תלמידים נסערים הורדו מהסעה ברחוב

אוטובוס אגד

הוידאו שצילם בן ה-10 לאמו

למערכת חי פה הגיעו תלונות מהורים נסערים כי ילדיהם הושארו ברחוב ללא השגחה, כאשר אוטובוס אגד קו 789 שמשמש אותם כהסעה מביה”ס הביתה באופן קבוע, הוריד אותם מהאוטובוס בטענה שיש תקלה בטיחותית באוטובוס.

מעדותו של אחד הילדים (צפו בוידאו): “הוא הוריד את כולנו מהאוטובוס כי האוטובוס לא יכול לנסוע. האוטובוס פשוט נסע בלעדינו ועזב את כולנו. זה המקום, אני פשוט לא יודע מה לעשות” אמר לאמו בסרטון שצילם.

בשיחה עם חי פה אמרה אמו של הילד: “מדובר בילד בכיתה ד’, עוד לא בן 10, הוא התקשר אלי כי לא זיהה את הרחוב, הוא צילם לי את המקום בוידאו, כדי להבין לאן עליו ללכת. הילדים היו מבולבלים, ממש בהלם. זה אוטובוס שהם נוסעים בו באופן קבוע, לאורך כל שנת הלימודים והם לא מכירים שום אופציה אחרת להגיע הביתה”.

הורים רבים מדווחים כי הנהג נסע מהמקום, ושלח את הילדים ללכת ברגל או למצוא אוטובוס חלופי. יש לציין שזהו קו המגיע אחת ליום בלבד. לטענתם הילדים נותרו לבד, בקרבת כביש ראשי ליד בית בירם בשדרות אבא חושי. כשמיד לאחר מכן, המשיך הנהג בנסיעתו ללא הילדים. ההורים נרעשים, “איך משאירים ילדים צעירים (כיתות ב-ג-ד) כך?”
אולי זה המקום להזכיר כי ההורים בחיפה נמצאים גם כך בחרדה מוגברת לאור מקרה האונס במוצ”ש האחרון בחיפה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

המדובר בקו 789 – קו אוטובוס מהביה”ס הפתוח בחיפה, ברחוב ברל כצנלסון המשמש לכלל הנוסעים, ולא מיועד לתלמידים בלבד.

מדובר אגד נמסרה תגובה לחי פה: הנהג דיווח כי אסף את הילדים כרגיל ואז הגיע לאזור חורב כשנורה נדלקה באוטובוס שמתריעה על בעיית בלמים. הנהג התקשר לסדרן ולמוסך ודיווח על האירוע.
ההנחיה שקיבל מהסדרן: להוריד את הילדים מהאוטובוס כדי לא לסכן אותם, ללוותם לתחנת האוטובוס הקרובה ולסייע להם למצוא קו אוטובוס חלופי. במקביל הונחה להגיע במיידי למוסך. לדבריו פעל עפ”י הנהלים. חשוב לנו להדגיש כי הילדים לא הושארו ללא פתרון וקיבלו את הסיוע הראוי.

אנו מתנצלים בפני ההורים והילדים על אי הנוחות שנוצרה, אך הבטיחות קודמת לכל ומובן שאסור לנו לסכן אף אדם ברגע שמתעורר ספק לגבי הבטיחות (מדובר בבלמים ברכב גדול).

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

23 תגובות
 1. שלומית אמר/ה

  הזייה.
  זה מה שקורה כשאנשים מאומנים למלא הנחיות בצורה עיוורת.
  אגד היתה צריכה לשלוח רכב חלופי, והנהג היה צריך להמתין עם הילדים עד שיגיע האוטובוס החלופי ורק אז לנסוע למוסך.

  1. אבנר אמר/ה

   אם תלמידים היו בנים של איש טייקון ונהג היה יודע על זה לא היה משאיר אותם לעזאזל

 2. שמשון אמר/ה

  תפסיקו להתלונן כל פעם.אנשים חושבים שמגיע להם כל מה שזז.במקום שההורים התלוננו על אגד,שיצאו מהמזגן וידאגו לילדים שהביאו לעולם.כן,אוטובוסים יכולים להתקלקל ואם יקרה תאונה,הנהג ישלם את המחיר.הגיע הזמן שההורים ידאגו לילדים שלהם.

  1. דינה אמר/ה

   הורים משלמים על האוטובוסים המיוחדים שאוספים את ילדיהם בבוקר ובסיום הלימודים.
   תקלות מתרחשות ואף אחד לא מזמין אותם אבל הנוהל המקובל הוא שנהג לא מפקיר נוסעים עד שלא מגיע אוטובוס חלופי שמבצע את הנסיעה עד הסוף ובםרט כשמדובר בילדים בגילאים של ב’, ג’, ד’.
   מזל שבימינו יש ניידים ואפשר להזעיק עזרה!

  2. lisa אמר/ה

   התקשרו אליהם? הוא השאיר את הילדים בתחנה ונסע. זכותם לכעוס! אפילו לכעוס מאוד!

   ילד בגיל הזה לא תמיד יודע מה לעשות עם עצמו באזור שהוא לא מכיר. מספיק שאחד מהם היה חוצה כביש ונהרג, הנהג ואגד היו צריכים לשלם מליונים. שיקול הדעת שלו היה מאוד מוטעה!

   הוא היה צריך לחכות עד שמגיעה הסעה חלופית ואז לנסוע למוסך. הגיון מאוד פשוט, שהיה עונה על כל ההוראות שהוא קיבל מלמעלה ולא היה יוצר זעם וחוסר אמון בקרב ההורים.

