הורידו ולא שמו משהו תחליפי

 7. שמשון אמר/ה

  גם ככה אנשים משתינים על החוק.אז מה זה כבר משנה איפה והאם יש שירותים ציבורים,מהרוח זה עף לכל מקום.קצת רטיבות לא תזיק לאף אחד.

 8. דבי אמר/ה

  יש שירותים ? ציבוריים בפארק הכט, בסמוך לתחנת הדלק ע"י מקסים.
  אבל זה לא מספק את צרכי המבקרים בטיילות.

לא ניתן להגיב