 3. אבנר אמר/ה

  התגובה של אגד לא פחות מבישה ממה שקרה בפועל.
  הנהג לא סייע ולא עזר, הוריד אותם מהאוטובוס באמצע כביש ראשי ואמר להם ללכת הביתה ברגל או לחכות לאוטובוס חלופי.
  אם הבטיחות מעל הכל, איך נסע משם עם תקלת בלמים?
  הרי “מדובר בבלמים ברכב גדול”.
  ביזיון.

  1. נהג 10 אמר/ה

   תזודיק

 4. בת חן אמר/ה

  אז למה הם ברחוב אם הנהג חיכה איתם לרכב חליפי ?

  1. תחבורע חולה אמר/ה

   הוא חייב להוריד נוסעים שמדובר בתקלה אפילו הכי קטנה ולפנות את הכביש במידה והוא יכול זה התקנות ואם אתם חושבים שמגיע מיד אוטובוס חלופי אתם לא אמיתיים כל השמצות כלפי הנהג הם באים מחולשה ובורות הוא לא אבא של התלמידים האחריות שלו היא להביא אותם בשלום לתחנה ואם כבר הבעיה פה היא איךשמטפלים באוטובוסים ובגלל זה זה קורה בכל קו בלי יוצא מהכלל

  2. דינה אמר/ה

   זהו שהנהג לא חיכה ועל כך התלונה. הוא נסע והפקיר את הילדים לנפשם!

 5. משה אמר/ה

  איזה קשקוש של אגד. אם יש בעייה בבלמים האוטובוס אכן חייב לעצור בצד, אבל לא להמשיך עם או בלי ילדים, אלא להזמין את ניידת התיקונים של החברה. אם הנהג ממשיך הוא לא רק מסכן את עצמו , אלא עלול להתנגש ברכבים אחרים או הולכי רגל.
  כאמור קשקוש של אגד.

 6. סגא אמר/ה

  מקצועי ביותר כל הכבוד לנהג ולאגד… ככה צריך להתנהג אם הייתה קורה תאונה וילדים מתים הייתם מדברים אחרת.. רוב המגיבים כאן אין שכל אין דאגות רק רוצים להגיב מבלי לחשוב ולספור עד עשר

  1. גדי אמר/ה

   אתה חי בלללנד הוריד את הילדים והמשיך לנסוע על הכביש ויכול היה להתנגש חזיתית באוטובוס מלא בילדים ובוגרים אחרים ולהרוג את כולם .וזה לדעתך בסדר??תקלה בבלמים עוצרים מייד ומזמינים גרר.כאן עכשיו צריך כבר להזמין משטרה .

 7. אא אמר/ה

  אני רוצה לראות איך תגיב אחרי שירדו פדופיל ברחוב את הילד שהוא מחפש את הדרך הבייתה ואזף תקרה את מה שכתבת ותחשוב
  לאור המכה הקשה שאנחנו עוברים בחיפה אף אחד לא רוצה לסכן את הילדים שלו

  1. שחר אמר/ה

   הורים חסרי מושג וחצופים, הנהג הוא לא אבא של אף תלמיד, קיבל הוראות מהאחראים ופה זה נגמר לא צריך לעשות סיפור. לכל הרחובות האלה אפשר להגיע עם אוטובוס אחר.

   1. אסף אמר/ה

    אז פה יש לך טעות .
    ילדים בני 5-8 לא מספיק בוגרים לחזור הביתה לבד

 8. איה בגדדי אמר/ה

  ילדים מפונקים הם די קרובים ירדו ליד הבית. או הם רוצים שהנהג יקח אותם מהיד הביתה

 9. אסף אמר/ה

  אז פה יש לך טעות .
  ילדים בני 5-8 לא מספיק בוגרים לחזור הביתה לבד

  1. תל אביבית אמר/ה

   מי נותן לילד בן 5-8 לנסוע לבד באוטובוס אתה לא אמיתי בנאדם איפה האחריות שלכם בתור הורים

   1. יוסי אמר/ה

    לא צריך להגיב גם שלא יודעים העובדות זו הסעה לבית ספרק !!! ושנית זה החוק נהג אסור לו להפקיר ילדים ללא השגחה היה חייב לדאוג לרכב חליפי ועד שלא עולים לחליפי אסור לו לעזוב מרגע שהילד עלה הוא באחריותו

 10. יוסי אמר/ה

  תשובה מטומטמת היה חייב לשלוח רכב חלופי והנהג היה עוזב רק אחרי שהילדים היו עולים לחלופי

 11. אייל אמר/ה

  חשבתי שיש שירות אגד תיק תק בעיר
  הנהג לא יכל להזעיק רכב חלופי שיאסוף אותם?
  נו באמת

 12. גדי אמר/ה

  כנהג אוטובוס באגד שנים רבות וגם עובד מוסך בכיר ברצוני לציין שכשיש בעיה בבלמים אסור לזוז עם האוטובוס ויש חובה להזמין גרר, זה לא רק סיכון הילדים והנוסעים אלא סיכון כל מי בעל הכביש והסדרן לא מוסמך להגיד לנהג סע למוסך זאת עברת תנועה חמורה.ויש להעמיד לדין גם את הנהג וגם את הסדרן.וחובתו של הסדרן לדאוג לרכב חלופי מייד.